Jste zde

Nohy a především chodidla - erotogenní zóna

Nohy a především chodidla - erotogenní zóna

Volné pokračování článku "Sexuální vzrušení", "Erotogenní zóny mužů a žen - společné pro obě pohlaví", "Erotogenní zóny ženy" a "Erotogenní zóny muže".

Nohy a speciálně chodila patří mezi neprávem opomíjené části těla. Opomíjené jak při péči o ně, tak i při využívání jejich erotického potenciálu při masážích, erotických masážích a speciálně při milování.

Mnozí z Vás, kteří chodíte na masáže, jste jistě vyzkoušeli různé masážní techniky. Ale asi největší překvapení Vám pravděpodobně přinesla masáž nohou. Ta bývá součástí tradičních čínských masáží a je součástí většiny ájurvédských masáží. Proto nás může příjemný pocit z těchto masáží mile překvapit. Každý zná masáž zad, ale masáž nohou si naplno užil málokdo. V našich končinách jsou totiž masáže nohou poměrně opomíjenou oblastí relaxace a prevence.

Častou obavou lidí, kteří přijímají masáž nohou je, zda snesou dotek na nohou. Jsou na své nohy extrémně citliví a říkají tomu, že jsou lechtiví. Ve skutečnosti se jedná o celkovou přecitlivělost těla na dotek, případně vnitřní neklid, který tato lechtivost navenek představuje. Pokud se masér bude dotýkat nohou pevně, zvolí přiměřený tlak za pevného přidržení chodidla druhou rukou, pak i citliví lidé nepocítí svoji přecitlivělost jako nepříjemný pocit. Po několika minutách budou i hodně citliví lidé bez problémů snášet jakékoli rozumné doteky. Upozorňuji, že masáž nohou není nikdy prováděna s cílem "lechtat". Masážní dotek musí být přiměřeně pevný a dostatečným tlakem. jedině tak splňuje očekávání masáže. Vyvarujte se tedy zbytečně lehkých doteků konečky prstů.

Masáže nohou jsou ženami velmi vděčně přijímané a pozorný muž by rozhodně neměl tuto část ženina těla vynechat. Při erotické masáži se žena doteky na nohou zklidní a masáž šlapek pro ni bude možná větším zážitkem, jak hlazení jiných částí těla. Především se zklidní, uvolní a naladí. Pozornost, kterou muž věnuje ženiným nohám se mu určitě vrátí v pocitech, které zaplaví její tělo. Je potřeba si přiznat, že od milování a zvláště od erotické nebo tantrické masáže žena neočekává, že se muž hned zmocní jejího těla. Naopak očekává, že muž ji zahrne pozorností, něhou a láskou. Muž, který věnuje svůj čas a pozornost jejím nohám, pak bývá ženou odměněn klidnou a pohodovou (i dlouhou) masáží pro něho důležitější části těla. Muži masáž svých nohou totiž nepreferují tak, jako masáž středobodu jejich těla.

Masáž nohou má tradici především v Asii

V Asii je masáž nohou součástí běžného života. Největší obliby a dokonalosti propracování masážní techniky docílili Číňané. Velké množství nervových zakončení končí právě na ploskách nohou. Obecně platí, že místa, kde je velké množství nervových zakončení patří k nejcitlivějším částem těla. Plosky nohou obsahují tlakové body, které odpovídají různým oblastem těla. Jejich tlaková stimulace má pozitivní zdravotní účinky, může však vést i ke vzrušení. Reflexní masáž nohou je starobylá masáž reflexních míst na chodidlech, která umožňuje účinnou celotělovou relaxaci a zajišťuje volný průtok životní energie celým tělem. Reflexologie vychází z map akupunkturních drah, jejichž původ sahá do starověké Číny. Průtok energie je blokován v důsledku nesprávného způsobu života, provázeného přepínáním a stresem a lidský organismus je pak unaven a vyčerpán.

Hlavní myšlenku reflexologie a akupresury lze nalézt v čínské filosofii -

"Věnuje-li se dostatečná péče tomu, "co tu ještě není," není pak třeba plakat nad tím, co už nejde vrátit zpět".

Právě pomocí pravidelné stimulace akupresurních bodů lze skutečně naplnit tuto myšlenku do důsledků. Bohužel v našich končinách se akupresura užívá spíše na akutní stavy bolesti a jiné vážné potíže, kdy je sice rovněž účinná, ale již jen řeší problémy, kterým se dalo předejít jinak.

Reflexní masáž chodidel má celkové regenerační, uvolňující a posilující účinky na organizmus. V rámci prevence předchází bolestem hlavy, astmatu, zánětům dutin, migrénám, odstraňuje napětí a napomáhá lepšímu snášení stresu. Může pomoci i při akutních potížích, bolestech. Pozor! Vzhledem k vazbě jednotlivých vnitřních orgánů s akupresurními body na chodidlech, není tato masáž vhodná v těhotenství a při vážných zdravotních problémech.

Při reflexní masáži jsou tlakem prstů nebo nástrojů stimulovány reflexní zóny jednotlivých orgánů na plosce nohy. Pro intenzivnější tlak se v některých případech používá dřevěná tyčinka pro zvýšení intenzity tlaku a zpřesnění stimulace akupresurního bodu. Následkem reflexní stimulace dochází k obnovení toku životní energie v oslabeném místě organizmu. Senzorická zakončení nervů se rozpínají po celém těle včetně kůže a všechna mají svá zakončení v bodech na chodidlech. Proto je reflexní masáž chodidel vhodná ke zlepšení činnosti orgánů těla, krevního a lymfatického oběhu. Celková tlaková masáž chodidel nohou bývá provázena stavem hlubokého uvolnění, kdy mysl se přestává upínat na tělo a tělo přechází do stavu relaxace.

Péče o chodidla vždy byla součástí péče o tělo. V dřívějších kulturách byly hostu v domě pečlivě omyty nohy a pak jemnou masáží natřeny vonnými oleji. O chodidla se opravdu pečovalo. Především v čínské medicíně bylo chodidlo považováno za obraz těla.

Každý bod na chodidle reprezentuje nějakou část nebo orgán těla, mezi které samozřejmě patří i pohlavní orgány. Proto když najdete to pravé místo a vhodně ho budete masírovat, může vaše masáž vyvolat nejen uvolnění v těchto oblastech, ale až pocity blaha nebo vzrušení. Proto je pro některé ženy masáž nohou tak erotická a vzrušující a proto se jí tak často dožadují i mimo sexuální hrátky. K tomu, aby jste našli ta "správná" místa je zapotřebí masírovat, masírovat a masírovat.... Možná se vám pak podaří, aby vaše žena zatoužila i po jiném vzrušení, než je pouze masáž nohou ....

Chodidla jsou silná "tradiční" erotogenní zóna

Ano, chodidla, zvláště u žen, jsou silnou erotogenní zónou. Již v knize Kámasútra je laskání nohou považováno za významnou součást milostné předehry. Není to tedy nic nového, jen je potřeba si uvědomit, že i opomíjené nebo obecně neuznávané části těla mohou být zdrojem překvapivě silných erotických podnětů. Tato věc je v Asii dlouho známá, ale u nás se o ní dovídáme jen velmi pomalu a proto se nohy a chodidla tak při milostných hrátkách zanedbávají. Počet nervových zakončení a jejich vnímavost na doteka dráždění je u noho na podobné úrovni jako uši a ušní lalůčky. Každé chodidlo obsahuje velké množství nervových zakončení a ta jsou reflexně spojena s orgány v těle.

Hygiena nohou je základní předpoklad

Při jakékoli masáži a zvláště pak při erotické nebo tantrické je vždy potřeba dbát na důkladnou hygienu! Pokud budou nohy opravdu čisté a zdravé, pak se k nim můžete zcela bez obav chovat jako k jiným částem těla. Případná plísňová onemocnění, špína, zrohovatělá kůže, kuří oka, přerostlé neošetřované nehty a jiné defekty na kůži je potřeba včas léčit a hlavně vyléčit. Zaplísnění nohy jsou nepříjemné na dotek a rozpad kůže může přinášet nepříjemný zápach. Pak samozřejmě ani ta nejlépe zamýšlená erotická masáž nohou asi pro masírujícího partnera nebude až tak moc erotická. Proto je hygieně nohou potřeba věnovat pozornost která jim právem náleží a to průběžně a ne jen před masáží.

Masáž chodidel jako součást milostné předehry

Masáž chodidel je tedy velice příjemná věc a skvěle se hodí do milostné předehry. Začínejte vždy lehkým hlazením, natřením nohou vonnými oleji. V první části masáže masírujte vždy jen jednu nohu. Technika masáže nohou spočívá ve vytírání mezikarpálních rýh, rozetření plosek nohou, polštářků prstů nohou a tlakovém uvolnění ploch celé nohy. Teprve, když je chodidlo uvolněné, můžete přejít k masáži tlakové, akupresurní. Představa, že existuje jeden konkrétní bod, který odpovídá za vzrušení je mylná. Erotické naladění masáží je souhrn všeho, co děláte a partnerce je příjemné. Správné kombinace masážních technik a akupresura bodů je možné najít metodou pokus-omyl. Po nějaké době pochopíte, že ženě se líbí vše, co ji na nožkách děláte. Tak přestanete zkoumat a naučíte se sestavu, která se vám bude líbit a která se bude líbit i vaší ženě. A máte vyhráno - právě jste objevili tajemství erotické masáže ženiných nohou!!!

Několik doporučení:

  • Podle akupresury se nervová zakončení na plosce nohy, která zastupují pohlavní orgány, nachází na na vnější straně nohy v oblasti pod kotníkem. Technika doporučované masáže zde musí být jemná a to kroužením bříšky prstů mezi kotníkem a hranou nohy a kroužením okolo kotníku.
  • Masáž bříšek prstů a plosek chodidel pod bříšky prstů. Zvolte techniku roztírání jedním prstem nebo dvěma palci ve směru proti sobě.
  • Vytírání mezer mezi prsty. Technika pro mistrovské provedení masáže nohou. Je možné ji provádět při masáži jedné nohy a to tak, že zajíždíte svým prstem mezi prsty na noze. Pohyb musí být pomalý a co nejdelší. Mnohem dokonalejší je však současná masáž vytíráním mezi prsty prováděná současně na obou nohách. Provádí se současně na obou nohách a to synchronním zasouváním palců rukou do mezer mezi prst. Až bude web www.milovani.cz před dokončením, pokusím se natočit tuto masážní techniku, neboť je nutné ji spíš vidět, jak si ji představit jen popisem.

Laskání nohou a chodidel při milování

Jednou z možností, jak vnímavost nohou využít při milování je jejich hlazení, líbání a případně i sání a olizování. Většina milostných poloh umožňuje hlazení nohou a případně jejich další laskání. Nejcitlivějšími místy na hlazení jsou třísla, vnitřní strana stehen Podobně je to s polibky, sáním, laskáním jazykem. Co se týká laskání šlapek a jejich další dráždění při milování, pak vždy záleží na tom, aby jejich stimulace byla přirozená a nebyla na úkor jiného dráždění. Laskání nohou, jejich objímání líbání a mazlení se s nimi je poměrně oblíbené v poloze "Štípání bambusu". Tato poloha je právě pro fetišisty, které vzrušuje laskání nohou, tou nejlepší kombinací vzrušení.

Technika masáže nohou zaměřená na uvolnění napětí a navození uvolněného sexuálního vzrušení bez napětí, je popsána v článcích "Tantrická meditace a masáž nohou pro dvojici" a "Meditace a masáž nohou pro trojici - dva muži a jedna žena".

Na masáž nohou, chodidel a vnitřní část stehen přirozeně navazuje masáž další erotogenní zóny  a tou jsou lýtka a kotníky. Je jasné, že masáž se nohou se bez masáže těchto částí nohou prostě neobejde.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)