Jste zde

"Misionářská poloha" - základní varianta

"Misionářská poloha" - základní varianta


"Misionářská poloha" - základní varianta

Poloha "Tváří v tvář", varianta "MIsionářské polohy" při které žena leží na zádech a muž je nad ní. Žena má široce rozevřené nohy a muž na ni naléhá a hluboce ji proniká. Opírá se přitom o své paže a hrudí se dotýká ženiných prsou. Zaujímá polohu těla podobnou jako při cviční kliků. Díky široce rozevřeným nohám ženy má muž snadný přístup do ženiny pochvy a i muži s kratším penisem jej tak mohou zasunout velmi hluboko. Naopak muži s dlouhým penisem musí být opatrní, neboť velikost jejich penisu může být vzhledem k možnosti velmi hlubokého průniku nepřiměřená ženině pochvě. Tato poloha bývá považována za nejběžnější sexuální polohu vůbec. Takto si ji navíc představuje většina lidí, kteří polohu "Tváří v tvář" praktikují. 

Poloha má své přednosti a těmi je především jednoduchost, intenzita spojení, intenzivní vnímání kontaktu hlavních erotogenních oblastí partnerů a plná kontrola nad kopulačními pohyby ze strany muže. Muž i žena mají podobné předpoklady pro prožívání vzrušení při kontaktu genitálií. Poloha nabízí celou řadu možností, jak si ji snadno přizpůsobit pro stimulaci těch oblastí vagíny a penisu, které jim přinášení nejvíce příjemných pocitů. Nohy ženy je možné podložit polštářky a uvolnit tak napětí stehenních svalů, podložit pánevní oblast a změnit tak úhel pronikání, aby lépe vyhovoval vnitřní anatomii vagíny nebo potřebám dráždění klitorisu. Co se týká volby rychlosti, směru a hloubky pronikání je aktivní především muž. Žena však nemusí být zcela pasivní, může se přidržovat jeho boků a pomáhat mu určovat rytmus nebo naznačovat hloubku proniknutí přitahováním jeho boků směrem k ní. Muž tak podle naznačení přitahování boků má představu, po jakém pohybu žena touží a jak hluboko by chtěla, aby ji pronikal. Většinou v této poloze žena příjemně prožívá i pocit tlaku pánví muže do její pánve, který podporuje pocit plnosti pronikání a plného kontaktu v oblasti genitálií. Některé ženy vzrušuje i kontakt šourku s její oblastí perinea a konečníku. Velmi příjemně také ženy vnímají tření prsou o hruď muže a z boku o jeho paže. 

Hloubka průniku umožňuje dráždění nejen oblasti bodu G, ale také i dráždění děložního čípku, což může u mnoha žen vést k prožitku vaginálního orgasmu. Mělké průniky, případně přímý cílený kontakt penisu s klitorisem při mělkých průnicích nebo cíleném opouštění a znovu vkládání penisu do vagíny mohou být silným zdrojem pocitů, které vedou ke spuštění klitoriálního orgasmu. Promyšlené, dlouhé, ohleduplné a láskyplné milování pak může navodit takovou kombinaci prožívání stimulací klitorisu, bodu G a oblasti děložního čípku, že žena prožije hluboký kombinovaný orgasmus, což bývá považováno za nejsilnější sexuální zážitek na úrovni tantrické meditace. 

Tantrický pohled
Tato poloha není příliš vhodná pro muže, kteří s technikami oddalovaného orgasmu nebo orgasmu bez ejakulace začínají. U muže při ní dochází k hromadění sexuální energie v pánevním dně v genitální oblasti. Muž nese část své váhy na pažích a to samozřejmě odpoutává jeho pozornost v okamžicích, kdy by se měl plně soustředit na potlačení ejakulačního reflexu těla. Sexuální energie se hromadí v křížové oblasti a její rozvedení po páteři je obtížnější, neboť muž má využité zádové svaly k zajištění držení těla v této poloze (obdoba využití svalů nohou a zad při cvičení kliků) a proto se mu jen obtížně řeší uvolnění drah pro rozvedení energie po páteři do hlavy. Proto se v této poloze dává přednost zaměření pozornosti na srdeční čakru, neboť tak je možné snadněji rozvést sexuální energii z oblasti genitálií do břišní dutiny a srdeční oblasti. Právě svalové napětí zad a nohou je u muže komplikací, se kterou si začátečníci často neporadí a k ejakulaci dojde i přes jejich velkou snahu jí zabránit. Při spojení je vhodné volit raději techniku devíti proniknutí (8 mělkých a deváté hluboké), než jen hluboké a rychlé průniky. Ty povedou k rychlému nastoupání sexuální energie a zbytečně rychlému ukončení sexuálního aktu v době, kdy žena ještě většinou není zdaleka vzrušená tak, aby dosáhla svého orgasmu.

Z hlediska doteků a dráždění:

  • Proniknutí - hluboké až velmi hluboké, snadno je možné měnit hloubku průniku. Vhodná poloha pro muže s menším přirozením, naopak muži s větším přirozením musí být opatrní.
  • Klitoris - slabě, hodně záleží na úhlu pronikání penisu. Stimulace rukou muže není možná.
  • G bod – dostatečně, intenzitu ovlivní podložení zadečku polštářkem.
  • Emoční prvek - uspokojení je dostatečné, poloha umožňuje objímání a líbání.
  • Poloha je vhodné pro první milování, při kterém je žena při defloraci pasivní a chce první proniknutí nechat na muži. 

Jak se líbí mužům?
Pro mnohé muže je příliš jednoduchá a obyčejná. Spíše ji preferují muži, kteří mají rádi klasiku a nechtějí zbytečně hledat něco nového, v čem si nebudou jistí. Mnozí ji obměňují v jejích variantách, ale většina ji dělá prostě jednoduše, "jak se to má dělat". Z pohledu muže žena "nabízí" svou pánev ke spojení. Nejvíce při ní muži oceňují pohled na ženina ňadra a na mimiku tváře při prožívání příjemných pocitů a orgasmu. Celý sex je v jejich režii ale také většina snahy musí vyjít z jejich strany. Ale za ten výhled to stojí...

Jak se líbí ženám?
Pro ženu z hlediska vyniknutí postavy je tato poloha vhodná když:

  • chce ukázat: prsa, bříško, upravený nebo vyholený rozkrok
  • chce skrýt:    větší hýždě, silnější stehna

Je to jednoduchá a nenáročná poloha. Není nutné se moc snažit a dá se při ní pohodlně relaxovat. Snažit se musí především muž, Když se to ženě nepodaří při penetraci, stačí pokračovat orálním sexem, až do příchodu maximální slasti. Je to ideální poloha pro unavenou ženu, která svému milému chce dopřát radost ze sexu a sama si přitom bez velké námahy přijde na své... Pokud se chcete pomilovat a nechce se Vám nic moc vymýšlet, je to ideální poloha.

 

Literatura a zdroje

(AK)