Jste zde

Každodenní mazlení před usnutím

Každodenní mazlení před usnutím

Hlavní téma: "Mazlení upevňuje partnerské vztahy".
Volné pokračování článku "Proč se ženy tak rády objímají?".

V dlouhodobém partnerském vztahu není sex tou nejdůležitější partnerskou aktivitou. Mnoho párů se však vzájemně dotýká jen při sexu a přitom nejeden z páru mívá pocit, že sex dělají už jen proto, aby byl doma klid... Samozřejmě, že ne všichni to tak chápou a vnímají. Nejbližší lidé se tak léty odcizí, že i ten sex berou spíše jako sváteční, něco jako jsou státní svátky v kalendářním roce. Jejich vztah uvadá a s ním i vzájemná sexuální touha. Mnohdy jim už nestojí zato, aby se láskyplně dotýkali a mazlili.

Pokud to se vztahem myslíte upřímně a záleží vám na něm a na rodině, pak je potřeba nikdy nerezignovat na každodenní doteky a něžnosti. takovéto projevy jsou možná důležitější než sex. Přestat se vzájemně dotýkat znamená přestat si vážit jeden druhého. Pokud jednomu z partnerů doteky a něžnosti chybí, je velké nebezpečí, že si je najde jinde. Většinou se snaží stav změnit, možná se i snaží aktivně tomu druhému doteky poskytovat, ale pokud nevidí odezvu, časem toho zanechají... Někteří úplně rezignují a zbytek života prožijí v citovém a emočním stínu. U některých lidí ale myšlenka opatřit si to, čeho se ve vztahu nedostává sílí, až jednoho dne dojde k nevěře. Docela se to dá pochopit... Přitom stačilo málo...

Takovým jednoduchým a každému dostupným řešení je každodenní mazlení před usnutím. Pokud si představujete něco vášnivého, co by snad dokonce mohlo hraničit se sváděním k sexu, uklidním vás. V dlouhodobém vztahu se takovéto mazlení před usnutím může posunout do povídání, pochvaly, lichotky, nepředstíraného zájmu jednoho o druhého, krátkého pohlazení, popřání hezké noci... Fyzické projevy mazlení před usnutím nemusí být vůbec bouřlivé, spíš naopak. Každý pár může vytvořit svůj vlastní rituál, který bude předcházet spánku.

Vytvořte si vlastní večerní rituál

Nejčastější příležitost pro intimní doteky a mazlení nastává večer, když jdou lidé spát. Cílem není o půlnoci začít loudit rychlý sex, naopak je to prostor pro "lehkou erotiku" ve chvílích, kdy se partner nebo partnerka převlékají a uléhají.

Každodenní mazlení před usnutím, poskytované si navzájem před usnutím, je určitou jistotou, kterou si partneři nabízejí a může být stmelujícím prvkem, který partnerské vztahy udrží na dlouhodobě vysoké úrovni. Právě večer před usnutím máte možnost zabývat se něčím jiným, než prací, povinnostmi, starostmi, péčí o děti... a můžete se alespoň pět minut věnovat sobě navzájem.

V dlouhodobém vztahu leckterý dotek, který by Vás v počátcích vztahu "postavil" nebo "probral", může později působit zklidňujícím dojmem, u kterého vás ani nenapadne, že by bylo potřeba jít dál... A to je právě ta velká výhoda mazlení před usnutím, že nemusí být spojena s pocitem, že ten druhý "loudí" a zase "bude chtít sex". V dlouhodobém vztahu často úplně stačí právě mazlení, které ve spojení s lehkou erotikou nahradí potřebu sexuálního uspokojení.

A pokud se stane, že mazlení přeroste v touhu, pak to většinou bude naprosto přirozený, spontánní projev oboustranné potřeby milování.

Pokud se lidé, partneři mazlí každý den, nemají problém se sexem. Přejít od mazlení k sexu je jen otázka potřeby, okamžitého naladění nebo probuzení touhy. Není to nic nepřirozeného, nic monotonně plánovaného nebo dohodou vynuceného. Díky každodennímu lehlému erotickému mazlení nechybí ani dotek, ale ani erotika. Nezřídka se pak lidé více mazlí, jak milují. Sex je pro ně spíše projev potřeby sexuálního uvolnění, než potřeby fyzického kontaktu nebo plánovaného partnerského sexu.

Každodenní vzájemné něžnosti, poskytované si navzájem před usnutím, by měly být právě tím stmelujícím prvkem, který partnerské vztahy udrží na dlouhodobě vysoké úrovni. To, jak se k sobě manželé nebo partneři chovají před usnutím, vypovídá o vztahu víc jak jakékoli jiné aktivity během dne.

Právě večer před usnutím máte možnost zabývat se něčím jiným, než prací, povinnostmi, starostmi, péčí o děti... Něžné pohlazení, doteky, lehká masáž nebo hlazení i na "atraktivních místech", udržuje vaše fyzické vztahy na trvalé vysoké hladině intimity.

Nebojíte se toho druhého dotknout kdekoli... Něžné přivinutí těla k tělu nebo uvolnění lymfatických uzlin v tříslech či pohlazení na prsou nebo pohlaví, to jsou každodenní doteky, které ani nemusíte vnímat jako "lehkou erotiku" a přitom vám budou oběma příjemné. Nebudu popisovat jak se mazlit a tulit před usnutím. To si určitě každý dokáže představit sám. Dělejte vše, co bude příjemné vám, ale hlavně partnerce nebo partnerovi. Nesnažte se vzrušovat, o tom mazlení před usnutí není. 

V samostatném článku popisuji masážní techniku pro uvolnění třísel. Je jednoduchá a dá se velmi úspěšně využít i při tantrické masáž joni. Ta se však pro každodenní mazlení před usnutím (vzhledem ke své délce) moc nehodí, zato "Technika pro uvolnění třísel - "mazlení" před spaním..." ano.

Ten rozdíl v přístupu je zásadní. Zatímco lidé, kteří se každý den před spaním mazlí nemyslí na sex jako na úkol, lidé, kteří se nemazlí mají sex jako úkol, který ještě musí splnit. Sex bývá často neplánovaným pokračováním mazlení, zatímco ve vztazích kde se lidé nemazlí je sex od počátku sex...

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

Štítky: