Jste zde

Suchý sex

Suchý sex

Volné pokračování článku "Sexuální praktiky - přehled".


(Zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/Suchý_sex)

Suchý sex nebo též sex na sucho je sexuální praktika a druh sexu, během které má žena při pohlavního styku vysušenou poševní sliznici, a při které předem dochází k cílené minimalizaci vaginální lubrikace. Toho se dosahuje různými způsoby, ať již bylinnými odvary, antiseptiky, zásypy, pudry, přírodními tampony, ale i chemikáliemi (kyselina citronová) a léky (vitamín C, atropin).

Cílem těchto aktivit je, aby byla ženská pochva suchá, horká a úzká, což údajně zvyšuje sexuální rozkoš muže. Pro ženu je takováto praktika nicméně velice bolestivá. Takzvaný suchý sex je běžný především v Africe. Absence poševních sekretů znemožňuje používání kondomu a rovněž zvyšuje riziko oděrek a poranění, což má za následek zvýšené riziko sexuálně přenosných nemocí, včetně HIV/AIDS.

Odstraňování přirozené vlhkosti pochvy rovněž odstraňuje přirozené antiseptické laktobacily, které dokáží s některými sexuálně přenosnými nemocemi úspěšně bojovat. Praktikování suchého sexu může rovněž vést k poševnímu zánětu nebo traumatickým lézím.

(Zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/Suchý_sex)

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje