Jste zde

Fraktura penisu - "zlomený penis"

Fraktura penisu - "zlomený penis"

Hlavní téma: "Bezpečný sex (lépe bezpečnější sex)".
Pokračování článku "Bolest při úrazu při sexu - muži".

Fraktura penisu je poměrně nebezpečná nehoda. Není to žádný výmysl, ale opravdu hodně bolestivé zranění. Žádná "Penisová kost" neexistuje, penis samozřejmě žádnou kost neobsahuje. Neobsahuje ani žádnou chrupavku nebo podobný pevný útvar. Z toho vyplývá, že se nemůže "zlomit" v takové podobě, jakou si umíme představit. Název "zlomenina penisu" pochází od pocitu a zvukového projevu tupého křupnutí při prudkém namáhání ztopořeného penisu - proto se převzal název „fraktura".

Při tomto zranění dochází k poškození měkké tkáně penisu jeho zalomením v erekci. Při tom dochází k poškození a natržením topořivých tělísek, které je provázeno masivním krvácením do tkáně penisu. K takové události může dojít nejčastěji při masturbaci nebo při souloži, kdy se při nešťastném pohybu nebo nárazu ztopořený úd prudce ohne a ....."zlomí". Jsou známy případy, kdy k "zlomení" penisu došlo také při silném úderu, dokonce i při otáčení muže s penisem v erekci vleže na lůžku. Jedná o situaci kterou určitě nechce prožít žádný muž...

Možná se to zdá nepochopitelné, ale až polovinu všech "zlomenin penisu" si muži způsobí právě při masturbaci. Nemusí to být zrovna autoerotika, ale velmi často se jedná o párovou masturbaci nebo masturbaci při skupinovém sexu. Partnerka nebo partner při masturbaci "přeženou" rychlost masturbace nebo zvolí nevhodný úhel pro držení penisu. Často je takovýto úraz spojený s použitím masturbátoru. Obezřetnost je namístě i při felaci spojené s masturbací penisu rukou.

Riziko poškození penisu není radno podceňovat. Snadno k němu může dojít při "divokém sexu" nebo v "kaskadérských sexuálních polohách". Muži při sexu náznak vzpříčení nebo zaražení penisu o stydkou kost občas zaznamenají. Pokud však vše proběhne bez následků, nevěnují tomuto méně příjemnému okamžiku větší pozornost. Nebezpečí "zlomení penisu" hrozí muži především při polohách, kdy leží na zádech a žena na něm sedí a pohybuje se. Jedná se většinu o varianty polohy "Na koníčka". Penis může vyklouznout z pochvy nebo se vzpříčit proti stydké kosti a pak může dojít k jeho poškození. Může k tomu dojít však dojít i při jiných polohách, při prudkém dosednutí ženy, intenzivní penetraci nebo neopatrném nalehnutí. Doporučuji seznámit se s článkem "Pohyby při souloži", který se souloží a penetračním sexem zabývá podrobněji.

Nejedná se tedy o klasickou zlomeninu, ale o natržení topořivých tělísek penisu v místě intenzivního ohybu. Může se to stát především penisu v plné erekci. Pokud je penis jen v částečné erekci, většinou se s ním nedá moc "divočit" a tak ani prudké nasednutí u méně ztopořeného penisu nebude mít tak katastrofální následky jako na penisu v plné erekci. Tím nechci říct, že penis v částečné erekci nemlže být poškozen. Jen je větší pravděpodobnost, že uhne....

Muž okamžitě pocítí velmi prudkou bolest a samozřejmě okamžitě ztratí erekci. Penis změní tvar, nepřirozeně nateče, zmodrá až zčerná a dochází k jeho viditelné samovolné deformaci. Vzhledem k tomu, že penis je nalitý krví, okamžitě dojde k intenzivnímu krvácení z poškozených topořivých tělísek a v místě poškození se projeví výtok, otok a rychlá změna barvy od modré až po skoro černou. Prostě zde zřetelně uvidíte podobné projevy jako při vzniku intenzivního krvácení - vznikne výrazná "modřina" a otok. Vzhledem k tomu, že penis je výrazně jiný, jak ostatní tkáně a podkoží těla, tak se výron krve projeví extrémním otokem penisu a velmi silnou bolestí. Další změny penisu jsou následně spojeny s viditelnou změnou tvaru již ochablého, ale po otoku velmi zvětšeného penisu.

V takovém případě se nedá dělat nic jiného, než okamžitě vyhledat lékařskou pomoc a i přes choulostivost situace dlouho neváhat. Bez lékařské pomoci se prostě neobejdete. Pokud bude spoléhat na ledování a obklady, pak se vám může stát, že penis sice časem změní barvu více k normálu a postupně se zmírní i jeho otok, nemusí se však už nikdy narovnat do tvaru před úrazem, případně mohou vzniknout vážné problémy s rekcí. Co na tom změní lékařská pomoc je otázkou. Nezbývá vám, než doufat, že lékaři si s vaším úrazem poradí. Rozhodně k tomu mají větší předpoklady a zkušenosti než zraněný muž.

 

Články s podobnou tematikou

(AK)(Z)(L)