Jste zde

DOTAZ: Problémy s přetažením předkožky

DOTAZ: Problémy s přetažením předkožky

Dobrý den,
mám přítele kterému je více jak 30 let a ještě nikdy neměl pohlavní styk. Důvodem je stav, kdy mu nejde přetáhnout předkožka. Za problém se stydí proto se pohlavnímu styku vyhýbá. Má obavu, že by sex nebyl s tímto "omezením" plnohodnotný. Má obavu, že by soulož nemusela být završena vyvrcholením. Chtěla jsem se zeptat jestli by pomohl třeba prezervativ, nebo kdyby se nám podařilo vniknutí, jestli je možné otěhot, když mi pořád říká, že funguje jen napůl. Jít k lékaři se zatím boji.
Děkuji za odpovědi na mé otázky.

 


 

ODPOVĚĎ na DOTAZ "Problémy s přetažení předkožky"

Dobrý den

K Vašemu dotazu:

Budete si muset s Vaším přítelem promluvit. Pokud má erekci, pak mu předkožka v souloži bránit nemůže. Může to být komplikace, ale nemůže bránit v proniknutí do ženské pochvy. Předpokládám, že Váš přítel masturbuje (což je přirozené) a tedy i musí vědět, jak dosáhne vyvrcholení. I s nepřetaženou předkožkou je však soulož možná.

Problém bude asi někde jinde. Pokud nemá dostatečnou erekci, pak se spojení bojí. Bojí se selhání a ne toho, že by spojení nebylo možné. Na předkožku se pak vymlouvá.

Z Vašeho mailu však není zřejmé, jak intimní vztah spolu máte a zda se Vám daří k uspokojení obou dospět jinou cestou. Pokud má přítel problémy s erekcí, pak to musíte vědět. Pak to také nejspíš bude ta hlavní příčina problému.

Problém s erekcí však může přímo souviset s tím, že mu nejde přetáhnout předkožka přes žalud. Problém je to potom spíše psychický. Strach zabrání dostatečnému vzrušení a následná absence erekce nebo nedostatečná erekce je považována za komplikaci v souvislosti s nepřetaženou předkožkou. Bohužel, z Vašeho dotazu není zřejmé, jak velký je rozsah fimózy a jakou má podobu.

Základní chybou je to, že se Váš partner jako dítě nepodrobil malému zákroku, který by problém definitivně vyřešil. Nejspíš se za svůj problém stydí a proto pomoc lékařů nevyhledává. Je to ovšem chyba už jeho rodičů, kteří takovouto komplikaci v dětském věku měli řešit a vyřešit!!!

Řešení je jen jedno!!!

Musí potlačit stud a musí k lékaři. Sám si nepomůže!!!! Jedině vyšetřením se může odborně posoudit stav a navrhnout řešení. Krajním řešením je obřízka. Tu má ovšem provedenu skoro 1/2 mužské světové populace. Nemá se tedy čeho bát. Provádí se v narkóze a je to technika notoricky známá a dokonale zvládnutá. Obávám se, že bez lékařského vyšetření jsou jakékoli další úvahy jen tápáním ve tmě.

Prostě musí k lékaři a ten navrhne řešení a problém odstraní.

Pokud by byl problém s předkožkou spojený ještě s problémy s erekcí, lékaři mu ho pomohou překonat vhodnými léky. Asi to bude zpočátku potřebovat, aby překryl strach, který nejspíš v souvislosti se sexem přerostl do velkých rozměrů.

Musíte na přítele kladně zapůsobit a donutit ho překonat strach nebo stud.

Jinou cestu k vyřešení problému nevidím. Bez lékařské pomoci se asi sexu s přítelem nedočkáte. Jeho strach ze selhání může být větší, než touha po milování.

K další části dotazu:

  • Co se týká prezervativu - není to řešení. Soulož může proběhnout i s nepřetaženou předkožkou.
  • Co se týká obavy o to, že Vás při souloži neuspokojí, pak je potřeba si uvědomit, že při souloži dojde vyvrcholení jen malá část žen. Pokud by k došlo k souloži s nepřetaženou předkožkou, pak máte na vyvrcholení větší šanci, než v případě, že bude předkožka volná. Nepřetažená předkožka "chrání" žalud před přímou stimulací a proto je šance na delší soulož, tedy i vyšší šance na dosažení Vašeho vyvrcholení. Dosahovaní vyvrcholení při souloži je však mimo Váš dotaz a zatím je zbytečné se touto otázkou zabývat. Vyřešte základní problém a pak uvidíte....
  • Co se otěhotnění s nepřetaženou předkožkou týká - pokud dojde k ejakulaci uvnitř pochvy, pak je šance na otěhotnění stejná jako u soulože s přetaženou předkožkou.

Váš problém se mezi muži vyskytuje. Možná, když zjistí, že řešení je snadné, najdou odvahu překonat strach a obavy. Mohou jim k tomu pomoci i jejich partnerky, tak, jak to děláte Vy. Možná pak po Vašem vzoru vyhledají s přítelem lékařskou pomoc a problému se definitivně zbaví.

 

Děkuji Vám za Vaši důvěru.
S úctou Administrátor webu www.milovani.cz