Jste zde

Odmítání orálního sexu pro pocity studu

Odmítání orálního sexu pro pocity studu

Hlavní téma: "Orální sex".
Volné pokračování článku "Některé ženy, ale i muži nemusí chtít orální sex".

Přesto, že orální sex je dnes považovaný za normální součást milování, jsou lidé, kteří se v těchto situacích cítí nesví, stydí se, je jim trapné se dotýkat ústy partnera nebo partnerky a nebo orální sex přijímat. Možná i prožijí okamžiky vzrušení, ale v konečném výsledku orální sex považují za něco, co nechtějí. Většinou ani partnerovi nedovolí podobnou aktivitu začínat.

Pokud žena nebo i muž se studem bojuje a snaží se ho překonat za cenu svého sebezapření, není to nejlepší cesta ani pro jednoho z partnerů. Tito lidé, pokud mohou volit, pak raději zvolí jinou aktivitu, která možná nebude tak vzrušující, ale nebude z jejich pohledu tak trapná nebo dokonce ponižující. Mnozí se při orálním sexu cítí trapně, stydí se a v konečném výsledku sex prožívají méně uspokojivé než u jiných typů sexuální aktivity. Pocity studu a obavy někteří prožívají velmi intenzivně a nic na tom nemění ani to, že přitom jejich vzrušení dosáhne takové úrovně, že při orálním sexu mohou prožít orgasmus.

Stud je blok a je možné ho překonat především otevřeným partnerským rozhovorem, vysvětlením toho co prožíváte, co vás brzdí nebo co blokuje vaše vzrušení. Sdílení pocitů při technikách orálního sexu může vést k postupnému uvolnění tohoto napětí a odstraňování nebo snižování pocitů které stud přináší.

Pocity studu se dají při milostné předehře překonat pozvolným a trpělivým používáním jiných praktik, do kterých se pomaličku přidávají doteky ústy na intimních partiích. Když se nespěchá, tak to většinou ani netrvá tak dlouho a problém se studem a obavami se vyřeší sám.

Mnohdy se přijímající partneři obávají, že orální stimulace pohlaví přejde ve stimulaci hráze a dotekům v oblasti konečníku. Pokud takovou obavu vyslovíte, pak je potřeba se takovým aktivitám vyhýbat a to i přesto, že je snadné k nim přejít nebo je kombinovat s jinými doteky, například prsty.

Stud se dá překonat jedině tak, že si získáte vzájemnou důvěru a s novými pocity, které orální stimulace pohlaví přináší, se bude seznamovat postupně, nenásilnou formou.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)(O)