Jste zde

Tantrická meditace "Masáž nohou pro dvojici"

Tantrická meditace "Masáž nohou pro dvojici"

Tato tantrická masáž je určena především pro dvojici, možná vás překvapí že její alternativu lze úspěšně využít i pro trojici. Jedná se o meditaci, která může být používána jak začátečníky, ale pro její sílu a energii se k ní rádi vracejí pokročilejší tantrici i tantričtí mistři. Bližší informace naleznete v článku "Meditační technika masáže nohou pro trojici - dva muži a jedna žena", "Meditace a masáž nohou pro trojici - dvě ženy a jeden muž". Cíle, zásady i záludnosti meditace s masáží nohou ve trojici jsou rozebírány v článku "Meditace a masáže nohou pro trojici".

Jedná se především o meditační a komunikační techniku, při které můžete v tichu spojit doteky s pocity a prožitky na úrovni meditace. Nebo si při ní můžete chvíli meditovat a pak sdílet pocity a hovořit o tom, co je vám příjemné a co byste chtěli zažívat.

Technika meditace a masáže je vhodná také pro lidi, které sice tantra nezajímá, ale kteří chtějí vyzkoušet něco nového. Není náročná, umožňuje prožít mimořádně silné prožitky, poskytuje prostor pro meditaci i lehkou masáž. Prohlubuje pocity vzájemné intimity, učí jemnosti a naplnění tantrického pojmu "dávání" a "přijímání".

Technika masáže nohou pro dvojici

Celá technika se spojuje s tantrickými rituály. Připravte si masážní a meditační prostor, zapalte vonné svíčky, pusťte meditační nebo tantrickou hudbu. Vytvořte si na zemi na dekách nebo větší matraci pohodlný prostor pokrytý dekou, případně prostěradlem. Budete potřebovat i několik polštářků na podložení nohou a hlavy a lehkou deku na společné přikrytí. Polštářků by mělo stačit 5 kusů, z toho dva, na podložení nohou, měly by být pevnější. ideální jsou polštářky plněné slupkami z pohanky. Běžně se používají pro meditační sezení. jsou pevnější a lehce se přizpůsobí tělu. Oba partneři jsou oděni v lunghi (lehký šátek omotaný okolo těla, zakrývající pohlavní orgány). Přivítejte se pozdravem "Namasté" a rituálními úklonami.

Poloha pro masáž nohou pro dvojici

Žena si lehne na záda a muž opačně vedle ní. Žena tak bude mít nohy u hlavy muže a naopak. Pod hlavu si oba dejte polštářek, aby se vám opravdu pohodlně leželo. Masáže a meditace budou trvat více jak hodinu, tak je pohodlné ležení potřebné. Přikryjte se společně lehkou dekou nebo velkým šátkem. Muž si opatrně položí levou pokrčenou nohu ženy na svou hruď. Žena doširoka rozevře nohy, pravou nohu také pokrčí a podloží si ji pod kolenem pevnějším polštářkem. Udělejte si oba tolik místa, aby se vám pohodlně leželo. Pak muž pokrčí nohu u těla ženy a opře ji o její bok. Rozevře nohy a druhou nohu také pokrčí a podloží ji připraveným pevnějším polštářkem. Podložení nohou je potřeba pro celkové uvolnění napětí v těle a zabránění vysílení, nebo únavě svalů.

V této fázi je situace taková, že oba partneři leží pohodlně vedle sebe, žena má položenou levou nohu na hrudi muže. Pravou pokrčenou nohu má žena podloženou pevnějším polštářem. Muž má rozevřené pokrčené nohy, z nichž jedna se opírá o ženin bok a druhá je pod kolenem podložená pevnějším polštářkem. Oba jste pohodlně uloženi a přikryti společnou dekou.

Úplně se zklidněte, zaměřte se na dýchání a prožívejte nádheru tohoto intimního okamžiku a teplo vašich těl. 

Začínáme s masáží

Masáž a meditaci zahajte tichým "Namasté", kterým vyjádříte svou vzájemnou úctu. Masáž začíná tím, že muž začne lehounce hladit nohu ženy, kterou mí položenou na hrudi. Pomalu ji hladí a pozvolna masíruje. Je to nesmírně příjemná technika a žena přijímá lehkou jemnou masáž nohy od muže. Jemně masírujte každý kousek ženiných nohou a chodidel. Soustřeďte se na každý prst, uvolněte jej a rozmělněte každé zatuhlé místečko. Pohrajte si s kotníky a nárty. Použijte techniku vytírání mezi-karpálních rýh k uvolnění napětí a rozproudění lymfy na chodidlech a nártech. Nikam nespěchejte. Masáž chodidla s kotníky může trvat klidně i čtvrt hodiny. Po celou dobu zachovávejte mlčení a plně se ve své mysli věnujte pocitům, které ve vás vyvolává vzájemná blízkost a tělesná energie. Prožijte si i pocity a jakou radost Vám dává možnost poskytovat a přijímat masáž nohou.

Žena je po celou dobu masáže a meditace v klidu a úplně uvolněná. Prožívá doteky na chodidle, uvolnění nártu, kotníku, vnímá blízkost a dávání od partnera. Masáž nohou je úžasná sama o sobě. Umocňuje ji okolnost, kdy žena má nohy doširoka rozevření a levá je položena nohy na hrudí muže. Klidně se může stát, že žena pocitům masáže podlehne a začne usínat nebo spíše jde do velkého útlumu a pocitu odevzdanosti. Nemusíte nikam spěchat pocity při masáži a meditaci jsou opravdu velmi příjemné pro všechny.

Když jsou chodidlo, nárt a kotník dostatečně uvolněné, může muž začít hladivé techniky pomaličku prodlužovat ke kolenům a začít hladit a masírovávat lýtka, kolena a podkolenní jamku. Nezapomínejte se vracet zpátky k chodidlu a věnujte se nyní oblasti od špiček prstů až po kolenní jamku. Vyvarujte se pokušení prodloužit dráhu hlazení a masáže až na vnitřní stranu stehen. Může to svádět, ale nedělejte to. Další čtvrthodinu tak můžete věnovat každému kousíčku ženiných nohou až po podkolenní jamku. V podkolenní jamce nezapomeňte na jemné krouživé pohyby a na objímání kolene a lýtka dlaněmi obou rukou. Nikam nespěchejte. Techniku mačkání a objímání dlaněmi zdokonalíte, když spojíte prsty obou rukou a jemně stlačíte lýtka, chodidla nebo kolena dlaněmi. Tuto techniku můžete později provádět po celé délce nohou.

Až budete mít uvolněnou a rozmasírovanou levou nohu po kolena, jemně a láskyplně ji hlaďte od prstů až po koleno. Střídejte jednu ruku za druhou. Nespěchejte a vložte do toho pohybu všechnu něhu, které jste schopni. Velmi pomaličku prodlužte pohyb hlazení i na vnitřní stranu stehna. Nespěchejte, nesnažte se hned při prvním tahu pohladit celou nohu, veďte pohyb přirozeně, bez zaváhání, pomalu a jemně až do oblasti třísel. Asi při pohybu odhrnete lunghi a obnažíte ženě celé nohy až po bříško. Nesnažte se však úmyslně dotýkat pohlaví ženy. Když se lehounce dotknete, nebude to vadit, nesmí to však být úmyslné ale spíš náhodné. Pokud žena byla doposud v hluboké relaxaci, tak nyní může začít prociťovat velmi příjemné pocity na citlivých erotogenních zónách. Nyní jejím tělem začnou procházet příjemné pocity blaha a možná i pocity jemného vzrušení. Opravdu nespěchejte, máte před sebou třetí čtvrtinu hodiny a tak máte spoustu času na důslednou masáž a prožívání vlastní meditace a pocitů z doteků a blízkosti. Pokud žena bude mít touhu jemnost a něžné dávání masáže muži oplatit, pak může také lehce začít hladit jeho levou nohu. Její pohyby nemusí být masážní, měly by však být jemné, pomalé, hladivé a by měly vyjadřovat poděkování za péči, kterou jí partner věnuje. Může hladit jen nohu, která se opírá o její bok, není však problém pohladit i druhou pokrčenou nohu. Mělo by jí to být příjemné a pohodlné. Rozevřením nohou jí muž dává dostatek prostoru na něžné doteky. I žena by se měla vyvarovat přímých doteku v oblasti pohlaví muže.

Muž může rozšířit hlazení a lehké doteky i na druhou nohu. Nemůže sice provést stejně důkladnou masáž jako u nohy, kterou má na hrudi, ale žena bude jeho doteka a masážní techniky velmi příznivě vnímat i u své pravé nohy, kterou má položenou na pevnějším polštářku. Hlazení pravé nohy muž provádí tak, jak mu to jeho poloha vůči ženě dovoluje. 

V této fázi prožívá muž i žena zcela nové pocity, které dříve asi nikdy nezažili. Dávají a přijímají jemnou techniku, která ani nemá navodit vzrušení, ale jejím hlavním cílem je uvolnění a masáž ženiných nohou a plně prožívání pocitu dávání a přijímání. U muže doteky na nohách a na vnitřní straně stehen většinou vyvolají jemnou erekci, která bude silnější a slabší podle toho, jak muž bude svoji pozornost dělit mezi dávání a přijímání. Podobně bude masáž nohou a meditaci prožívat žena.

A nyní je před námi poslední část masáže

Měla by být prováděna naprosto přirozeně, hlavně pomalu a jemně. Velmi jemným krouživým pohybem započněte uvolňovat oblast třísel. Jedná se o pohyb, kdy přimknete prsty ke kůži ve tříslech a velmi citlivými a pomalým kroužky budete hýbat kůží a podkožím v oblasti třísel a ženina přirození. Každému místu věnujte 4 - 6 pohybů a posuňte se o kousek vedle. Postupně tímto způsobem promasírujte třísla levé nohy a pak pravé nohy. Intenzivní pocity bude žena prožívat, když muž bude masírovat tak, že malíkovou hranu lehce opře o stydký pysk a bude ho lehkým masážním pohybem na tříslu jakoby mimochodem třít. Po ukončení uvolnění třísel se vraťte ke stahování lymfy do třísel. Dlouhým, táhlým třecím pohybem od špičky prstů hlaďte nohy po celé jejich délce. Pečlivě a soustředěně věnujte svoji pozornost každé její části od konců prstů, až po třísla a vnější část přirození. Pomalé krouživé pohyby v tříslech je později možné rozšířit na jemné hlazení pohlaví, jemné tlaky a kroužení přes kůži na poštěváčku. Později můžete hlazení a něžnosti rozšířit na celé pohlaví ženy. Může hladit i na hrázi a okolí zadečku. Nic nesmí být větší silou nebo vynucené. Jakékoli snahy o vnikání do ženského klína jsou při této masážní a meditační technice zcela zakázané. Masážní doteky mohou postupovat od okolí třísel a hráze až po horní část stydkých pysků, Venušin pahorek a poštěváček.

Máte spoustu času, nikam nespěchejte, poskytujte ženě co nejněžnější doteky a prociťujte i své pocity pří dávání a přijímání doteků. Žena v této části masáže a meditace může rozšířit své hlazení muže do oblasti jeho a asi nevynechá ani jeho pohlavní úd. Nejedná se však o techniku, při které jde navození vzrušení formou masturbace. Rozhodně není ani navození vzrušení, které by vedlo k vyvrcholení na závěr meditace. Naopak, žena by muži měla poskytnout doteky, které mu umožní prožít vzrušení u kterého předem víte, že nepovede k vyvrcholení. Můžete tak oba v hluboké meditaci přijímat a prožívat okamžiky vzrušení i prožitky klidu, poklesu i stoupání sexuálního napětí. Poslední část masáže a meditace může trvat podle potřeb obou partnerů.

Závěr masáže a meditace

Až budete mít pocit, že můžete masáž ukončit, zastavte své pohyby a úplně se zklidněte. Žena většinou ponechá položenou ruku dlaní na mužově pohlaví a bude pozorovat, jak jeho vnitřní naplnění klidem provází pokles sexuálního vzrušení. Muž může ponechat svou ruku v ženiných tříslech nebo dlaní překryje její pohlaví jemným tlakem bude uzavírat první čakru ženina těla. Jakékoli pokusy o další hlazení, případně vzrušování jsou na závěr meditace zapovězené. Zhluboka dýchejte a prociťujte pocity tentokrát již jen svého těla. Jemně sejměte ruce z těla ženy i muže a zůstaňte úplně v klidu a navoďte si pocity vnitřního klidu a vyrovnání.

Až se rozhodnete vstát, vzájemně si poděkujte pozdravem "Namasté" a úklonou. Po masáži a meditaci budete dále stejně oblečení v lunghi, jako tomu bylo na začátku masáže. Dejte si společně čaj a ovoce, případně pojezte něco lehkého. Můžete si společně popovídat o pocitech, které jste při meditaci zažívali.

Masáž může pokračovat orálním milováním

Pokud budete chtít pokračovat orálním milováním, pak na techniku, kterou jsme si právě představili, navazuje Technika "Tahitského orálního sexu" - "metoda Kivin".

 

Články s podobnou tematikou

(AK)(Z)(L)