Jste zde

DOTAZ: "Svaly pánevního dna"

DOTAZ: "Svaly pánevního dna"

Dobrý den, chtěl bych se zeptat zda bych měl při sexu mít povolené, nebo zatnuté svaly pánevního dna? Někdy mi přijde, že se zatnutými svaly vydržím déle, ale někdy se mi zdá, že je to naopak. Má zatnutí nebo uvolnění svalů pánevního dna vliv na oddálení ejakulace?
Děkuji
 

POZNÁMKA:
Zpráva zaslána pomocí kontaktního formuláře na adrese http://kamasutra.cz/contact.
Poradna sexuologa 2016.


 

Odpověď na dotaz "Svaly pánevního dna"

Dobrý den

Děkuji za Vaši důvěru a Váš dotaz.

Otázka zapojení svalů pánevního dna je složitější a výsledky dosažené jejich posilováním jsou při našem pojetí sexu individuální.

Začnu tím, že Vás odkážu na článek "Technika kontroly ejakulace PC svaly a dýcháním". Vaše výsledky budou přímo záviset na tom, jak dokonale techniku kontroly ejakulace zvládnete. Bohužel je to záležitost mnoha a mnoha pokusů, v řádu trvání měsíců až roků, než se budete na výsledek moci bezpečně spolehnout. V zemích, kde se techniky oddalování ejakulace učí jako tradice, se s předáváním těchto zkušeností začíná ještě v dětském věku a to formou posilování PC svalů. Později se tato zkušenost prohlubuje i při sexu.

Na otázku, zda vydržíte víc se zatnutím svalů svalů pánevního dna nebo jejich povolením, Vám mohu sdělit jen to, že nejlépe to poznáte Vy sám. Problém je v tom, že nestačí zatnout svaly pánevního dna. Aby se dostavil účinek oddálení ejakulace (tedy prodloužení výdrže) je nutné zatnout přesně ty svaly, které takovou reakci podporují - tedy PC svaly. Přečtěte si uvedený článek a bude Vám to jasnější.

Obecně se dá říct, že pokud nedokážete přesně zatnout PC svaly a nedodržíte podmínky pro potlačení vysokého vzrušení, pak zatnutím svalů pánevního dna vyvrcholení spíše urychlíte. Záleží na mnoha okolnostech a také na okamžiku, kdy ke stisku svalů přistoupíte. Čím později je stisknete, tím větší šanci na ejakulaci máte....

Honba za co nejdelší výdrží Vás nakonec může stát i ztrátu prožitku z milování. Oddalování ejakulace a prodlužování milování nespočívá jen v kontrole ejakulace. Podstatná je také vlastní technika soulože a velmi důležitá je také předcházející milostná předehra, která ženu náležitě připravila. Když to přeženete, pak si pro samou "kontrolu" a "oddalování" nakonec své vyvrcholení ani neužijete...

Děkuji Vám za Vaši důvěru.
S úctou Administrátor webu www.milovani.cz