Jste zde

Dendrofilie - sexuální odchylka

Dendrofilie - sexuální odchylka

2. Dendrofilie aneb Kdyby stromy mohly mluvit

Jde o úchylku, při které je člověk sexuálně přitahován stromy či keři. Říká se tomu dendrofilie, protože dendrom znamená v řečtině strom. Je možné se ale setkat i s pojmem xerxésismus, a to podle perského krále Xerxése, který žil v letech 519 až 465 před Kristem. Tento panovník se zamiloval do platanu, se kterým se také oženil.

Co na to Ondřej Trojan: „Opět asi nejde o nic nebezpečného, koneckonců i se stromy lze provozovat sex, jen pozor na různé oděrky a menší zranění.“

 

Dendrofilie: jde o úchylku, při které je člověk sexuálně přitahován stromy či keři. Dendrofilik chodí do lesa, objímá stromy a keře a využívá je ke svému uspokojení. Milují kontakt kůže s kůrou, který v nich vyvolává příjemné pocity až vzrušení. Pokud se zamilují do konkretního stromu nebo keře, pak se na jiné jen dívají, ale nedotýkají se jich, aby ten svůj nepodváděli. Stromy a keře jim poskytují sexuální vzrušení i emocionální podporu. Vzhledem k tomu, že tito lidé mají často problémy s mezilidskými vztahy, se stromy i mluví a oceňují, že jim mohou svěřit naprosto vše a ony je nezklamou.

 

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)