Jste zde

Odmítání orálního sexu z psychických zábran

Odmítání orálního sexu z psychických zábran

Hlavní téma: "Orální sex".
Volné pokračování článku "Některé ženy, ale i muži nemusí chtít orální sex".

Už v několika článcích jsme řešili, že některé ženy, ale i muži nemusí chtít orální sex. Většinou je tento tav souběhem několika důvodů a lidé jen obtížně popisují proč je jejich vztah k orálnímu sexu vlažný až negativní. Mnohdy je na vině nevhodná forma vyžadování nebo požadování orálního sexu, jindy to mohou být důvody nízkého sebevědomí či neznalosti jeho technik. Velmi často se jedná o těžko vyjádřitelnou obavu nebo až strach z něčeho nového nebo nepoznaného. Tyto obavy, pokud se je nesnažíte překonat co nejdříve, mohou přerůst až do odporu k jeho praktikování. Často je tento negativní přístup výsledkem těžko zařaditelných psychických bloků a stresů a narůstajících obranných reakcí organismu.

Pro ty, kteří s orálním sexem problémy nemají, je pak jednání takového člověka a odmítání orálního sexu přímo nepochopitelné. Věří, že to přece nemůže být problém, že stačí když se ten druhý bude trochu snažit. Problémem ale je, že ne vždy se tento stav dá překonat bez pomoci zvenčí. Tím myslím pomoc odborníka, sexuologa, psychologa nebo dobrého kamaráda nebo kamarádky. Ale přiznejme si, kdo z nás by se chtěl o něčem tak intimním bavit s dalšími lidmi... Ani taková "pomoc" však nemusí být korunována úspěchem a v takovém případě nezbývá nic jiného, než se smířit s tím, že orální sex bude "nedostupný".

Musíme si však uvědomit i to, že důvody "proč ne" mohou být natolik závažné, že se odmítání orálního sexu dá pochopit a přijmout. Proto je opravdu potřeba si o všem otevřeně promluvit a hledat společné řešení.

Orální sex není v intimním vztahu tím největším problémem a proto by ani neměl být důvodem pro ukončení vztahu. Kvalitní a plnohodnotný sexuální život každého páru má noho podob a orální sex je pouze jednou z mnoha jeho variant.

Pokud si vzájemně řeknete o co vám pro orálním sexu jde, možná zjistíte, že se jedná o nejčastější psychickou zábranu spočívající v obavě o dokonalost vlastního těla. To, co jeden vůbec nevnímá, může být pro toho druhého problém, který nedokáže překonat. Společně to však dokážete překonat tak, že o tomto, nebo jakémkoli jiném problému, budete spolu otevřeně mluvit.

Rozhovor ve vzájemné důvěře je silnou očistnou psychoterapii, kterou si partneři mohou vzájemně poskytnout a která z nich sejme břímě obrovského strachu a komplexu. Výsledkem nakonec může být i dohoda, že orální sex prostě do odvolání praktikovat nebudou. V milujícím se páru je i takovéto řešení pochopitelné a dá se bez problémů akceptovat.

Ještě jedna praktická rada, která se orálního sexu týká. Pohled na intimní soužití se v průběhu času mění. Jinak se na některé sexuální praktiky dívají lidé, kteří se sexem začínají, jinak lidé po nějakém čase společného soužití. Dokonce bych řekl, že některé sexuální praktiky na úvod sexuálního života nepatří a jejich zařazení do běžného sexu potřebuje čas, možná někdy i dlouhý čas. Vše je otázkou důvěry a ta se nedá získat ani s věkem nebo dohodami. Určitě se dá pomalu rozšiřovat to, co je možné, ale určitě se to nedá stanovit tím, jak dlouho už spolu žijete. To, jak dlouho spolu žijete však může být důvodem, pro který se vaše vzájemná důvěra dostane na takovou úroveň, že si bez obav můžete dovolit i něco nového, co před nějakou dobou "vůbec nepřicházelo do úvahy". Vztah tedy není pouze o vzájemné důvěře, ale také o trpělivosti a respektování toho druhého.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)(O)