Jste zde

Lesbický vztah - lesbičky se častěji mazlí, než mají sex

Lesbický vztah - lesbičky se častěji mazlí, než mají sex

Hlavní téma:"Co je to lesbický vztah".
Volné pokračování článku "Lesbický sex".

Většina žen se vzájemnému dotyku nijak nebrání. Je pro ně přirozené držet se za ruce, obejmout se, políbit a někdy si vyjádřit přátelství i intimnějším pohlazením nebo jinými gesty, která bychom očekávali spíše u párů, které spolu mají citový vztah. Ženy to tak nevidí a neřeší. Zvláště ženy a dívky, které se spolu dlouho znají, jsou kamarádky a důvěřují si. Ženská představa o doteku a o tom, kam až je možné při vyjadřování přirozených lidských sympatií zajít je jiná, než mužů.

Ženská sexualita je odlišná od sexuality mužů. Lesbický sex může trvat tak dlouho, jak ženy chtějí a potřebují. Nejsou vázány kvalitou erekce a nemají problém si na vzrušení "počkat". Protože jsou ženy ví, že žena potřebuje jiný přístup partnerky ke vzrušení a proto používají mazlení, laskání a stimulace těla a erotogenních zón podle toho, co z vlastní zkušenosti považují za nejlepší. Jejich milování samozřejmě začíná dlouhou milostnou předehrou, při které obě při "Neckingu" a "Pettingu" experimentují se všemi technikami, které mají vyzkoušené a ví, že se líbí.

Zásadní rozdíl mezi heterosexuálním sexem a sexem lesbických žen je v tom, že žena se ženy dotýká jako žena a muž jako muž. A právě ten základní rozdíl v ženském a mužském přístupu k doteku a nejen k doteku je tím velkým rozdílem, který se prostě nedá opomenout.

Každý pár lesbiček si časem vytvoří svůj vlastní přístup k sexu a milování. Je jasné, že lesbický sex má svoje sexuální praktiky. Spíš bych ale měl psát o tom, že lesbické ženy se více milují, než mají sex. Je to dáno tím, že ženy si vzájemně umí více vyhovět a ví, co se jim líbí. Jsou ženy a znají své tělo. Ví, že to, co se líbí mně, bude se líbit i partnerce.

Penetrace má v lesbickém sexu samozřejmě své místo. Ale už ten fakt, že k ní nepotřebují penis v dostatečné erekci, ale sexuální pomůcky, jim poskytuje volné rozhodnutí kdy k ní přistoupí a zda ji vůbec využijí. Penetrační sex mezi lesbičkami zdaleka nemá takový význam, jaký má v heterosexuálním vztahu.

Jestliže jsem uvedl, že mazlení je součást milostné předehry, pak pro "pozorovatele" by často celé milování lesbických žen mohlo vypadat jako nekonečná milostná předehra zakončená vyvrcholením.

Lesbičky upřednostňují orální sex - cunnilingus ve všech jeho podobách. Orální techniky a polohy vhodné pro jejich poskytování je možné využít pro něžnou milostnou předehru, ale i k dosažení vyvrcholení. Protože ví, proč mají ženy orální sex raději než soulož, nesnaží se "za každou cenu" používat techniky, které jsou známé spíše z porna než z běžného života lesbických žen.

Otázkou orgasmu u lesbických žen jsme se zabývali v článku "Orgasmus lesbiček". Tam naleznete odpovědi na některé další otázky lesbického přístupu k orgasmu. O ženském orgasmu je dobré něco vědět a to ženám poskytuje zásadní výhodu, kterou muž jen stěží dohání...

Vícenásobného orgasmu je schopna prakticky každá žena. Lesbičky mají tu výhodu, že ví, že k dosažení prvního vyvrcholení je potřeba trpělivosti a dostatek času. Jsou si toho vědomé a jsou trpělivé. Čas si prostě najdou a protože nejsou omezené erekcí penisu nebo předčasnou ejakulací, ví, že není kam spěchat. Po prožitku prvního vyvrcholení je dosažení těch dalších už jen otázkou zkušeností a trpělivosti. Jejich vlastní zkušenosti jim pomáhají při správném vzrušování partnerky. Proto většina žen v lesbických vztazích prožívá nejen orgasmus, ale i více orgasmů za sebou...

Lesbické vztahy mají tu výhodu, že ženy spolu o sexu a vzrušení většinou mluví naprosto otevřeně. Někdy žena vnímá, že to dnes s dosažením vyvrcholení nejspíš nepůjde. Pokud to partnerce sdělí, ta to pochopí a o orgasmus "za každou cenu" se nesnaží. Často se dohodnou, že dnes se budou jen mazlit obě dvě... To, že vyvrcholení ženy nemusí být samozřejmé zakončení milování... je známé a lesbické ženy s tím nemívají problém...

To, jak vypadá lesbický sex, samozřejmě zajímá i bisexuálně "zvědavé" ženy. Zajímavé je, že i bisexuálně "zvědavé" ženy, tedy ženy za jiných okolností heterosexuální, nejednou zjistí jak uspokojující a úžasně příjemné je mazlení a jak silně mazlení upevňuje partnerské vztahy. Často pak po takovéto zkušenosti lesbického sexu nebo vztahu změní pohled na svůj heterosexuální přístup k milování.

 

Mazlení se týkají i další články

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje