Jste zde

Bisexuálně "zvědavá" žena

Bisexuálně "zvědavá" žena

Volné pokračování článků "Sexuální orientace" a "Bisexualita".

Bisexualita ze zvědavosti a touhy po nových zážitcích rozhodně není vzácným důvodem, proč vyzkoušet nějaké sexuální aktivity se stejným pohlavím. Zvědavost je lidská vlastnost a téměř každý člověk v některém okamžiku svého života prožije myšlenku nebo představu, která neodpovídá jeho dominantní sexuální identitě nebo orientaci. Řada lidí je totiž "zvědavá" a má představy, touhy i fantazie, ve kterých se mohou objevit erotické aktivity s lidmi stejného pohlaví. Neznamená to, že by tuto představu za každou cenu museli realizovat. Pouze se té představě ve svých erotických snech nijak nebrání. Myšlenka přijde a odezní. Za příznivých okolností by se však mohlo stát, že se i realizuje.

Je-li někdo v otázkách sexuální orientace "zvědavý", je bisexuální, lesba nebo gay? Tak na to se nedá odpovědět zcela jednoznačně. Většinou se to časem vyřeší samo..

Ve skutečnosti naprostá většina lidí, kteří o něčem podobném sní, má malou nebo žádnou bisexuální zkušenost. Mohou mít sexuální fantazie, ale za normálních okolností dávají přednost v intimním kontaktu opačnému pohlaví.

Představy o tom, že něco nového vyzkoušíte s lidmi stejné sexuální orientace se více týká lidí s heterosexuální orientací, ale někdy o něčem podobném přemýšlí i lidé homosexuální orientace. Mohlo by se pak zdát, že homosexuální muž nebo lesbická žena touží vyzkoušet "správný" heterosexuální sex. Jejich důvody však jsou stejné, jako mají heterosexuální lidé, kteří občas sní o homosexuálních aktivitách.

Bisexualita pohledem ženy

Nejdříve se podíváme na to, co může přitahovat heterosexuální ženy na ženách. Je to možná překvapující, ale k tomu, aby ženu v některých chvílích "přitahovala" žena, nemusí být nutně lesba. Můžete mít dlouhodobý a šťastný heterosexuální vztah a přitom se přistihnete při myšlence, že ji možná láká představa, že se dotýká jiné ženy. Konkretizace takové představy aktivit s ženou však většinou přichází až v situací, kdy nějakou zajímavou ženu opravdu potká.

Na takovou ženu se pak leckterá žena podívá se stejným "zalíbením" jako muž. Nejspíš to však bude žena stejně přitažlivá, jaká by zaujala i muže. Ten důvod je možná prvořadě estetický, ale nemálo žen přitom napadne, jaké by to asi bylo, dotýkat se jejích prsou nebo hladit její tělo. Nebude to asi stejná představa jakou mívají muži, bude to spíše ženský pohled na ženskou krásu. Jsou ženy, které ženská postava nebo prsa přímo fascinují, ale přitom nejdou ve svých představách dál. Prostě je přitahuje pohled na ženská prsa nebo postavu. Někdy dokonce vnímají, že je to snad i vzrušuje když si představí, jaké by to asi bylo, kdyby se jí mohly dotýkat, hladit ji nebo i líbat a mazlit se s ní.

Pokud přijmeme možnost, že "všechny ženy jsou do určité míry bisexuální", nepřekvapí nás, že ženy v něžném kontaktu s jinou ženou nebudou vidět tak velký problém, jak muži.

Ženská prsa některé ženy fascinují tvarem, velikostí, pevností, pružností a hlavně jejich bradavkami. Ženy znají své tělo a okamžitě se s takovou ženou porovnávají. Pokud se nyní muži "pohoršují", měli by si přiznat, zda se rádi nepodívají na nahého muže a "neporovnají" se s ním. Některé ženy dál nejdou, ale jsou takové, které si představí, že příjemné by mohlo být ženu políbit, líbat se s ní a mazlit se. Na těchto představách ale většina žen končí...

Podívejme se však na situace, které nastávají ve chvílích, kdy se taková snová představa může zhmotnit a žena je vystavena reálné situaci, kdy ji například kamarádka na pláži požádá, aby natřela její tělo opalovacím krémem nebo při jiné příležitosti ji požádá o malou nebo větší olejovou masáž.

Co takhle dát si masáž

Po počátečních rozpacích může přijít překvapení, že natírání opalovacím krémem ne a ne skončit nebo že olejová masáž je najednou tak jemná a něžná... a dlouhá, že takovou žena nikdy od nikoho ještě nedostala... Není na tom nic špatného, je to dokonce hezká představa pro nemálo mužů...

Většina žen, které se přistihnou při tom, že jim je příjemné poskytovat doteky ženě nebo je od ženy přijímat, mohou mít problém, protože najednou neví, jak se s tímto novým zjištěním vyrovnat. Nechci nějak spekulovat, ale domnívám se že mnoho žen, které chodí na celotělové masáže k ženě, masérce, ví proč chodí právě k ní. Některé ženy atmosféra, nahota, klid, doteky, teplo, vůně a hebkost a hladkost olejového doteku, natolik vzrušují, že prostě neodolají a chodí pravidelně. Nejedna masérka ví, že je to jeden z důvodů, proč některé ženy na masáže chodí. Berou to ovšem jako něco, co k jejich práci prostě patří a neřeší to jako problém... Mnoho žen se s kamarádkami masíruje vzájemně a neřeší pocity, které při tom mají. Nemluví o tom a prostě si je vzájemně poskytují a pak přijímají. Příjemné pocity a možná i vzrušení k masážím prostě patří... Netýká se to samozřejmě všech žen a rozhodně něco podobného nelze prožít při všech druzích masážích. Takovéto stavy se dají zažít až při masážích, které jsou dlouhé, příjemné, pomalé, něžné, hladivé, a vedené s touhou dát to nejkrásnější...

Dvě ženy v pokušení...

Ponechme stranou masáže. Podíváme se na situaci, kdy se dvě ženy rozhodnou k nějakým sexuálním aktivitám mezi sebou navzájem. Je málo pravděpodobné, že k takovému rozhodnutí dojde jen tak... Představa, že se u kávičky dohodnou na tom, že dnes večer to "vyzkouší", bude nejspíš jen literární. V reálném životě se k něčemu podobnému odhodlají spíš za situací, kdy se spolu dobře baví, něco spolu vypijí, mají prostě "dobrou náladu", která podpoří jejich sexuální touhu a "pak se to tak nějak stane...". Většinou se něco podobného přihodí mezi ženami z nichž alespoň jedna už nějakou bisexuální zkušenost získala dříve. Neznamená to však, že by podobná situace nemohla nastat mezi ženami, které lesbické důvěrnosti nikdy nezažily. Více je však pravděpodobné, že nastane mezi "novickou" a zkušenější ženou. Může se však stát, že žena bez zkušeností kamarádku nebo jinou ženu vyprovokuje svým chováním...

V každém případě k něčemu podobnému musí být vytvořeny příhodné podmínky, pokud za sex dvou žen nebudeme počítat i to, že se spolu budou líbat nebo hladit. Ty podmínky jsou podobné jako jsou potřeba vytvořit k sexu heterosexuálních párů, a každý si jistě představí, co vše by bylo potřeba k úspěšnému sexu zajistit. Je to jen jedna z variant, jak by se dvě ženy mohly ve svém "vztahu" posunout až ke vzájemným intimnostem nebo i k sexu. Bude to nejspíš vycházet ze spontánního chování, ne z dokonalého, předem domluveného a naplánovaného sexuálního aktu.

Jeden z dotazů do "poradny sexuologa" žádal o pomoc s rozhodnutím, jaké sexuální praktiky jsou při sexu se ženou přijatelná a jaké už jsou příliš "lesbické". Tazatelka vycházela ze situace, kdy byla rozvedená, měla "odpor k mužům" a zvažovala nabídku lesbické kamarádky o "vzájemné sexuální výpomoci". Pokud se na tuto otázku podíváte očima heterosexuální ženy, možná vás tato představa pohorší. Jak se ale na takovou nabídku dívat očima ženy, kterou heterosexuální vztah zklamal, muže považuje za násilníky a touží po něžnostech a sexuálním uvolnění. Nebudu řešit to, co jsem jí odpověděl, nepřála si dotaz ani odpověď zveřejňovat. Dotazu však rámcově využiji k úvaze co heterosexuální žena může při milování s lesbicky orientovanou ženou považovat za vhodné a co už ne... Takto ta otázka opravdu nemá rozumné řešení. Pokud se heterosexuální žena rozhodne pro milování s lesbičkou, pak se rozhoduje o tom, zda přijme techniky lesbického sexu nebo ne. Tak, jak je na heterosexuální sex možné hodnotit jako "cudný" ... normální... až "perverzní", je takto možné nahlížet i na sex lesbických žen. Problém je v tom, jak lidé vnímají to "cudný" nebo "perverzní". Vždy se bude jednat o subjektivní hodnocení a každý si pod tím představí něco jiného.

Pokud se heterosexuální žena rozhodne přijmout techniky lesbického sexu, je málo pravděpodobné, že hned při prvním milování  budou experimentovat se všemi oblíbenými technikami lesbického sexu. Žádná rozumná lesbička by po nové partnerce, navíc s jinou sexuální preferencí, něco podobného ani nechtěla. Heterosexuální žena, která se myšlenkami na sex nebo nějaké sexuální aktivity začne hlouběji zabývat, je z tohoto pohledu "zvědavá"... a těmito otázkami se zabývá článek "Bisexuálně "zvědavé" ženy nejčastěji zajímá".

Zpracoval jsem čtyři články ve kterých se technikami vzájemného laskání žen snažím zabývat. Jedná se o články které mohou být použity jak pro heterosexuální, tak i lesbické vztahy. Techniky jsou to prakticky stejné, možná v provedení mezi ženami jen jemnější a delší...

Ženy a skupinový sex

Podstatně častější je v dnešní době situace, kdy dvě heterosexuální ženy "musí řešit" své vzájemné intimní kontakty nebo situace, kdy by se spolu měly "dohodnout" na nějakých sexuálních aktivitách skupinového sexu. Tehdy se už většinou jedná o praktické otázky, které skupinový sex provází. Nejčastěji se o nich mluví v situaci, kdy se partneři domlouvají na tom, že spolu a s někým dalším, vyzkouší sex ve třech, případně sex ve čtyřech s výměnou manželek (pro feministky: s výměnou manželů...). Skupinový sex ve třech nebo ve čtyřech není snadné "domluvit", ale když se "domlouvá" je nezbytné si ujasnit i to, co kdo může a co už nemůže... Pokud se to týká úvahy o tom, jak se postavit ke vzájemným dotekům žen, pak takovou trojicí (FMF) řeší tento článek a článek "Co může dělat žena ve trojici (FMF) nebo (FFM)?". Pokud se to bude týkat otázek vzájemných doteků mužů, bude se jednat o trojici (MFM). O dotycích mužů se více dovíte v článku "Bisexuálně "zvědavý" muž".

Vzájemným kontaktům mezi ženami se při sexu ve třech (nebo ve čtyřech) dá jen obtížně vyhnout. Jako příklad si rozebereme trojici (FMF). Nejde, aby se ve trojici (FMF) milovala žena s mužem a přitom se "ta druhá" jen dívala. Takto si milování ve třech sice mnozí zpočátku představují, ale spíše pro uklidnění manželky nebo partnerky, když ji ubezpečují, že milovat se budou jen oni dva a ta třetí (žena) se bude "jen dívat". V praxi to samozřejmě možné je, ale také je to málo pravděpodobné, že by zrovna tato varianta "stačila". Co pak s druhou ženou? To se bude muž věnovat jí za manželčina dohledu? Takto by to v praxi asi neskončilo dobře... Předpoklad tedy je, že se ženy "nějak" domluví a že se budou všichni "milovat" společně. O těchto otázkách je potřeba uvažovat dříve, rozhodně dříve, než jste v situaci, kdy by se "TO" mělo rozjet... Proto je dopředu nezbytné si dopředu stanovit pevná pravidla a ta pak bez výhrad dodržovat. Nejedná se o nějaký "písemný závazek", ale spíše o dohodu nad kterou jste alespoň společně uvažovali...

Vybral jsem několik článků, které by v takových chvílích mohly být nápomocné:

Těžko se dá radit, jak se k sobě mají ženy při sexu ve třech chovat. Snad tou nejcennější radou by mohlo být - chovat se tak, jak je vám příjemné. Nesnažit se za každou cenu vyhovět představám, které si vytvořil někdo jiný, nechtít za každou cenu vypadat jako zkušená milenka, která v sexu nemá problém udělat cokoli. Vycházejte z toho, že to po vás ani nikdo nechce! Můžete experimentovat, můžete vyzkoušet to, co předpokládáte, že se bude líbit té druhé a přijímejte to, co vám nabízí ona.

Neobávám se toho, že by heterosexuální ženy ve trojici (FMF) hned napoprvé experimentovaly se všemi technikami lesbického sexu. Není to cílem takové trojice a není nutné se toho obávat. Pokud ve trojici (FFM) bude žena s lesbickými sklony nebo zkušenostmi, pak je skoro jisté, že iniciativu přebere ona a druhou ženu citlivě a něžně seznámí s tím, co je jí příjemné. Mnohem pravděpodobnější však bude situace, kdy se vzájemná pozornost žen doplní o pozornost muže a na ty "klasické techniky lesbického sexu" většinou ani nedojde.

 

Jak se někdo může stát bisexuálem?

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)