Jste zde

Oleje pro erotické a tantrické masáže

Oleje pro erotické masáže

Hlavní téma: Hlavní téma: "Esenciální oleje a aromaterapie".
Pokračování článku: "Jak si připravit aromatické oleje pro masáž".

Snad každého, kdo přemýšlí o tantrických nebo erotických masážích, napadne otázka jaký olej použít pro masáž těla a jaký pro masáž pohlaví. Možná to někdo neřeší a použije to, co je zrovna k dispozici, nebo se dá zlákat intenzivní vůní esenciálních olejů a dál už nic nehledá...

V článku: "Jak si připravit aromatické oleje pro masáž" jsem na řadu otázek kolem amatérské nebo profesionální výroby masážních olejů již odpověděl. Pokud se rozhodnete pro masáže které budou zakončeny masáží pohlaví, pak je vhodné si své znalosti ještě trochu rozšířit.

Už víte, že esenciální oleje ve své původní, tedy neředěné koncentraci jsou pro jakýkoli styk s pokožkou naprosto nevhodné. Jejich hlavní význam spočívá v koncentrované vůni silice z květů bylin, květin nebo přírodních zdrojů. Koncentrace těchto silic je však natolik vysoká, že při styku s pokožkou může dojít k jejímu podráždění nebo dokonce poškození.

Masážní oleje jsou vyrobeny podle ověřených receptur, které jsou bezpečné, ověřené a schválené. Při následné velkovýrobě nebo i malovýrobě masážních olejů musí být dodržen předepsaný poměr oleje základního a olejů esenciálních, který odpovídá "Prohlášení o schodě".

Pro erotické a tantrické masáže v četnosti "pro domácí použití" nemá smysl experimentovat a nejrozumnější je vybrat si z nabídky komerčně vyráběných olejů. Nepotřebujete jich tolik a koupíte si takové množství a takovou kvalitu oleje, kterou potřebujete tak na dva měsíce domácích masáží. Důvod je jasný - oleje přirozeně žluknou a málokdo si masážní olej uloží do ledničky... Pokud takovýto olej budete kupovat, pak se dobře podívejte na popis jeho vlastností. Pokud je k jeho receptuře přidána poznámka, že je vhodný pro masáže a to i masáže pohlaví (nebo erotické masáže...), můžete mu důvěřovat a nezklame vás. Ne každý masážní olej totiž splňuje předpoklady pro styk se sliznicí a ne každá kombinace základních a esenciálních olejů "chutná". Některé oleje obsahují látky, které mají specifické vlastnosti, například kůži pocitově ochlazují nebo ji naopak prohřívají. Takovéto masážní oleje jsou vhodné pro masáže konkrétních částí těla, ale pro masáž celotělovou vhodné nejsou ani jako masážní oleje doplňkové. Prostě si nechejte poradit a kupte hotové, schválené oleje s "Prohlášením o schodě", které byly navrženy pro masáže celotělové a některé speciálně pro masáže pohlaví. Každý výrobce masážních olejů ve své nabídce takovéto oleje má.

Pro "profesionální" erotické masáže i tantrické masáže je rozhodnutí ještě snadnější - vůbec nemá smysl o něčem jiném než o originálních masážních olejích s atestem uvažovat. Pokud by došlo k nějakým problémům a klient by si stěžoval nebo by dokonce musel na ošetření k lékaři, budete při následném vyšetřování muset prokázat, jakým olejem nebo masážním prostředkem byla masáž provedena.

Maséři (i amatérští), by se ještě před masáží měli svých klientů zeptat na to, zda nemají alergii na některé látky nebo esence. Naprostá většina masérů to nedělá a to je velká chyba. Když se zeptáte a klient vám pravdivě odpoví, můžete se vyhnout opravdu nepříjemným problémům s alergickou reakcí na podaný masážní olej nebo na esenciální látky v aromatickém oleji obsažené. 

Jaký masážní olej je vhodný na masáž pohlaví?

Ještě dříve, než se budeme zabývat vhodností nebo nevhodností konkretních masážních olejů, svěřím vám "tajnou" informaci od zkušených tantrických masérů. Při tantrických masážích se masážním olejem rozhodně nešetří. Pokud by se při tantrických masážích v takové míře používaly profesionální esenciální masážní oleje, byla by taková masáž drahá už kvůli ceně spotřebovaných olejů. Na tantrickou celotělovou olejovou masáž je totiž potřeba zhruba okolo půl litru kvalitního masážního oleje...

V zemích, kde se s tantrickými masážemi počítá jako s běžnou masáží o kterou můžete maséra nebo masérku požádat, se aroma oleje používají, ale jen tehdy, když to má své opodstatnění. Pokud se podíváte na techniku tantrické masáže, pak si uvědomíte, že tyto masáže začínají masáží hlavy a pak pokračují masáží hrudníku. V těchto fázích tantrické masáže se používají masážní oleje s esenciálními oleji proto, že je masírovaný vnímá. Při masáži je nanášení olejů na tělo považováno za "Rituál nanášení a roztírání oleje" a pro každou část masáže je volen troch jiný postup. Pokud se podíváme na techniku ájurvédské olejové masáže, pak při  úvodním nanášení oleje na přední stranu těla je při technice ájurvédské masáže hlavy esenciální olej dokonce nanesen na palce rukou maséra. Ten pak při masáži obě ruce oboustranně palci přiblíží  k nosu masírované. Aromatická látka byla na plochu kůže nad palci nanesena ještě před zahájením masáže a právě odtud ji bude masírovaná vnímat. Aromatickou látku bude vdechovat při jejím uvolňování z kůže Vašich rukou.

Účinky aromaterapie masírovaný vnímá především ve fázi masáže, kdy esenciální olej obsažený v masážním oleji vnímá čichem. Pokud vůně do nosu nepřichází ve vlnách, ale je trvale přítomna díky odpařování esence z povrchu kůže tváře, krku a hrudníku, čich si na ni zvykne a masírovaný vůni za chvíli přestane vnímat. Podstatné je však to, že vůni vnímal a že ovlivnila jeho vnitřní psychické napětí a pomohla s jeho odezněním. Pro účinky aromaterapie jsou vhodné i silice rostlin, jejich vůně je považována za afrodiziakum".


Zbytek masáže už masírovaný vůně nevnímá, zato se soustředí na pocity, které masáž přináší.


Pro celotělové olejové masáže má vůně význam jen v úvodu masáže. Pokud se na celý problém s výběrem esenciálního masážního oleje budete dívat z tohoto pohledu, pořídíte si dvě mističky s masážními oleji. Do jedné dáte esenciální masážní olej a do druhé čistý základový olej s vlastnostmi potřebnými pro příjemnou masáž.

Z esenciálních olejů pro masáž hlavy a hrudníku bych volil oleje s příjemnou vůní jasmínu, levandule nebo růže. Můžete však použít olej jakýkoli, který vám bude příjemný a bude použitelný na tvář a hrudník. Hodně masérů a masérek má rádo mandlový nebo meruňkový olej protože krásně voní a vůně dlouho drží. Vhodný je i olej kokosový, který ani nemusíte rozehřívat. při pokojové teplotě je většinou tuhý, ale krásně taje už v ruce. Příjemně voní, ale počítejte  s tím, že je hodně "mastný".

Na hrudník už je lépe použít olej ohřátý, protože jeho teplota už je počítána jako jeden z významných podnětů masáže. Kokosový olej se ale neohřívá, u celotělových masáží na hrudník tedy moc vhodný není.

Nikomu nevnucuji ani nevyvracím myšlenku použít na celotělovou masáž masážní olej esenciální. Pro erotickou nebo tantrickou masáž bych ho však nedoporučoval. Jednat proto, že masírovaný už dále jeho vůni neocení, ale především proto, že budou masírovány také pohlavní orgány a ty spíše ocení olej jiných vlastností. Olej na masáže těchto partií byl měl mít vynikající třecí vlastnosti, které by se neměly měnit s jeho teplotou. Také v žádném případě nesmí dráždit sliznice penisu ani vulvy...

Z uvedených důvodů doporučuji do druhé misky dát olej základový. V článku "Jak si připravit aromatické oleje pro masáž" jsem uvedl, že pro přípravu jakýchkoli aromatických olejů jsou jako základ vhodné oleje na přírodní bázi. To platí i masáže pohlaví, kdy čistota a kvalita oleje je zárukou, že nedráždí sliznice a jsou chuťově "neutrální". Nejčastěji to jsou oleje oleje olivové a slunečnicové. Z olivových olejů se vyvarujte použití olejů panenských! Ty jsou ideální do salátů a studené kuchyně, tedy pro přímou konzumaci, nejsou vhodné ani pro smažení a tepelnou přípravu pokrmů. Panenské oleje obsahují velké množství silic a minerálních látek a proto mohou dráždit pokožku. Navíc nejsou příjemně "hladké" a masáž s nimi může až "drhnout". Také nejsou chuťově neutrální a jejich chuť a vůni nepřehlédnete...

Tyto základové oleje se dají bez obav ohřívat a příjemně se s nimi masíruje. Nejsou cítit a chuťově jsou příjemné. Píši to proto, že nezřídka se při erotických masážích nejen masíruje, ale také se využívá orální stimulace pohlaví. S panenským olejem to není zrovna to pravé...

Mohou se pro masáž pohlaví použít i jiné oleje?

Samozřejmě že mohou. Hlavním kriteriem je, že po jejich použití nesmí nastat žádné alergické reakce nebo dojít podráždění pokožky a sliznic pohlavních orgánů. Můžete experimentovat, ale zrovna u erotických nebo tantrických masáží bych to moc nedoporučoval. Ty partnerské většinou končí orálním sexem nebo souloží. Olej který použijete se pak zcela jistě dostane i do pochvy a při souloži může být příčinou podráždění její sliznice. Masážní olej však bude působit také jako lubrikant a  proto je dobrá volba oleje hodně důležitá. Pokud žena nebo muž bude pom masáži vnímat pálení v oblasti pohlavních orgánů, nebo dojde ke vzniku alergické reakce, případně zánětu, zaměřte se i na to, zda zdrojem problému nemůže být právě masážní olej. Některé oleje prostě nemusíte snášet. Použití olejů a esencí pro masáže je tak trochu věda. Nesnažte se hned od počátku volit kombinace které vás napadnou, experimentujte a zkoušejte, ale neriskujte. Když najdete takový olej, který vám bude vyhovovat, máte vyhráno!!!

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje