Jste zde

Je možné otěhotnět při análním sexu?

Je možné otěhotnět při análním sexu?

Je možné otěhotnět při análním sexu? Tak to je další z otázek, které jsou občas vzneseny k problematice análního sexu. Možná si mnozí budou myslet, že se jedná o naprosto nesmyslnou otázku, protože při análním sexu přece otěhotnět není možné! Jenže až tak úplně to pravda není. Ale, přiznejme si, byla by to opravdu smůla, kdyby se to povedlo...

Proto se pokusíme zamyslet nad tím, v jakých případech, nebo situacích by se něco podobného mohlo přihodit. Pokud by byl anální sex prováděn tak, jak se doporučuje, tedy s pánskou antikoncepční barierovou ochranou, tedy kondomem, pak by něco podobného nehrozilo. Riziko nežádoucího otěhotnění je při análním sexu jedním z důvodů, proč je nezbytně nutné použít ochranu. Tím dalším, neméně významným důvodem je, že tato ochrana je schopná zabránit i nákaze sexuálně přenosnou nemocí - pohlavní chorobou.

Několik příkladů možného otěhotnění při análním sexu

  • Souloží po análním sexu, kdy muž naprosto proti zdravému rozumu po ejakulaci v análním otvoru, provede zavedení penisu do pochvy. (Možná pod okouzlením z pornografických filmů, kde je takováto praxe běžně demonstrována).

  • Při nevhodných hrátkách se sexuálními pomůckami, kdy například sdílením erotické pomůcky (vibrátoru) mezi ženami, z nichž jedna měla před těmito hrátkami sexuální styk s mužem a ten ejakuloval do její vagíny, dojde ke kontaminaci pomůcky spermatem a následnému zanesení spermatu do vagíny druhé ženy.

  • Zatečením spermatu z těla ženy při análním sexu, pokud ejakulace muže byla provedena na tělo ženy. Ne všechny formy análního sexu musí končit přímo anální souloží. Některé anální techniky mohou být spojeny se stimulací anální oblasti ženy penisem a to i bez přímé penetraci. Samozřejmě mohou být spojeny i s penetrací, ale vlastní ejakulace nemusí být provedena do těla ženy. Nejčastější situaci, kdy může dojít k zatečení spermatu do vagíny, dochází bezprostředně po "análním sexu", kdy muž na poslední chvíli vystříkl sperma sice mimo tělo ženy, ale část ho mohla zasáhnout stydké pysky nebo Venušin pahorek a bříško. Vzhledem ke stejné teplotě spermatu, jako je teplota těla, sperma nemusí vnímat ani žena ani muž a ono pak samovolně gravitací zateče tam, kde ho příroda potřebuje ...

 

Pokud by byl při análním sexu použit kondom, pak by se něco podobného nestalo. Možnou ochranou se samozřejmě také ženská hormonální antikoncepce, která ženu chrání i při vaginálním sexu. Problémem však je, že tyto druhy ženské antikoncepce nijak nechrání proti pohlavním chorobám.. To zvládá výhradně kondom. Kombinace barierové ochrany a antikoncepce se samozřejmě nijak nevylučuje.

Při nedodržování zásad bezpečného sexu se tedy při análním sexu otěhotnět dá.

 

Pro lepší náladu

Žena přišla ke svému doktorovi a svěřuje se mu, že její manžel si našel zálibu v análním sexu, a ona si není jistá, jestli je to dobrý nápad.
Doktor: "A líbí se vám to?" 
"Ale jo, je to zvláštně jiné, ale příjemné."
"No vidíte. Pokud vás to nebolí, tak není žádný důvod se análnímu sexu vyhýbat, pokud si dáte pozor, abyste neotěhotněla."
"Počkejte, ono se dá i při análním styku otěhotnět?"
"No jistě, jak myslíte, že se rodí právníci?"

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)