Jste zde

Erotogenní zóny muže

Erotogenní zóny muže

Hlavní téma: "Sexuální vzrušení".
Volné pokračování článku "Erotogenní zóny mužů a žen - společné pro obě pohlaví".

První, co nás napadne je, že muži mají pouze jednu erotogenní zónu. Ale není to pravda. Mužské tělo, stejně tak jako ženské, má mnoho oblastí, jejichž stimulace dovede opravdu silně vzrušit. Nejde obecně tvrdit, že každý muž nebo žena bude mít v oblibě všechny stimulační techniky. Některou technikou však může však překvapit nejen partnera, ale i sami sebe.

Obecné erotogenní zóny muže

Na lidském těle existují oblasti, které fungují jako erotogenní zóny pro většinu mužů i žen. Pro uspokojivý sexuální život je důležité dobře své erotogenní zóny znát a je maximálně vhodné s nimi seznámit svého partnera. Tělo každé ženy i muže má celou řadu oblastí, jejichž stimulace způsobuje minimálně příjemné pocity, případně zvýšení sexuálního vzrušení. Ženské a mužské erotogenní zóny se nachází na podobných místech. Obvykle jsou to místa s jemnou kůží, dobře prokrvená, kde je pokožka citlivá díky velkému množství nervových zakončení. podrobnější informace o společných erotogenních zónách mužů a žen naleznete v článku "Erotogenní zóny mužů a žen - společné pro obě pohlaví".

Mužské erotogenní zóny

Určitě znáte říkanku natěšených mužů, která nádherně dokumentuje krásu českého jazyka

... jemně mně ho mni...

Tak tuto poučku můžete nyní rozšířit o informace o dalších erotogenních zónách na mužském těle, na které ještě říkanky sice nejsou, ale i tak jejich stimulace překvapí...

 • Mysl a představivost - je nejsilnější mužskou erotogenní zónou. Dokáže muže bezpečně vzrušit. Při milování pak někdy stačí něco velmi vzrušujícího zašeptat muži do ouška. Mnohdy na muže dokonale zabírá vzrušené dýchání, vzdychání a další projevy vzrušení, které může žena při milování vydávat. Sluchové vjemy zintenzivňují vnímání centrálního nervového systému, což u muže podporuje a usnadňuje pohlavní vzrušení.
 • Genitálie jsou nesporně hlavní erotogenní zónou u každého muže. Dotýkání, hlazení a lízání penisu je velmi erotické a přináší vzrušení a erekci. Obzvlášť citlivý je žalud, kde je nejvíc nervových zakončení. Proto je vhodné této části penisu věnovat více pozornosti. Citlivá a vzrušující na dotek a další podněty je však oblast celých mužských genitálií. Hlazení, líbání a sání varlat je pro muže velmi příjemné, ale je potřeba dávat pozor, abychom partnerovi nezpůsobily bolest, protože tato část těla je opravdu hodně citlivá. Oblast šourku, třísel a hráze dovede většinu mužů vzrušit a vyvolat silnou erekci bez jediného doteku na penisu. Proto je vhodné to vědět.
 • Masáž hlavy je podobně jako ženám hodně příjemná i mužům. Stejně tak i pročesávání vlasů. Muži jsou však daleko více na hlavu opatrní. Masáž hlavy jim může připadat moc osobní a také je zde problém s padáním vlasů, který je pro mnoho mužů traumatem a stydí se za svoji pleš. Za strachem z doteku na hlavě mohou být vzpomínky z dětství, kdy to pro ně byl mateřský dotek nebo jim takovéto hlazení připadá nevhodné pro chlapa, kterého v sobě budují. Pokud se však muž dokáže hlazení hlavy naučit přijímat, celkově ho to zklidnění a uvolní. Tato technika je vhodná na začátku milování nebo na jeho konci. V průběhu milování by muže spíše odváděla od erotických podnětů. Kůže na hlavě je také jednou z nejcitlivější oblastí těla, ale bohužel se jí věnujeme jen tehdy, když si myjeme vlasy. Určitě však znáte masážní pomůcku složenou z pružných drátů na jejichž konci jsou většinou keramické kuličky. Použití této masážní pomůcky už mile překvapilo mnoho lidí. Najednou prožíváte úžasně příjemné až smyslné pocity a to stačilo jen několikrát pomůckou přejet po hlavě. Nic však nebrání něco podobného poskytnout pomocí prstů. Zajeďte bříšky prstů do vlasů partnera nebo partnerky a krouživými pohyby lehce pokožku masírujte. Pokud to budete dařit dělat správně, masírovaný může prociťovat až mrazení probíhající od hlavy dolů po páteří.
 • Hlava má několik velmi silných erotogenních zón. . Při líbání jsou to rty, ušní lalůčky a krk. Rty citlivě reagují především na polibky, jemné kousání, laskání jazykem a horký dech. Někteří muži dráždění ušních lalůčků mají rádi, jiní neví, jak je přijímat. Při dráždění lalůčků je možné využít líbání, jemný stisk mezi rty, sání i laskání jazykem, možné je i opatrné jemné kousání. Laskání krku je hodně spojováno s líbáním a sáním. Jen dejte pozor na přílišný podtlak, ať na krku nezůstanou známé "cucfleky". Hlava je vnímavá na horký dech a velký účinek mají jakékoli projevy vzrušení, protože právě vyjádření touhy a milostné vzdychání dokáže muže nejvíce vzrušit.
 • Ušní lalůčky - jsou velmi citlivé na dotek a jemné mnutí. Dokáží muže uklidnit a uvolnit, ale také při cíleném laskání dokáží muže vzrušovat. Mezi nejsilnější podněty patří jemné laskání rty, jazykem a jemné mnutí lalůčku a ucha u tváře.
 • Mužská hruď a mužské bradavky nejen pro muže vyjadřují mužství. Ženy mužskou hruď rády hladí nebo si na ni proloží hlavu a prožívají blízkost partnera. Mužské bradavky jsou také hodně citlivé. Jejich laskání dokáže některé muže silně vzrušit. Obecně to však neplatí a na rozdíl od žen, je to spíše slabší erotogenní zóna. Také je potřeba dávat pozor na ochlupení. Takový chloupek v krku může být hodně nepříjemný a dokáže pokazit jinak krásnou erotickou atmosféru.
 • Laskání hýždí a okolí análního otvoru je pro muže stejně erotické, jako u žen. Dráždění nervových zakončení, která se tam nacházejí, způsobuje silné vlny vzrušení. Hlazení a jiné stimulace této oblasti však muži vyhledávají (nebo si ho přejí) častěji, jak ženy. Lehké laskání hýždí může přejít do masáže konečníku a případně i v masáž mužského bodu G - prostaty.
 • Mužská záda jsou ideálním místem pro masáž. Místa zad, která jsou bez chloupků, jsou pro muže všeobecně citlivější a vzrušivější než jiná místa na těle. Ženy toho rády využívají a masáží mužových zad mohou nenápadně začít milostnou předehru. Mužům se dotek na zádech líbí a proto se jim vyplatí věnovat mu víc času. Velmi příjemné je především masírování celé zadní části zad a ramen. Přidat můžete i líbání, lízání, jemné kousání, tlaky a tahy palci podél páteře. Psychicky i fyzicky je velmi uvolňující masáž bederní části zad. Málokdo ji považuje za důležitou, zato oblast o kousek níže muže nesmírně láká. Ideální je nejdříve uvolnit celou páteř a teprve potom se věnovat oblasti křížů. Ideální pohyb ruky nebo prstů je krouživý, případně hladivý. Také lidské teplo ruky která se v těchto místech na chvíli zastaví je nesmírně příjemné. Intimní a vzrušující jsou i polibky, horký dech a jemné dráždění jazykem. Nejednu ženu nakonec překvapí, že laskání a hlazení mužových zad vzrušilo i ji.
 • Pokožka na šíji a okolí jsou místa, jejichž líbání a dotýkání je výjimečně vzrušující.
 • Podkolenní jamky - kůže je zde mnohem hladší a citlivější než na jiných částech nohy. Muž reaguje na hlazení, jemné tření, krouživé pohyby i polibky, které vnímá jako velmi vzrušující. 
 • Cumlání prstů na rukou a na nohou je mužům příjemné nebo je i vzrušuje, protože jim možná připomíná cumlání penisu. Na nohách jsou nejcitlivější chodidla a prostor mezi prsty. Některým mužům může laskání těchto míst přinášet silné erotické podněty. V každém případě je nutné dodržovat zásady hygieny. Tato technika je hodně využívána při společné koupeli.

Důležitá je komunikace partnerů

Některé podněty mohou být erotické teprve při dosažení určitého stupně vzrušení. Do té doby mohou být i rušivé. Ale správný podnět v pravý čas dokáže zázraky. Je potřeba se dobře seznámit s partnerovým tělem a zjistit, které doteky se líbí a které jsou případně nepříjemné a za jakých okolností. Stejný dotyk v různé fázi vzrušení může být vnímán zcela jinak. Ne každý také musí mít rád totéž, co ostatní. Zvláště pak při dotycích se mohou pocity diametrálně lišit. Někdo miluje, když mu přejede mráz po zádech při jemném masírování, jiný preferuje silnější dotyky. 

Důležitá je komunikace a sdílení pocitů. Jedině tak se můžete společně naučit se poznávat nejen svoje tělo a žena rozumět pocitům partnera. Jak má partnerka vědět, že chcete dotek nebo techniku prožít ještě jednou, a pak znovu a znovu? Jak má tušit, že právě hlazení určitého místa je naprosto dokonalé? Jak to má všechno vědět, když když jste jí nikdy nenaznačil, co se vám líbí? Řekněte jí o svých pocitech, aby věděla, která místa na těle jsou pro vás erotická a dovolíte jí, aby vás na nich laskala.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)