Jste zde

Jsou nějaká globální rizika antikoncepce?

Jsou nějaká globální rizika antikoncepce?

Volné pokračování článku "Antikoncepce".

Antikoncepce se stala celospolečenským fenoménem. Pryč je doba, kdy se lidé snažili početí zabránit, ale příroda si stejně šla cíleně za svým a našla si v lidském snažení skulinku .... Antikoncepce dala možnost rozhodovat o početí davu a každý jedinec už může přirozeným koloběhem přírody úspěšně vítězit. O tom, kdy budou mít lidé děti a kolik nyní rozhoduje každý, ale vůbec si neuvědomuje že vlastně pod davovou společenskou psychózou. Tento problém se stal v poslední době celospolečenský a s dalším rozšiřováním antikoncepce, problémem celosvětovým. Následky takovéhoto rozhodování jsou naprosto zřejmé a dnes už i zřetelné.

Ne všechny skupiny obyvatel Evropy a světa mají k antikoncepci stejný vztah. Následkem takovéhoto selektivního přístupů pak musí v dlouhodobém horizontu nastat demografická změna složení obyvatelstva. Především země s tradicí mnohočetné rodiny pak logicky časem musí početně překlenout skupiny obyvatel, které se přiklánějí k jednomu nebo dvěma dětem.

Před časem jsem slyšel zajímavou otázku:

Víte, co je vzácnější jak siamská dvojčata?
Romský jedináček.

Především západní kultura se v současné době potýká s problémem výrazného snižování porodnosti. Ženy díky emancipaci a soběstačnosti mění své historické postavení a její nejvyšší poslaní - být matkou, odkládá na pozdější dobu. Dnes není hodnota ženy posuzována podle toho kolik dětí vychovala a jak, ale žena se začala posuzovat podobně jako muž a to podle atraktivního vzhledu, úspěchu a především společenského postavení a peněz. Výsledky této společenské strategie můžeme vidět již dnes. Do manželství vstupuje historicky nejméně lidí a stále více se jich rozvádí. Porodnost neustále klesá a v posledních letech je tak nízká, že dochází k přirozenému demografickému úbytku obyvatelstva. Odkládání těhotenství se stalo módou, trendem, který se zakořenil jako právo na sebe rozhodování do podvědomí mladých lidí.

Sex se v podvědomí lidí stále častěji považovaný za zábavu a otěhotnění ženy je při něm je považováno spíše za jeho komplikaci...

Díky hormonální antikoncepcí dosažitelná umělá neplodnost se však začíná vymykat lidem z rukou. Příroda touto cestou jít nikdy nechtěla a umělou neplodnost lidem oplácí neplodností skutečnou.

S odkládáním mateřství se pro mnohé ženy možnost otěhotnění protahuje, nenápadně oddaluje, komplikuje a někdy nakonec i zcela znemožňuje. Se zvýšeným používáním medikamentů, špatným životním prostředím, nevhodnou stravou, špatným životním stylem a možná i za přispění antikoncepce, dochází k nárůstu onemocnění jako rakovina prsu a rakovina děložního čípku, záněty, mykózy, problémy vaječníků nebo endometrióza. To jsou všechno komplikace které případné těhotenství ženy omezují, ohrožují a někdy i znemožňují.

Když u mnohých zvážíme celkově ekonomicky tíživou situaci, nezájem mužů a bohužel už i žen o zakládání rodiny, emocionální nezralost mladých mužů, neúměrnou péči rodičů o své dospělé potomky, pokles počtu spermií v ejakulátu už u mladých mužů, pokles mužské sexuální aktivity způsobený úbytkem testosteronu u starších mužů, nedostatek pohybu a zájmu o ženy, pak v nárůstu lidské populace za čas nepomohou ani centra asistované reprodukce.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje