Jste zde

Lýtka a kotníky - erotogenní zóny

Lýtka a kotníky - erotogenní zóny

Volné pokračování článku "Erotogenní zóny mužů a žen - společné pro obě pohlaví".

Mezi erotogenní zóny, které moc "využívané" nejsou, patří ty části ženského těla na které se každý rád podívá... lýtka a kotníky. Každá žena je v těchto partiích jiná a hodně záleží na tom, jak ji příroda obdařila. Úzké kotníky a pěkně tvarovaná lýtka a jsou přáním většiny žen. Zatímco s kotníky toho moc udělat nejde, tvar lýtek se dá změnit a vytvarovat cvičením nohou, plaváním a chůzí. Posilování a tvarování lýtek věnuje značná část žen pozornost ve fitcentrech i při běhání nebo chůzi. Se svaly lýtek se dá pracovat, dají se vytvarovat. Ideální však je, když se o to snažíte pod vedením trenéra. Kotníky, lýtka a stehna by totiž měly být proporcionálně v souladu. Proto je lépe si nechat poradit...

To, co je na kotnících a lýtkách nedoceněné je jejich vnímavost na doteky. Pravdou je, že muži se na ně rádi dívají. Pravdou však také je i to, že je minimálně se starají o jejich stimulaci. Přitom každá žena vám potvrdí, že příjemná masáž "je skoro jako sex"... Masáž lýtek, kotníků a šlapek nohou patří k aktivitám, které by pozorný mu měl považovat za "povinnou" součást milostné předehra. Můžete si však být jisti tím, že masáž nohou snad žádná žena neodmítne ani tehdy, když milování "nehrozí"... Prostě masáž nohou je příjemná, uvolňující a působí pozitivně i na zdravotní stav nohou. Uvolňuje lymfatický systém těla a zabraňuje otokům nohou a snižuje následky únavy nohou a jejich svalů... Ideální je naučit se "Ájurvédskou masáž nohou", jejíž součástí samozřejmě jsou i techniky masáže kotníků a lýtek.

Ženy by kotníkům a lýtkům měly věnovat pozornost, která jim právem náleží. Je to vizuálně velmi silná součást celkového dojmu z ženského těla. Proto by místo nošení kalhot měly raději nosit sukně. Nemusí to být zrovna minisukně, právě naopak. Dlouhé sukně odhalující kotníky a lýtka jsou prostě IN. Umožňují mužům rozvinout jejich představivost a ta jim rozhodně nechybí... Celkový dojem z ženských nohou, přiměřeně zakrytých sukní, dotváří i boty na vysokých podpatcích. Díky vysokým podpatkům se lýtka "prodlouží", zvýrazní, ale také se příjemně změní celková silueta ženské postavy. Chodit v botech s vysokými podpatky je sice obtížnější a únavnější, ale ten efekt za to určitě stojí...

Na erotogenní zónu kotníků a lýtek přirozeně navazuje erotogenní zóna "nohou, chodidel a vnitřní část stehen". Stimulace erotogenních zón se nikdy neprování jako dílčí. Celkový dojem vždy vytváří kombinace stimulací. Proto doporučuji podívat se i na další místa na nohou, která jsou, především při masáži nohou, nesmírně vnímavá na doteky, hlazení i laskání.

Kromě "Ájurvédské masáže nohou", jsou masážní techniky masáže kotníků a lýtek ženy popisované také v článku "Tantrická meditace "Masáž nohou pro dvojici"" nebo "Tantrická meditace "masáže nohou pro tři" - dva muže a jednu ženu". Tyto techniky mají společné to, že při nich velmi jemně a pomalu narůstá pocit vzájemné důvěry, ale i uvolnění a případně i vzrušení.

 

Články s podobnou tematikou

(AK)(Z)(L)