Jste zde

Vnitřní strana stehen - erotogenní zóna

Vnitřní strana stehen - erotogenní zóna

Hlavní téma: "Sexuální vzrušení".

Volné pokračování článků "Erotogenní zóny mužů a žen - společné pro obě pohlaví", "Erotogenní zóny ženy" a "Erotogenní zóny muže".

Vnitřní strana stehen je místem, kam běžně ruka muže nebo ženy "nezabloudí"... Patří už mezi ta intimní místa na těle jejichž hlazení nebo laskání přináší sexuální vzrušení. V nevhodnou dobu nebo v nepatřičné situaci je to dokonce místo, které může probudit negativní emoce až pohoršení. Doteky v těchto oblastech dokonce mohou být chápány jako sexuální obtěžování...

Pokud je však takový dotek žádoucí a ve správný okamžik, pak je dobré vědět, že vnitřní strany stehen patří mezi nejvnímavější místa především ženských nohou. Jednak je to proto, že dotýkat se ženě těchto míst již představuje překonat určitou hranici intimity a také proto, že se jedná o mimořádně citlivou část ženského těla nacházející se blízko genitálií. Oblast třísel pak přímo navazuje na velké stydké pysky a Venušin pahorek a to už je oblast ženského pohlaví mimořádně citlivá na jakýkoli podnět. Velmi citlivé je celé okolí ženských genitálií a třísla na to jak na dotek tak samozřejmě i na všechny formy laskání.

Právě proto, že vnitřní strana stehen je mimořádně citlivá snad na všechny způsoby stimulace, dá se toho snadno využít pro navození sexuálního vzrušení ženy, ale i muže. Začít můžete například horkým dechem, který doplníte jemným hlazením, laskání jazykem, sáním ale i například jemným kousáním. Přejít polibky nebo hlazením z jedné strany vnitřcích stehen jedné nohy na druhou znamená dotýkat se i pohlaví. Proto je tato stimulace nesmírně vzrušující nejen pro ženu, ale i pro muže.  Změna podnětů v této oblasti přináší mnohem silnější pocity, než opakovaný, stále stejný pohyb. Proto se vyplatí střídat hlazení, masáž, plošný dotek dlaní s přejížděním polštářky prstů, případně doplněné o jemné škrábání konečky nehtů.

Laskání vnitřní strany stehen by vždy mělo předcházet jakékoli stimulaci velkých a malých stydkých pysků a klitorisu u ženy a penisu u muže. Příjemně vzruší a připraví ženu i muže na další podněty na pohlaví.

Technika masáže nohou zaměřená na uvolnění napětí a navození uvolněného sexuálního vzrušení bez napětí, je popsána v článcích "Tantrická meditace a masáž nohou pro dvojici" a "Meditace a masáž nohou pro trojici - dva muži a jedna žena".

Na masáž nohou, chodidel a vnitřní část stehen přirozeně navazuje masáž další erotogenní zóny  a tou jsou lýtka a kotníky. Je jasné, že masáž se nohou se bez masáže těchto částí nohou prostě neobejde.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)