Jste zde

Páteř, záda a bederní oblast zad - erotogenní zóna

Páteř, záda a bederní oblast zad - erotogenní zóna

Volné pokračování článku "Erotogenní zóny mužů a žen - společné pro obě pohlaví".

Celkový dojem z postavy asi nejvýrazněji ovlivňuje držení těla. Právě křivka zad je jedním ze zásadních ukazatelů držení těla. Správné držení těla, tedy křivka od krku až po hýždě, dodává postavě muže i ženy určitou eleganci nebo ji také může značně degradovat. U žen je charakteristickým prvkem postavy, který řadu mužů přitahuje a podvědomě vzrušuje, mírné prohnutí zad. To vše se zatím týká jen vizuální složky, které působí především na muže.

Něžné laskání zad ústy, polibky, jemné sání nebo laskání ústy a hlazení zcela jistě patří do milostné předehry. Především muži by měli využívat toho, že takové laskání ženy vzrušuje a že je to také příjemně naladí. To je přesně cíl milostné předehry. Prostě laskání zad a jejich masáž do milostné předehry patří!

Záda jsou však silnou erotogenní zónou i z jiného důvodu. Tím je to, že jsou poměrně velká a že jejich kůže je opravdu citlivá na doteky, hlazení, laskání, líbání a další stimulace. Masáže a hlazení zad patří mezi oblíbenou část každé masáže a maséři ví, co jejich klienti potřebují a co se jim líbí. O to větší význam pro navození příjemných pocitů mají partnerské masáže, kterými mohou muži vyjádřit ženě svoji přízeň. Platí to samozřejmě i naopak. Také mužům jsou masáže zad příjemné a rádi se nechají masírovat nebo hladit.

Pokud na zádech hledáte místo, které je na doteky a hlazení nejvnímavější, pak je to právě oblast spodního prohnutí zad, která přechází do křížové oblasti a pak do hýždí. Překvapivě příjemné je hlazení křížové oblasti zad, které probouzí i sexuální energii. Mnoho lidí zažívá právě při cíleném hlazení plochou dlaně v kruzích na křížové oblasti a dolní části páteře (už částečně hýždích) mimořádně příjemné pocity. Nejspíš je to také tím, že tato část páteře a zad je silně inervovaná a také to bude i proto, že jemné hlazení hýždí nezažívá nikdo každý den...

Nejvíce tyto doteky vyhledávají ženy a masáž jim takovou rozkoš může poskytnout. Muži si doteky na dolní části zad také užívají. Jen jim jsou dopřávány ještě méně často než ženám... Doteky na dolní straně zad v křížové oblasti muži ženám  rádi poskytují. Neváhají však masážní pohyby ruky prodloužit až na hýždě. To je velmi silná erotogenní zóna jak žen, tak i mužů. Pro muže ja navíc hlazení ženina zadečku mimořádně vzrušující i z důvodu, že ženský zadeček je prostě vzrušující sám o sobě... A masáž zad bez pohlazení zadečku...?

Technika masáže zad patří mezi základní znalosti každého maséra. Není však těžké se takovou techniku naučit. Není to ani těžké, ale ani fyzicky nijak zvlášť náročné. Zato výsledek, který se takovou jemnou nebo hladivou masáží dostaví, stojí za tu námahu... Ideální je naučit se techniku "Základní ájurvédské masáže". Ta obsahuje všechny základní techniky, které jsou ověřené staletími a líbí se...

 

Články s podobnou tematikou

(AK)(Z)(L)