Jste zde

Lesbický sex - sexuální praktiky lesbického sexu

Lesbický sex - sexuální praktiky lesbického sexu

Volné pokračování článků "Lesba, lesbismus, ženská homosexualita" a"Lesbický sex".

Lesbický sex je hodně dotykový. ženy se rády mazlí, líbí se jim masáže a umí prožívat něžnosti a jmennosti hlazení a laskání. Mnohem více používají při vzájemném kontaktu a doteku ruce. Jsou něžnější než muži a rády se líbají. Při milostné předehře mnohem více používají ke stimulaci těla ruce a své tělo. Mazlení a plošné doteky jsou pro ně víc přitažlivé než přímá stimulace pohlaví. Jejich milostná předehra bývá podstatně delší, protože ani tak nemají touhu po rychlém sexuálním uvolnění, jako spíše po naplnění potřeby blízkosti, něžnosti a lásky.

Lesbický sex je mnohem více o něžnostech než o sexu...

Techniky lesbického milování

Bylo by nesmyslné snažit se o "zaškatulkování" milostných technik lesbického sexu jen proto, aby bylo jasné, co ty lesbičky vlastně preferují. Nejde to udělat ani v případě sexu heterosexuálních párů a není to možné ani u lesbiček a gayů. Prostě se to nedá jednoznačně určit, co je v sexu jakoukoli skupinou lidí preferovanější nebo naopak, co je pro ně nepřijatelné. Následující "kategorizace" je spíše pro představu o technikách, které se používají častěji, než jiné...

Hned na úvod bych dal kategorii, která se v sexu týká všech lidí. Je jí samozřejmě autoerotika ve všech jejích podobách. Za autoerotiku se dá považovat cokoli, co ženě přináší sexuální vzrušení, radost z erotického vzrušujícího doteku, potěšení ze stimulace pohlavního orgánu nebo erotogenních zón. Můžeme sem ale zahrnout i sebezkoumání, radost z pozorování vlastního nebo partnerčina těla a samozřejmě masturbaci.

Milostná předehra

Vzájemné intimní chvíle většinou začínají, nebo by začínat měly, technikami milostné předehry. Ta slouží především k vzájemnému naladění, navození uvolnění a vzrušení... Prvním sexuálním praktikám, které se doporučují pro poznávání vlastního těla i těla partnerky na začátku společného sexuálního života, se říká

Necking označuje laskání a sexuální dráždění od pasu nahoru a Petting označuje laskání a sexuální dráždění celého těla, včetně pohlavních orgánů

Při milostné předehře ženy dávají přednost více objímání, hlazení, líbání a jemným stimulacím, než sexuálním technikám spojeným s penetrací... Základem milostné předehry jsou především doteky a také líbání a orální laskání celého těla. Žena při lesbické milostné předehře využívá toho, že sama ví, co preferuje a to pak poskytuje partnerce, která jí to vrátí... Orální sex má mnoho variant a nabízí různé pocity a intenzitu vzrušení. Může být intenzivní, razantní nebo také jemný, něžný, láskyplný. Muži by se od lesbických žen mohli hodně naučit...

Tření těla o tělo nebo tření pohlavních orgánů

Kategorie tření těla o tělo nebo tření pohlavních orgánů se týká jakýchkoli technik, při kterých dochází k intenzivnímu vzájemnému objímání celého těla, masturbaci, jeho tření, svírání či tlaku... Těmto technikám se říká "tribad", což řecký znamená "společné tření těl". Je to vzrušující způsob stimulace pro obě partnerky. Tato technika patří do nepenetračního sexu a poskytuje partnerkám současné a vzájemné doteky pohlaví o pohlaví. Právě ta vyrovnanost dávání a přijímání stimulace a vzrušení z doteku pohlaví o pohlaví ženám téměř vždy přináší lepší a intenzivnější pocity než prožívají při masturbaci nebo jiných způsobech dráždění pohlaví. Technika kombinuje tření a tlaky na pohlaví a především na klitorisu. To je kombinace, které je pro mnohé ženy bezpečnou cestou k dosažení vyvrcholení.

Erotický dotek a techniky vzrušování

Za další "kategorii" můžeme považovat erotický dotek, neboli techniky vzrušování mazlením, hlazení, masírováním a něžnými doteky. Patří sem i vzájemná stimulace erotogenních zón ženského těla a pohlaví pomocí rukou a prstů.

Orální stimulace a orální sex

Asi nejvýznamnější kategorií lesbického sexu bude orální sex

Penetrační sex v lesbickém milování

Další kategorii můžeme vytvořit pro penetrační sex. Lesbický sex postrádá mužský penis. Pokud po penetraci lesbické ženy touží, pomohou si použitím erotických pomůcek, jako jsou "robertky", dilda a další sexuální pomůcky k tomu vyrobené nebo i přírodní... Techniky penetrace se v lesbickém sexu běžně používají k docílení podobných pocitů, jaké mají ženy při souloži. Lesbické ženy však nemají tak silnou potřebu milování zakončit souloží. Místo penisu používají sexuální pomůcky a to i takové, které jim umožňují současnou vzájemnou penetraci. Používají přitom stejné techniky jako heterosexuální páry. Rozdíl mezi heterosexuálními a lesbickými páry je ale v tom, že penetrace a stimulace pomůckou většinou není považována za hlavní cestu pro dosažení vyvrcholení. Ženy mají orální sex raději než soulož a většina z nich si najde techniku nebo kombinaci technik, kterými svou partnerku dovedou k vyvrcholení. Jestliže se předpokládá, že orální stimulací je schopno dosáhnout vyvrcholení 2x víc žen než při souloži, pak v případě lesbických žen bude tento poměr ve prospěch orálního sexu ještě mnohem lepší. Faktem je, že mnoho lesbických žen po přímé penetraci ani moc netouží. Podrobněji v článku "Lesbický sex - jaké se používají sexuální pomůcky".

Lesbické ženy při milování upřednostňují

Speciálně pro lesbický sex bych vyzvedl techniky, které jsou založeny na něžnosti, jemnosti i ohleduplném láskyplném doteku.

Úplně na závěr bych připomněl, že i lesbický sex může být obohacen o techniky BDSM. Není to však tak zásadní záležitost, aby bylo nutné právě tuto oblast detailně popisovat. Ženy, které po těchto praktikách touží si jistě najdou to SVÉ z BDSM praktik pro heterosexuální páry.

Lesbický sex ženám přináší naplnění jejich potřeb psychického a sexuálního uvolnění, spojeného s naplněním jejich potřeby blízkosti, něhy, doteku, hlazení, vzrušení i vyvrcholení. Bohužel je nutné zabývat se i otázkou, zda "je lesbický sex bezpečný?" Když prostudujete uvedený článek zjistíte že ANO, ale pouze v případě bezvýhradné partnerské věrnosti.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)

Štítky: