Jste zde

Stimulace análu prsty - "prstění"

Stimulace análu prsty - "prstění"

Hlavní téma: "Anální sex".
Volné pokračování článku "Sexuální praktiky - přehled".

"Prstění" konečníku je běžná metoda vlastní přípravy před análním sexem. Technice stimulace análu prsty se někdy říká "prstování". Osobě, která je příjemcem análního "prstění", by mělo způsobovat vzrušení a uvolnění análního svěrače před vsunutím mužského penisu, vibrátoru nebo didla.

Análním "prstěním" je možné stimulovat prostatu a přivodit tak příjemci orgasmus. Anální "prstění" může také, přes rektální stěnu, stimulovat bod G u žen. Anální "prstění" je běžně užíváno osobami obou pohlaví a heterosexuálními páry.

Tyto techniky přímo navazují na techniky popisované v článcích

V článcích "Jak se svěřit, že toužím po análním sexu" nebo "Časté otázky k análnímu sexu" a dalších, jsme řešili otázku, jak dospět k análnímu sexu bez bolesti, obav z ponížení a se zvládnutím zábran, které pro anální sex ve všech jeho podobách mohou být velkým problémem. Už je naprosto jasné, že vše se dá zvládnout tehdy, když se nic neuspěchá a budete postupovat tak, aby se oba partneři cítili příjemně a nebáli se v objevování análních stimulací jít dál. Je potřeba získat zkušenosti a nebát se. Bez dokonalé hygieny se samozřejmě neobejdete, stejně tak, jak se neobejdete bez kvalitní a dostatečné lubrikace.

Anální sex je jen určitá alternativa klasického milování. Není to něco, bez čeho by se nedalo žít. Také to není sexuální aktivita, kterou je nutné provozovat v každém případě. Pokud k análnímu sexu v jakékoli jeho podobě máte odpor nebo máte zábrany bránící análnímu sexu, případně trpíte zdravotními problémy, které přímo zabraňují análnímu sexu, pak se domluvte s partnerem nebo partnerkou a anální sex prostě nezkoušejte. Dá se bez něho žít!!! Rozhodně bez něj váš sexuální život nebude o nic horší!!!

Tak, jak se bude váš sexuální život v budoucnu vyvíjet, může klidně nastat situace, kdy se k technikám anální stimulace vrátíte a nebudou pro vás už takovým problémem jako bývaly.

Anální sex zajímá jak homosexuální muže, tak také lesbické ženy, ale také heterosexuální páry. Týká se tedy obou pohlaví v jakékoli kombinaci. Proto, když budeme popisovat partnera, může to být jak žena, tak i muž.

Vždy je však nutné mít na paměti, že anální sex, v jakékoli jeho podobě, je nutné provádět tak, aby byl stejně bezpečný jako jakýkoli jiný druh sexuální aktivity. I přes jeho jistá omezení může být oběma partnerům velmi příjemný a přinášet jim vzrušující podněty. Konečník a jeho okolí je protkaný velkým množstvím nervových zakončení. Proto stimulace této oblasti přináší řadu zcela nových a někdy i překvapivě příjemných pocitů.

Masáž konečníku prsty

Pro anální hrátky je potřeba najít ten správný čas. Provádění takovéto aktivity vyžaduje přípravu a naladění. Můžete se inspirovat v článku "Jak se svěřit, že toužím po análním sexu". Partner nebo partnerka by měli být na podobnou aktivitu připraveni jak po stránce zvýšené hygieny, tak i po psychické stránce. Neexperimentujte s nějakým "překvapováním". Nemuselo by to dobře dopadnout.

Nejlepší přípravou je určitá forma hry při milostné předehře. Podle reakcí partnera nebo partnerky při ní uvidíte, zda nastala ta správná chvíle pro penetraci prstem.

Anální sex se moc nedá spojovat se současnou vzájemnou stimulací obou partnerů. Tedy dá, ale není to prostě ono... Oba se musíte soustředit na to, co máte ve své roli dělat. Dávající na techniky dávání a přijímající partner nebo partnerka na přijímání doteků. Dělat u toho cokoli jiného odvádí pozornost a pak TO moc nefunguje...

Vkládání prstu, neboli penetrace konečníku prstem, není technika, která by se dala provádět odděleně od předcházející milostné předehry. Prostě si asi těžko dovedete představit, že by váš partner mohl takhle přímo začít realizovat své představy o análním sexu... Takovéto sexuální aktivitě tedy logicky musí předcházet řada jemnějších doteků, které přijímajícího partnera postupně vzruší a připraví ho na penetraci. Jednou z takových uvolňujících technik je hlazení, lehká masáž a jemné doteky, poklepávání prstem, hlazení prstem, prsty, i celou rukou a další a další... O tom, CO stimulovat, JAK stimulovat a PROČ stimulovat, se dočtete v článku "Techniky stimulace análu".

Před stimulací jemnými technikami penetrace prstem však musíme vzít do úvahy, že konečník ani anální oblast není za žádných okolností nijak přirozeně lubrikovaná. Ani sebevětší vzrušení nenavodí žádný stav, při kterém by došlo k přirozené lubrikaci této oblasti. Použití slin je sice možné, není však hygienické ani zvlášť vhodné. Proto je nezbytně nutné použít kvalitní lubrikant. Už jeho aplikace bude přinášet přijímajícímu partnerovi příjemné pocity. Lubrikant má zcela jiné a velmi dobré lubrikační vlastnosti a těžko se dá nahradit nějakou improvizací. Můžete si vybrat z celé řady lubrikantů na bázi olejů, vody, tuků a další. V každém případě by se však mělo jednat o lubrikanty zdravotně nezávadné, k tomu určené a kvalitní.

Technika, při které se jeden prst vkládá do konečníku a dva prsty do vagíny, se nazývá "Shocker (gesto ruky)". Jedná se o techniku při které je potřeba mimořádné ohleduplnosti k ženě. Také je při ní nutné dodržovat maximální možnou hygienu! Jedná se spíše o okrajovou techniku análního sexu, která představuje vyšší riziko možných následných zdravotních komplikací na straně ženy.

Jak vložit prst do konečníku

O vkládání prstu do konečníku se rozhodně nepokoušejte dříve, dokud na takový okamžik přijímajícího partnera nepřipravíte technikami, které popisuje článek "Techniky stimulace análu".

Vzrušování análního otvoru s cílem penetrovat jej prstem je vhodné až tehdy, když je partnerka nebo partner vzrušený. Tehdy bude i více uvolněný a penetrace bude mnohem snadnější. Vkládání prstu do análního otvoru by mělo vždy být prováděno pomalu a spojeno s lehkou masáží konečníku a jeho okolí. Tímto způsobem se můžete také naučit prozkoumat zadeček a naučit se uvolnit svaly análního svěrače. Jak jsme již řešili, základem úspěšného análního sexu je lubrikace!

Naneste pomalu a jemně lubrikant a pomaličku ho roztírejte nejdříve po okolí konečníku a později jej i jemně vtlačujte do análního otvoru. je to velmi příjemné, zvláště pak tehdy, když nespěcháte a nesnažíte se hned o penetraci. Anální se není přece jen o penetraci, ale především o navození příjemných pocitů v "zakázané" oblasti. Tak nikam nespěchejte a naučte se ty příjemné pocity navodit. Až budete mít nanesený dostatek lubrikantu, pak můžete začít jemně zkoumat anální otvor špičkou prstu. Stále doplňujte lubrikační krém a pomaličku ho zatlačujte krouživým pohybem do konečníku. Připomínám, že krátké a hladce zabroušené nehty jsou samozřejmostí! Když nebudete spěchat, partner se uvolní, povolí psychické i fyzické napětí a anální svěrač povolí.

Občas stimulaci a lubrikaci přerušte, pocity se tak více prožijí a váš partner bude mít i čas na prožití nové situace. Můžete zůstat v klidu s prstem uvnitř na pokraji konečníku nebo i venku. I odpočinek do pocitů je velmi příjemný a vede k hlubšímu prožívání pocitů následujících. Stále se pohybujeme spíše na pokraji konečníku a ještě jsme se nedostali do jeho úplné hloubky.

Když jste oba připraveni a uvolnění, pak se soustřeďte na to, aby váš prst byl uprostřed konečníku a vnímal jeho uvolnění. Neměl by vnímat zásadní odpor nebo stahy. Pokud vnímáte svalové uvolnění, pak pomalu začněte tlačit prstem ve směru do konečníku. Přijímající partner může pomoci tak, že začne také tlačit do konečníku podobně jako by chtěl na velkou stranu - na stolici. S tím tlakem na stolici to však nepřehánějte, aby se vám to nakonec nepodařilo .... Při takovémto tlaku směrem ven se anální svěrač uvolní a prst, který je tlačen do konečníku se do něj může snadněji zasouvat. Vzhledem k tomu, že v přípravné fázi docházelo k zatlačování lubrikantu do konečníku, bude pohyb prstu hladký a poměrně snadný. Někdy pomůže, když zasouvání prstu probíhá postupně dopředu a kousek zpět a znovu dopředu a trochu hlouběji. Penetrace je pak snadnější a anální svěrač se snadněji uvolňuje. Po několika pomalých zasunutích po kouscích se vám najednou podaří prst zasunou do hloubky. Prostě najednou do něj vklouzne. Nejlepší je v tomto okamžiku zůstat v hloubce na chvíli v klidu a prožít si ten okamžik. 

Anální proniknutí prstem může být velmi intimní okamžik pro přijímajícího i dávajícího partnera. Pokud je to poprvé, je to vlastně okamžik, kdy přijímají svým způsobem přichází o "anální panenství" nebo "anální panictví". Možná se usmíváte, ale je to opravdu dost zásadní životní okamžik podobný prvnímu milování. Proto je potřeba respektovat tuto skutečnost a vážit si toho, že máte takovou zvláštní příležitost vstoupit do partnerčina nebo partnerova těla tímto způsobem.

Nespěchejte, klidně penetraci přerušujte a znovu se prstem vracejte k vnější stimulaci kroužením prstem okolo konečníku. Znovu přiberte lubrikant a znovu jemně prst zasouvejte do análního otvoru. Tímto způsobem se vám podaří anální penetrace prstem bez známek bolesti s uvolněním svalů svěrače. Pocity z takovéto penetrace budou jen příjemné, nové a vzrušující. Kombinujte masáž a zasouvání prstu. Neustále přidávejte lubrikant, až se lubrikant nanese dokonale dovnitř do konečníku. Nemusíte se obávat, že ho tam bude příliš mnoho. Chybou by bylo, kdyby ho tam bylo příliš málo!

Jakmile se dostanete dovnitř, budete vnímat silný, kruhový svalový svěrač, který je v konečníku. Za ním je měkká svalová tkáň se sliznicí. Jakmile začnete pronikat přes tento kruhový svalový svěrač, budete vnímat jeho sílu a tlak na prst. Tehdy nastává nejdůležitější část penetrace a tou je povolení svalového napětí a stažení svěrače. Má takovou sílu, že když se sevře, pak je schopen prst i přes to je je již uvnitř vypudit z konečníku. Jakmile se vám podaří překonat stahy svěrače, dojde k jeho uvolnění a po chvíli si zvykne na novou situaci s vloženým prstem uvnitř. 

Pak již je možné začít pohybovat prstem dopředu a dozadu a případně začít zkoumat stěny konečníku. Lepší je pomalý pohyb, který zabraňuje reflexnímu stažení jeho svalů. Konečník se stále uvolňuje a postupně se také roztahuje a tlak na prst slábne.

Pro další stimulaci je možné používat podobné pohyby, jako jsme využívali v úvodní fázi pronikání, nanášení a zatlačování lubrikantu.

 • Nejpříjemnější jsou pohyby krouživé, při kterých je po vnitřním obvodu hlazena stěna konečníku.
 • Krouživým pohybem konce prstu, polštářkem posledního článku, je možné krouživě stimulovat lokální část stěny konečníku..
 • Při uvolnění napětí stěrače je možné přejít i k pohybu prstem dovnitř a ven.
 • Nezapomínejte na doplňování lubrikantu!!!
 • Zajímavé pocity přináší také rotace prstem v konečníku.
 • Fantazii se meze nekladou a tak ji můžete zapojit do stimulace análu partnera nebo partnerky podle svých představ. 
 • Stále však mějte na paměti, co při análním sexu dělat nesmíte.
 • Tyto techniky můžete samozřejmě kombinovat podle toho, co se přijímajícímu partnerovi nejvíce líbí.
 • Po delší stimulaci konečníku a jeho vnitřní stěny, je možné přejít k jeho dalšímu uvolňování pomocí dvou prstů, které po zasunutí budete roztahovat od sebe. Takovýmto způsobem je možné ještě více uvolnit svěrač análu před penetrací sexuální pomůckou nebo penisem. 

Stimulace ženy

Žena má v anální oblasti dvě velmi citlivá místa. Jejich stimulace přináší ženě vzrušení a v kombinaci se stimulací klitorisu i vyvrcholení.

 • Anální otvor - který je obklopen silně inervovanou tkání a je velmi citlivý na dotek a stimulaci
 • Hráz - je velmi citlivé místo spojující anální oblast s přirozením.

U jakýchkoli stimulačních technik spojených s anální oblastí je potřeba nekompromisně dodržovat pravidla zvýšené hygieny. Muž i žena by měli být seznámeni s tím, co při análním sexu dělat nesmíte. Tyto zásady je nutné nejenom znát, ale hlavně je nezbytné je dodržovat!

Kromě hlazení, laskání a jemných doteků v oblasti análu a hráze, je pro ženu příjemná především fáze nanášení lubrikantu a jeho postupné zatlačování do análního otvoru. Proto rozhodně nespěchejte a této části penetrace se věnujte opravdu co nejdéle. Žena nemá prostatu a většina příjemných pocitů je pro ni spojena právě s touto fází pronikání prstu do konečníku. Pocity hlazení, tlaků, poklepávání prstem, jemného pronikání, kroužení prstem po konečníku a v jeho okolí jsou pro ženu ty nejsilnější  a nejpříjemnější podněty. Právě při takovéto stimulaci se i nejvíce uvolní a povolí anální svěrač. Vlastní penetrace prstem je pak při ohleduplném počínání většinou už snadná. 

Při vlastní penetraci a pohybu prstu v análu je možné provádět současně i cunnilingus - orální stimulaci jazykem a ústy v oblasti pohlaví, pochvy a především klitorisu. Kombinace pocitů ze stimulace anální oblasti, kombinovaná s orální stimulací klitoris, většinou ženu dovede až k orgasmu. 

Za dodržení zvýšené opatrnosti a hygieny je možné vyzkoušet i trojkombinaci, kdy jednou rukou budete provádět stimulaci análu prstem, druhou rukou stimulovat bod G v pochvě a ústy a jazykem klitoris. Můžete vyzkoušet i kombinaci varianty techniky "Shocker (gesto ruky)" ve spojení s orálním sexem. Pocity z takovýchto kombinací dráždění jsou pestré a různorodé. Nejsilnější vzrušení přinese samozřejmě orální stimulace klitorisu. Příjemné pocity však vytvoří i jemná masáž bodu G a jiných citlivých oblastí uvnitř pochvy jedním prstem nebo stimulace pochvy v kombinaci s jemnou stimulací uvnitř análu.

Nezvyklá bude také kombinace penetrace konečníku s vnitřním dráždění pochvy ze strany od konečníku, tedy z vnější strany poševních svalů. Někdy žena vnímá i přenesené pocity tlaku přes stěnu pochvy na oblast bodu G.

Pokud budete jemně vnitřně masírovat stěnu konečníku související s vagínou, může se vám stát, že budete vnímat poševní stahy a reakce pochvy na vzrušující podněty orální nebo manuální stimulace.

Stimulace muže

Muž má v anální oblasti tři velmi citlivá místa. Jejich stimulace přináší muži vzrušení a dokonce někdy i vyvrcholení.

 • Anální otvor - který je obklopen silně inervovanou tkání a je velmi citlivý na dotek a stimulaci
 • Hráz a šourek - velmi citlivá místa. Přes bod první čakry mezi konečníkem a šourkem je možné provádět vnější masáž prostaty.
 • Prostata - bod P, (obdoba ženského bodu G uloženého v horní části stěny první třetiny pochvy). Prostata je dostupná při vnitřní masáži prováděné přes konečník.

Stimulace prostaty

Pro muže je asi nejintenzivnější pocit spojený se vkládáním prstu do análního otvoru takový, který je spojený s masáží prostaty. Stimulací prostaty je možné dosáhnout u muže ejakulace a orgasmu. V každém případě je však masáž prostaty, spojená s masturbací penisu nebo felací, poskytuje velmi silné vzrušení a je provázena řadou nových, do té doby nepoznaných pocitů. Podrobněji se tímto tématem zabývá článek "Technika masáže prostaty".

Je anální "prstění" bezpečné?

Tato praktika se považuje za bezpečný sex pouze v případě dodržování následujících bezpečnostních opatření: ruce by měly být čisté a nehty ostříhané a opilované (dlouhé nebo ostré nehty mohou způsobit škrábnutí, zranění nebo způsobit infekci). Pokud se na prstu nachází škrábnutí nebo řezná rána, měl by být zabalen do latexové nebo vinylové rukavice. Ruce by měly být důkladně umyty mýdlem. Pokud dochází ke stimulaci análu i vulvy, nemělo by dojít po "prstění" análu k stimulace pochvy prsty - "prstění" z důvodu přenosu možné infekce.

Análního sexu se není třeba bát

Vkládání prstu do konečníku a stimulace anální oblasti se při správném provádění stává zkušeností, která by měla předcházet jakékoli anální technice spojené s vkládáním vibrátoru, didla nebo penisu do análu partnera. Není tak složitou technikou a dá se při ní naučit uvolnit napětí svěrače i celkové psychické napětí spojené s penetrací.

Pokud nic neuspěcháte, pak jednou nastane chvíle, kdy oba budete mít tolik společných zkušeností, že se dostanete až k situaci, kdy budete vážně zvažovat, zda je možné vyzkoušet plnou anální penetraci vibrátorem nebo penisem. Zase bude vhodnější postupovat pomalu a naučit se nejdříve penetraci vibrátorem a teprve později vyzkoušet penetraci penisem. Není kam spěchat, důležité je nic neuspěchat!

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)

Štítky: