Jste zde

Poloha "Žena nahoře", odvrácená - varianta 2

Poloha "Žena nahoře", odvrácená - varianta 2

Základem této varianty je klasická poloha "Na koníčka"  ve které žena na muži sedí odvrácená, tedy zády k jeho tváři. Je to logická opačná varianta této polohy. 

Z odvrácené polohy "Na koníčka"  si žena lehne na mužovy nohy a svoje nohy natáhne podél jeho trupu. Spojení přitom nepřeruší a zůstane v klidu. Oba partneři si prožijí spojení a teprve potom se může žena začít mírně posouvat dopředu a dozadu, v podstatě jemně klouzat po mužových nohách. Pohyb měl být pomalý a jen kratší, aby nedocházelo k příliš velké zátěži ohýbáním mužova lingamu. Zkušená žena může stimulaci lingamu provádět i kýváním pánve dopředu a dozadu a mírně nahoru a dolů. Pohyb svého těla pak omezí pouze na pohyby pánve. Hloubka spojení bude spíš hlubší až velmi hluboká. Vzhledem k úhlu, který lingam bude při pohybu v joni měnit, bude docházet k velmi intenzivní stimulaci především zadní části pochvy v oblasti děložního hrdla. Stimulace bude převážně vaginální. Třením těl se však bude sekundárně stimulovat i klitoris  stydké pysky a to třením a tlakem o kořen lingamu . V této poloze je díky nezvyklé stimulaci pravděpodobnější prožitek hlubokého orgasmu vaginálního typů. Poloha je vhodná pro tantrické meditace a techniky masáže lingamu uvnitř joni pomocí stahů vaginálních svalů. 

Stimulace lingamu můžeme hodnotit takto 

  • žena se pohybuje po mužových nohách dopředu a dozadu. Pohyb provádí posouváním celého těla (jedná se ale jen o krátký pohyb)
  • žena je v klidu a pohybuje pouze pánví dopředu - dozadu a nahoru - dolů, případně pánví mírně krouží
  • střídání výše uvedených pohybů
  • žena je v klidu a prování techniku masáže lingamu pomocí stahů vaginálních svalů

Veškeré tyto pohyby a techniky intenzivně vzrušují i ženu. U muže se však předpokládá, že své vzrušení zvládne a poskytne tak ženě dostatek času na to, aby její vzrušení mohlo přerůst ve vaginální orgasmus.

Poloha je mimořádně vhodná pro hlazení ženina zadečku a konečníku. Některé ženy tyto doteky velice vzrušují, jiné tak citlivé nejsou. V každém případě však hlazení zadečku ženě příjemné bude a pokud ji budou vzrušovat techniky stimulace "Třinácté komnaty", pak to pro ni bude velmi silný zdroj doplňkových podnětů a vjemů. Muži, kteří mají rádi dotek na jejím zadečku a rádi jej pozorují si tuto polohu určitě oblíbí. Jen pozor na příliš velké vzrušení, které muži pohled nebo dotek na zadečku ženy může přinést. Pozornost muže je odvedena od vzrušení v oblasti pánve a vizuální podnět může být natolik silný, že muž pozdě zaznamená okamžik pro provedení technik oddálení orgasmu.

Z tantrického pohledu

obě varianty poskytují partnerům možnost vyzkoušet si sdílení sexuálních energií v klidném spojení, kdy se mohou více jak na stimulaci pohlavních orgánů soustředit na vnitřní pocity, které jim vzájemné propojení poskytuje. 

Ženě poskytuje možnost v klidu provádět tantrická cvičení masáže lingamu stahováním vaginálních svalů. Může přitom omezit pohyb pánve jen na pomalý pohyb, spíše jen mělké pohupování dopředu - dozadu. Poloha umožňují hluboké prožívání vnitřních pocitů a hledání citlivých míst uvnitř ženiny joni. Muži poskytuje poměrně dobrou kontrolu nad vlastním vzrušením. Prožívání sexuálního vzrušení je intenzivní pro oba partnery. Pokud se u muže blíží okamžik, kdy může přerůst v orgasmus a ejakulaci, musí partneři zastavit stimulaci lingamu a joni a provést techniky rozvedení sexuální energie z pánevní oblasti do oblasti křížů a po páteři směrem vzhůru do hlavy a celého těla. Muž provede techniku "Velkého stisku" a dechová cvičení pro oddálení orgasmu. Oba partneři zaměří svou pozornost do středu čela a dechová cvičení na odvedení nahromaděné sexuální energie. To jim pomůže ovládat sexuální energii a transformovat ji do vyšších energií. Po odeznění vlny vzrušení, případně po prožití orgasmu bez ejakulace u muže, mohou partneři pokračovat dál v milování a sexuální energii soustředit na ženu a dopřát jí tak prožití jejího orgasmu, případně "Jízdy na vlnách rozkoše". Připomínám jen, že tyto techniky je potřeba procvičovat a nelze jich běžně dosáhnout bez přípravy.
 

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)