Jste zde

Stud a problémy se vzrušením a erekcí

Stud a problémy se vzrušením a erekcí

Hlavní téma: "Komplexy, strachy a zábrany při sexu...".
Volné pokračování článku "Stud je obrana vlastní intimity".

Určitá míra studu je naprosto přirozená a bez ní by to ani nešlo. Pokud se s partnerem dostanete tak daleko, že si spolu povídáte, vzájemně se dotýkáte, a postupně se dostáváte do intimnějších situací, pak je jasné, že se pomalu blíže poznáváte a tedy si nejste už tak neznámí. Každý logicky touží jít dál a většinou se dokáže představit společnou koupel, hlazení, laskání nebo sní o vytouženém sexu. Znamená to, že partner nebo partnerka, k Vám mají určitou náklonnost a eroticky je přitahujete.

Když si člověk dopředu představuje že se líbit nemůže, že jeho tělesné nedokonalosti jsou přímo hrozné a svléknout se je zcela nepředstavitelné, pak si dopředu způsobuje trauma, které bude bránit jakémkoli příjemnému prožívání okamžiků s milovaným člověkem. Jak si chcete prožít příjemné okamžiky, když si hned na úvod intimnějšího vztahu vytváříte pocit nenávisti a odporu ke svému vlastnímu tělu. Copak by Vás partner chtěl poznat intimněji, kdyby pro něj Vaše tělo nebylo přitažlivé?

Tak neřešte nadváhu nebo jinou případnou nedokonalost a soustřeďte se na vlastní prožitek. Při něžnostech, vzrušování i milování myslete jen na příjemné věci, na kouzlo okamžiku a všechno ostatní hoďte za hlavu. Pokud budete příliš zvýrazňovat a dávat najevo své "nedokonalosti", rozhodně to neujde pozornosti partnera a ten začne mít pochybnosti. Nebo svým přístupem můžete partnera rozhodit natolik, že si bude myslet, že problém je na jeho straně. Nejhorší situace nastane, když o sobě začne pochybovat i ten druhý. Takovéto pochybnosti nakonec dokáží úplně zlikvidovat veškerou radost z prožívání intimního okamžiku nebo ze sexu. Když se to pak opakuje pravidelně, snadno může vzniknout komplex nebo obava tak silná, že nakonec zabrání přirozenému vzrušení a v případě, že to postihne muže, je skoro jisté, že začnou problémy se ztrátou erekce.

Musíte tedy udělat maximum proto, abyste se se svým tělem vyrovnali a cítili se v něm pohodově. Nemusíte být zrovna ideální, ale můžete být spokojení a šťastní. Když chcete změnu k lepšímu, tak se začněte snažit a když tak se poraďte s odborníky na výživu, sport, posilování jógu, běh a spoustu dalších činností, které Vám přinesou do života radost a pomohou zlepšit postavu, nebo zdravotní stav. Postavu dokáže změnit i vizážista a pěkné vhodné oblečení. Nekuřte, nepijte nadměrně alkohol. Sebekrásnější dívka nebo chlapec, potácející se s cigárem v ruce neprobudí takovou touhu, jako upravená žena, nebo muž.

Nezapomínejte na uvolňující techniky a rituály běžné v tantře nebo při senzuálních masážích - aromalampa, přírodní olejíčky, intimní tlumené světlo plápolajícího plamínku vonných svíček. V takovémto příjemném prostředí budete automaticky vypadat lépe.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)

Štítky: