Jste zde

Orgasmické stahy, orgasmické křeče

Orgasmické stahy, orgasmické křeče

Volné pokračování článku "Prožitek a orgasmus".

Orgasmus většiny žen doprovázejí pravidelné stahy vaginy. Ty opravdu silné a snadno rozpoznatelné kontrakce se však neprojevují u všech žen ve stejné míře. Rozhodně nejsou stejně intenzivní, vizuálně nebo pohmatem rozpoznatelné, ale v nějaké míře provází vyvrcholení každé ženy. Jedná se o stahy svalů pochvy, které tvoří její stěnu a proto jsou vnímatelné v celé její hloubce. Pokud muž provádí stimulaci pochvy prsty nebo penisem, pak je velmi pravděpodobné, že v okamžiku, kdy žena začne orgasmus prožívat, muž tyto stahy rozpozná jak v hloubce pochvy na prstech, tak je může vnímat, i po celé délce, do pochvy vloženého penisu. Aby je však mohl vnímat, je potřeba se při stimulaci pochvy nebo klitorisu v okamžiku vyvrcholení na chvíli zastavit a soustředit se na vnímání nastupujících orgasmických kontrakcí. Za pohybu penisu nebo prstů v pochvě se může stát, že kontrakce, pokud nebudou opravdu silné, vnímat nemusíte. To ovšem neznamená, že vyvrcholení a orgasmické kontrakce žena neprožila!

Svaly pochvy, které se aktivují při vyvrcholení a zapojí se do orgasmických křečí při vyvrcholení, nejde ovládat vůlí. Nejedná se o stahování svalů vagíny, které žena dokáže vyvolat v oblasti poševního vchodu. Jedná se o svaly které se stahují právě v okamžiku dosažení orgasmu a jejich kontrakce se projevují jako "pulzování".

Stahy vaginy v oblasti poševního vchodu může ovládat ovládat vůlí. Svaly podílející se na orgasmických stazích však vůlí ovládat nemůže. Orgasmické "křeče" se navíc promítají i do oblasti uložení klitorisu a způsobují jeho pulzaci. Orgasmické stahování klitorisu, jeho pohyb a pulzaci je většinou možné vidět nebo je možné ho v okamžiku vyvrcholení vnímat pomocí doteku prstu nebo jazyka.

Tuto oblast ženských genitálií nedokáže rytmicky stahovat ani žena, která má zkušenosti s posilováním svalstva pánevního dna. Posilováním svalstva pánevního dna žena posílí především svaly v oblasti poševního vchodu. Pulzaci klitorisu ale rozhodně nezvládne... nemá jak...

Jen připomínám, že při vyvrcholení jsou nejsilnější a tedy i nejvíce vnímatelné a pozorovatelné především první kontrakce. Ty další postupně slábnou a interval mezi nimi se prodlužuje.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)

Štítky: