Jste zde

Bolest při defloraci - prvním pohlavním styku

Bolest při defloraci - prvním pohlavním styku

Hlavní téma: "První milování".
Pokračování článku "Bolest při sexu a po něm".

Velmi významným okamžikem v životě každé ženy je deflorace - okamžik, kdy se podle obecných společenských představ stává z dívky žena.

Panenská blána nebo též hymen je slizniční řasa, která zcela nebo částečně překrývá poševní otvor žen. Protržení panenské blány se nazývá deflorace. Jen výjimečně může být deflorace bolestivá a nebo se při pokusu o pohlavní styk vůbec nepodaří. Pokud se nedaří defloraci provést ani po opakovaných pokusech, pak je na místě navštívit lékaře sexuologa nebo gynekologa a požádat o radu. Mějte důvěru a lékař vám poradí, jaké jsou možnosti řešení. Neproniknutelná panenská blána nebo extrémní velikost penisu neodpovídající velikosti vagíny ženy se vyskytují opravdu jen výjimečné. V naprosté většině je případů je při dostatečné ohleduplnosti a pozornosti partnera první pohlavní styk zvládnutelný bez větších problémů.

Většinou je příčinou problémů s nezdařenou deflorací neznalost anatomie ženských pohlavních orgánů a zvolení nevhodné polohy pro uskutečnění deflorace. Nejčastěji se jedná o situaci, kdy pár zvolí podvědomě pro první pohlavní styk polohu, při které žena leží na zádech a má natažené nohy, které případně rozevře. Anatomicky tak vznikne situace, kdy penis muže, který na ní nalehne, míří nesprávným směrem a sklouzává k hrázi nebo vyklouzává směrem k bříšku. Tlak na stydké pysky bez jejich rozhrnutí a uvolnění tak cesty k poševnímu vchodu může být pro ženu natolik nepříjemný, že mu podvědomě uhne a penis vyklouzne bokem.

Pro první milování se doporučují polohy "misionářská" a "na koníčka", někdy také nazývaná "jezdecká". Pokud se při první souloži v "misionářské poloze" defloraci nepodařilo provést, osvědčilo se změnit polohu "Na koníčka". O první penetraci se pokuste až když bude žena dostatečně zvlhnutá, případně použijte lubrikační prostředek. Ideální je, když si penetraci provede žena sama v poloze "žena nahoře", kdy může určovat rychlost a hloubku nasednutí.

Bližší informace o prvním pohlavním styku a defloraci najdete ve článku "O panenství a defloraci" a "Sexuální polohy vhodné pro první milování".

 

Články s podobnou tematikou

(AK)(Z)