Jste zde

Údržba sexuálních pomůcek pro anální sex

Údržba sexuálních pomůcek pro anální sex

Hlavní téma: "Anální sex".

Pokud si pořizujete sexuální pomůcku pro anální sex, pak je dobré si hned na začátku uvědomit, že se jedná o věc osobní potřeby která vyžaduje odpovídající údržbu. Předejdu případnému dotazu, zda je možné pomůcky pro anální sex používat i pro vaginální sex - možné to je, ale nedoporučuje se to. Už z důvodů psychologických , ale především z důvodů hygienických. Raději si pro vaginální stimulaci zakupte jinou. Vaginální pomůcky (ty kvalitnější) jsou většinou navrženy pro dokonalou stimulaci vagíny, případně bodu G. Anální pro stimulaci konečníku a případně pro stimulaci prostaty.

Také palatí zásada, že takovéto pomůcky se nikomu nepůjčují!!! Zubní kartáček nebo holicí strojek také nikomu nepůjčujete, natož pak anální pomůcku ...

Základem je hygiena a kvalitní údržba pomůcky po použití

Před každým použitím i po něm je naprosto nutné sexuální pomůcku dobře umýt a ošetřit. Způsob ošetření záleží na tom, o jakou pomůcku se jedná, zda je vodě odolná nebo přímo vodotěsná. Většinou stačí dobře ji několikrát omytí vodou a antibakteriálním mýdlem. Pomůcku nechte dokonale oschnout, než ji uložíte do obalu nebo sáčku. Jedině tak zabráníte množení bakterií a plísní.

Mohou ji používat partneři společně?

Jako vždy jsou skupiny lidí, kteří se rozhodnou své sexuální pomůcky sdílet s partnerem, partnerkou nebo i dalšími lidmi. Přes to, že rozhodně není vhodné tyto pomůcky používat pro více partnerů, pro někoho to prostě jako hrozba nebezpečí zdravotních problémů není. Podobné je to u lidí, kteří mají více sexuálních partnerů a chtějí sexuální pomůcky při sexu používat.

Tady je možná jediná rozumná rada - pořiďte si pro každého partnera jeho osobní pomůcku a označte ji tak, aby se nedala zaměnit. Například si do svého nočního stolku uložte vibrátory s bezpečně čitelným štítkem Marie, Dáša, Vendula, manželka ... Jedině tak vyloučíte záměnu.

Pokud chcete stejnou sexuální pomůcku používat pro více lidí, pak je možné použít pro její ochranu silnější kondom. Některé pomůcky je možné i vyvařovat a tak je sterilizovat. Existují i antibakteriální spreje a prostředky, které důkladnou antibakteriální ochranu po omytí zajistí.

 

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)

Štítky: