Jste zde

O ženském orgasmu je dobré něco vědět

O ženském orgasmu je dobré něco vědět

Volné pokračování článku "Prožitek a orgasmus".

Například je dobré vědět to, že dosáhnout orgasmu není pro mnoho žen tak úplně snadné.

  • Jen poměrně malá část žen (rozhodně méně jak čtvrtina) dokáže prožít orgasmus, když se poprvé miluje s novým partnerem. Většina žen si na nového partnera nejprve potřebuje zvyknout, sladit se s ním a vysvětlit mu (nebo mu ukázat), co k prožití vyvrcholení potřebuje. Naléhání je k ničemu, pomůže jen trpělivost a ohleduplnost.
  • Ještě "horší" je to s prvním milováním v životě. Pokud ještě před prvním milováním ví muž i žena, pak absence orgasmu při prvním milování pro oba neměla být žádným problémem.
  • Ženská sexualita, vzrušení i vyvrcholení je jiné než prožívá muž. Ženy potřebují mnohem delší fázi vzrušení, aby mohly dosáhnout vyvrcholení. Běžná délka stimulace ženy při souloži je udávaná mezi 10 až 20 minutami soulože. To je pro většinu mužů příliš dlouhá doba, protože oni vyvrcholí za podstatně kratší dobu. To je asi ten nejzákladnější rozpor, který řadě žen brání dosažení vyvrcholení při souloži.

V partnerském sexuálním životě si většina žen, ale i mužů, nejprve potřebuje na sebe zvyknout a trochu se v sexu sehrát. Poznat sebe i partnera či partnerku. Je tedy třeba být k sobě navzájem ohleduplní a především mít dostatek trpělivosti. Nenechat se odradit počátečními problémy a nesklouznout k předstírání vyvrcholení.

Když už jsem se zmínil o předstírání vyvrcholení, pak musím zopakovat, že něco podobného do partnerského sexuálního života rozhodně nepatří. Předstírání orgasmu totiž vůbec nic neřeší. Orgasmus nenahradí a jediné, co může za nějakou dobu bezpečně zaručit, je odmítání sexu nebo přímo odpor k sexu na straně "herce" nebo "herečky". O tom, že k předstírání orgasmu se uchylují ženy i muži, se dočtete v článcích "Orgasmus předstírají většinou ženy" a "Orgasmus předstírají i muži". Znovu však opakuji, že předstírání orgasmu nic neřeší.

Tak mne napadá starý vtip že

"Žena dokáže předstírat orgasmus,
muž mnohdy celý vztah"

Mužská a ženská sexualita je jiná, ale mužům většinou záleží na tom, aby jejich partnerka byla v milostném vztahu spokojená. Mnozí touží po společném vyvrcholení, ale s narůstajícími životními zkušenostmi většina párů přichází na to, že o společný prožitek vyvrcholení při milování vůbec nejde. Daleko důležitější je milování samo, než vyvrcholení. Taoisté říkají, že není důležitý vrchol, ale cesta k němu. A na vrchol nikdy nemohou vystoupit dva najednou ve stejném okamžiku. Vždy bude jeden z nich ten první.

V poslední době vznikají hnutí, která orgasmus ženy upřednostňují před orgasmem muže. Podobně jako v dobách, kdy orgasmus muže spojený s ejakulací byl považovaný za ztrátu životní energie, tak v dnešní době je naopak ženský orgasmus považovaný za cestu k dosažení vyšších úrovní meditace. Příkladem může být "Pomalé milování - pomalý sex - Slow Sex" nebo Orgasmická Meditace - "OM" neboli "OMing". Jejich cílem je především naplnění ženských sexuálních potřeb a případně i dosažení orgasmu.

Je dobré (pro oba partnery) vědět, že většina žen začíná orgasmus prožívat pravidelně až přibližně po šesti měsících trvání sexuálního vztahu. Dlouhodobé vztahy jsou výhodou, ale ani ty nezaručují, že žena dosáhne orgasmu při každém milování. Ženy to však nevnímají jako velký problém. Daleko více než vyvrcholení oceňují snahu muže, jeho ohleduplnost, něžnost, pozornost a vynalézavost. na rozdíl od mužů občasnou absenci orgasmu tolik neřeší...

Muži by pak měli vědět, že většina žen je schopna dosáhnout orgasmu při orálním sexu. Ale i orální stimulace má svá pravidla a potřeby. Když se je muž naučí respektovat, je šance na dosažení orgasmu jeho ženy opravdu vysoká. Také by muži měli vědět, že orální sex, jako cestu k dosažení vyvrcholení, ženy upřednostňují před souloží.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)

Štítky: