Jste zde

První manželské milování a líbánky

První manželské milování a líbánky

Hlavní téma: "První milování".

Svatební noc je bezesporu významným okamžikem pro páry které se budou milovat poprvé ale i pro páry, které spolu již sexuálně žijí. Svatební noc je prostě jedinečný a výjimečný okamžik pro všechny. Je to nový začátek jejich, tentokrát již společného sexuálního života.

O svatební noci se říká, že je to první "legální" milování. Někteří "zlí jazykové" však tvrdí, že svatební noc je náhlý přechod od "smíš" k "musíš". Ale těch je menšina a většinou už nejsou nejmladší...

První manželské milování je naprosto zásadně jiné pro všechny muže i ženy. Nemusí nic skrývat a naopak od nich všichni očekávají, že svůj slib manželství zpečetí i milováním. Většina mužů i žen si představuje, že svatební noc bude něco naprosto výjimečného, jedinečného, nepřekonatelného. Je to tak dobře. Vždy je dobře, když se lidé na něco těší a mají z něčeho radost. Představa svatební noci je opravdu tou nejkrásnější představou na kterou se většina lidí těší už od mládí.

Někdy však očekávání vkládaná do svatební noci nedojdou naplnění. Tím hlavním důvodem je, že svatební den je strašně dlouhý a předcházela mu řada intenzivních pracovních dnů zaměřených na přípravu svatby. Celý svatební den je naplněný řadou úkolů, emocí, setkání se s hosty, přesuny, cestováním z místa na místo, tancem, zábavou, ale i jídlem, pitím, alkoholem a zábavou. Tento koktejl emocí, napětí, úlevy a fyzického vypětí většinou způsobí, že než dojde ke svatební noci jsou oba, ženich i nevěsta docela unaveni, utahaní, přesycení dojmy a nejraději by šli spát. Když opadne napětí, které celý den provázelo dostaví se útlum a únava. Tedy většinou kdyby noví manželé měli možnost si vybrat, tak by se asi shodli na tom, že dnes večer (brzy ráno) už raději ne. Samozřejmě záleží na tom, jak je celá svatba rozsáhlá a časově náročná. Uvědomme si, že "čepení" probíhá o půlnoci v den svatby a svatební veselí se může protáhnout až do brzkých ranních hodin.

Dvě varianty jak svatební noc pojmout

  • ta první je se spolu milovat
  • ta druhá je odpočinout si a milovat se večer (dnes večer).

Volba bude zcela individuální. Jen tyto dvě možnosti uvádím proto, aby se novomanželé nehrozili představy, že když se nebudou milovat bezprostředně po náročném svatebním dnu, že o něco přijdou nebo že poruší tradice.

Očekávání od svatební noci však nemusí být dokonale naplněna. Zůstává příliš mnoho vedlejších vlivů, které mohou zabránit tomu, aby první milování vůbec proběhlo (gynekologické problémy, silný menses, nemoc, vysoký stupeň těhotenství atd...). Celkové napětí a očekávání mohou přivodit u muže i obavy ze selhání nebo žena prostě orgasmu nedosáhne... Nic si z toho nedělejte. Způsob prvního manželského milování je většinou podle scénáře, která si novomanželé vysnili už mnohem dříve. Nejdůležitější je, aby to byl akt lásky, něžnosti, porozumění, blízkosti. Teprve v dalším se jedná i o erotický zážitek. Není však nutné svatební noc strávit střídáním všech možných i nemožných sexuálních poloh. Nikdo to po vás ani nechce, ani neočekává. Po létech budete rozhodně vzpomínat na celkový pocit prvních manželských polibků a doteků, jak na přehled sexuálních poloh, které jste vystřídali. Nejvíc vám zůstane v paměti blízkost a něžnost, kterou jste se zahrnovali. První svatební noc je první v dlouhé řadě nocí, které spolu strávíte. Čeká vás ještě spousta silných zážitků, které při milování prožijete. A i kdyby vše nevyšlo úplně dokonale, stejně to bude bude nádherné. Nakonec však spíš budete vzpomínat na svatbu jako celek, než jen na svatební noc.

Líbánky nejsou jen o přehlídce sexuálních poloh

Pojem "líbánky" nebo "medové dny" má evokovat ty nejkrásnější první dny v manželském svazku. Mladí manželé si mohou užívat své vzájemné přítomnosti, něhy, milování. Líbánky ale nejsou o sexu a přehlídce sexuálních poloh. Času na sex je mnohem více, než v běžném pracovním životě nebo při milostných schůzkách. Milování by mělo probíhat přirozeně, nenuceně a mělo by vycházet především z touhy. Pokud začínáte se sexem, pak rozhodně není cílem líbánek vyzkoušet všechny možné i nemožné sexuální polohy za jediný týden. Je lépe nic nepřehánět a učit se milostným hrám spíše pomalu a lépe v těch "klasických technikách". Můžete experimentovat, ale lépe je držet se dlouhé milostné předehry a milování spíše v jednoduchých polohách. Pokud totiž jeden z partnerů bude spíše konzervativní, a připravený spíše na běžnější sexuální aktivity a jejich přiměřenou četnost. Mohlo by ho "sexuální běsnění" toho druhého překvapit a mohl by ze sexu dostat i strach. Platí to stejně tak pro muže jak pro ženu. Příliš častý sex by mohl například u muže způsobit problémy s erekcí nebo ejakulací.

Prostě desetkrát za den to muž celý týden nevydrží ...

To samé platí pro ženu. Příliš velká frekvence sexu nebo sexuálního dráždění u ženy může vést k odření sliznice pochvy nebo jemné kůže stydkých pysků a po líbánkách žena zažije "nemoc novomanželek. Příčinou této nemoci související obdobím zahájení pohlavního života nebo obdobím "líbánek", bývá právě zvýšená frekvence pohlavních styků. Jedná se především o kvasinkové infekce a mykózy.

Příliš intenzivní a častý sex v "období líbánek" může v jejich závěru u ženy završit "nemoc novomanželek", která sexuální radovánky na nějakou dobu omezí, ne-li přímo znemožní.

V případě zdravotních problémů je nutné včas vyhledat lékaře, gynekologa. Jakékoli odkládání vyšetření nebo léčky je naprosto nevhodné a zbytečné. Infekce se sama jen tak nevyléčí a pokud její akutní příznaky odezní, nemusela odeznít i vlastní infekce. Nákaza je snadno přenosná na muže a proto se musí léčit oba partneři současně. V případě, že se muž neléčí, je pak Recidiva velmi častá a jen prodlužuje pozdější léčku, ke které stejně bude nutné přistoupit. Lékař zhodnotí zdravotní problém, odebere vzorky pro laboratorní vyšetření a navrhne vhodné léky. Většinou se bude jednat o masti nebo čípky, případně je doplní orálními medikamenty. To však musí posoudit lékař. Pro více informací doporučuji článek "Opatření při kvasinkové infekci a mykózách".

Manželské líbánky jsou především o něžnostech

Manželské líbánky jsou o něžnostech, hlazení, líbání, a rozumném milování. Vytvořte si krásnou atmosféru, vzájemně se bavte, poznávejte i milujte. Buďte vynalézaví, věnujte se sobě navzájem, mluvte o svých pocitech, sportujte, odpočívejte. Prožijte líbánky ve vzájemné pohodě a spokojenosti.

Stará lidová moudrost říká "Někdy méně znamená více!". U líbánek to určitě platí také. Mnoho párů má pocit, že se na svatební cestě se musí za každou cenu odvázat. Jenže v takovýchto okamžicích se může stát, že se události někdy vymknou kontrole. Většina lidí spolu tak dlouho a tak bez přestávky nikdy nebyla. Mohou nastat i kritické situace, které partneři nemusí ustát s úsměvem na rtech. Proto je vhodné nic nepřehánět. Ani s milováním, ani s alkoholem nebo večírky. Někteří lidé jsou po návratu ze svatební cesty z partnera nebo partnerky tak trochu rozčarovaní. Dlouhý společný pobyt odhalil povahové rysy, které doposud nevnímali nebo vnímat nechtěli. Nádherné líbánky by měly být základem vašeho budoucího společného života. Proto je rozumné tento čas věnovat vzájemnému poznávání především kladných stránek povahy a něžnému milování. Dokonce i když už jste společně nějaký čas žili, bude to příležitost začít znovu od začátku. Líbánky pak budou obdobím vašeho společného života, na které budete oba rádi i po letech vzpomínat.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje