Jste zde

Anální sex z pohledu ženy

Anální sex z pohledu ženy

Pokračování článku "Anální sex".

Anální sex z pohledu muže je jasný, srozumitelný, jednoduchý a bez problémů. Ale jak je anální sex vnímán ženami a z čeho mají největší obavy?

Když se řekne anální sex, pak si jej většina mužů představuje tak, jak o něm sní ve svých tajných erotických představách. Z pohledu muže je to hlavně změna a pro většinu mužů navíc silně erotická. Proto představa sexuálního uspokojení v této podobě většinu mužů láká. Mnoho žen to o svém muži ví, další to tuší a tak se čas od času snaží muži vyhovět. Některé ženy se pod dojmem erotických filmů pro dospělé snaží být IN a tedy anální sex přímo nabídnou jako první. A samozřejmě, ne malá část žen, se něčeho podobného obává až přímo děsí.

Může žena při análním sexu prožít orgasmus?

Co z toho budu mít, když jako žena při análním sexu orgasmu stejně nedosáhnu... Tato myšlenka musí napadnout snad každou ženu!

Mezi určitou skupinou lidí (muži) je rozšířena představa o tom, že některé ženy dosahují při souloži do konečníku orgasmu. Potom je jasné, že především ti muži, kteří ví, že jejich partnerka nikdy při tom "obyčejném" sexu orgasmus nezažila usuzují, že při anální by to nejspíš šlo... Je velmi obtížné těmto lidem, přesvědčeným o své pravdě vysvětlit, že ženská pochva je, na rozdíl od konečníku, na soulož "stavěná" a proto je i "vybavena" receptory, které při penetraci reagují na dráždění vzrušením.

Pokud někdo při análním styku bezpečně prožije vyvrcholení, pak je to muž. Pro něho je stimulaci penisu v užším konečníku podstatně intenzivnější, neboť svaly svěrače navozují pevnější sevření penisu než svaly pochvy.

Podobně jako při vaginálním sexu je i při análním sexu možné, aby žena prožívala vzrušení. Pocity při anální penetraci však jsou pro ženu velmi odlišné od pocitů penetrace v pochvě. Především se jedná o vnímání sevření, tlaku i tření v anální oblasti. Pokud je zajištěna dokonalá lubrikace, tak i tyto pocity mohou být příjemné. Musí však být zajištěna opravdu dokonalá lubrikace a svaly konečníku musí být natolik uvolněné, aby penetrace probíhala bez jakýchkoli pocitů bolesti. Konečník je silně inervovaný a to včetně jeho okolí. Doteky v této oblasti jsou pro mnoho žen, ale i mužů příjemné a někdy až překvapivě vzrušující.

Kromě konečníku při penetraci dochází i ke stimulaci jeho vnitřní stěny. Zasunutý penis přenáší svůj tlak a pohyb přes stěnu střeva na stěnu pochvy. Samozřejmě z vnější strany, ale i tak dochází ke stimulaci svalstva stěny pochvy a tlakem přeneseně i oblasti bodu G. Pocitově se jedná především o vnímání tlaku a napínání svalů pochvy. Právě tlak na oblast bodu G přes vnější stěnu pochvy mohou některé ženy vnímat jako vzrušující pocity.

Mechanismus dosažení orgasmu u muže při análním sexu je jasný. Jeho vzrušení a následné vyvrcholení bude probíhat na základě tření penisu o stěnu konečníku a střeva. Sevření penisu může žena regulovat cíleným povolením nebo sevřením svalů konečníku. Tomu pak bude odpovídat intenzita pocitů Mnoho mužů právě to sevření velice vzrušuje. Je to pocit, která většinou neznají při vaginálním sexu, protože většinou ženy nemají poševní svaly trénované a jen malá část žen je pravidelně posiluje. Zato sevření penisu konečníkem žena zvládne bez větší námahy. Stažení svalů konečníku pak mohou příjemně vnímat i ženy, neboť jeho stahy se přenáší i na hráz a také na poševní svaly.

Orgasmus u ženy při análním sexu není prakticky nikdy otázkou stimulace oblasti bodu G přes stěnu pochvy, ale pro ženu je prakticky zásadně nejdůležitější stimulace klitorisu a případně i pochvy rukou nebo sexuální pomůckou. Stimulaci klitorisu může provádět muž, ale ten většinou bude mít co dělat sám se sebou. Anální penetrace mu poskytuje velmi intenzivnější dráždění a tak je lépe, když muž bude svou pozornost věnovat kontrole svého vzrušení. Pokud stimulaci klitorisu přenechá ženě, má větší šanci na to, že žena orgasmu při análním sexu dosáhne.

Pro muže je nejcennější pocit stimulace penisu při anální penetraci, jenže ta je pro ženu stimulací spíše doplňkovou. Pokud je tedy muž uvnitř ženy, měl by on nebo žena zaměřit pozornost na jiné části ženina těla a její další erotogenní zóny. Bez stimulace klitorisu je šance na dosažení jejího orgasmu anální penetrací mizivá. Pokud muž chce, aby žena prožila při análním sexu orgasmus, musí ji pro něj poskytnout čas a podmínky.

Také pro "anální orgasmus" ženy platí, že muž by rozhodně neměl spěchat. Ani seberychlejší kopulační pohyby při análním sexu k orgasmu ženy nepovedou. Maximálně muž dosáhne orgasmu a pak už v podstatě jeho anální sex končí....

Nejčastěji při análním sexu žena orgasmu dosáhne tehdy, když muž pomalou anální penetrací penisem z vnější strany stimuluje stěnu pochvy a přeneseným tlakem oblast bodu G ženu bude vnitřně navyšovat její vzrušení. Žena si přitom bude sama stimulovat klitoris. Měl by tedy požádat ženu, aby svou vlastní stimulací orgasmu dosáhla za jeho anální penetrace. Pokud se jí podaří dosáhnout klitoridálního orgasmu, pak bude nejspíš trochu jiný... Bude jej nejspíš prožívat jinak, doplněný o nové pocity, jiné, než je zvyklá prožívat při vaginálním sexu. Orgasmické stahy pochvy pochvy se přenesou i na konečník a muž je vnímá, jako intenzivní obvodové stažení penisu. Mnoho mužů při nich dosáhne vyvrcholení, neboť tření penisu se stahy výrazně zvětší. Muž pak pod vlivem orgasmu ženy může dosáhnout svého vyvrcholení. Pokud muž po ejakulaci zůstane uvnitř konečníku, může žena pokračovat ve stimulaci klitorisu a prožít další vyvrcholení.

Ženy, které anální sex provozují, mívají v okamžiku ejakulace muže pocit, že jeho ekjakulační stahy více vnímají. Ejakulační stahy se totiž projevují na napínání penisu a to pak žena přeneseně vnímá na stahu konečníku. Stahy penisu při ejakulaci většinou pomocí svalů vaginy tak intenzivně rozlišit nedovedou.

Anální sex je jiný a může muži i ženě poskytnout nové pocity a prožitky. Může být ozvláštněním partnerského sexuálního života. Především pocit vnitřního naplnění jsou nové a v okamžiku orgasmu jsou směsicí všech možných pocitů, napínání, stahování a vzrušení hluboko uvnitř těla. Tyto pocity jsou prostě jiné, odlišné od pocitů známých z dřívějších vaginálních milování. Anální sex pro ty, kteří jej chtějí prožít, může být příjemný. Dá se naučit zvládat ke spokojenosti obou partnerů. Jen by se neměl stát pravidlem...

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)

Štítky: