Jste zde

Technika "Podání rukou"

Technika "Podání rukou"

Hlavní téma: "Umění tantrické masáže".
Volné pokračování článku "Tantrická masáž lingamu".
Technika patří mezi "Základní techniky tantrické masáže lingamu".

Masážní technika "Podání rukou" patří mezi techniky, které podporují nárůst sexuální energie, tedy nárůst vzrušení. V podstatě se jedná o intenzivní masáž celého těla lingamu a navíc palci rukou i žaludu.

Masážní technika "Podání rukou" je prováděna jako

  • jedna z technik tantrické masáže nebo
  • pro závěrečné navýšení vzrušení, které přeroste ve vyvrcholení.

Technika není vhodná pro situaci, kdy muž není dostatečně vzrušen a jeho erekce není dostatečně pevná nebo její pevnost kolísá. Lingam se pak spojenými prsty rukou jen obtížně uchopí, obemkne a není možné zajistit ani ideální přítlak palců. Prostě není vhodná v situaci, kdy je lingam příliš "měkký a je celkově "poddajný" a nedrží tvar... potom při pokusu o stimulaci touto technikou ze spojených rukou "vypadává", nebo se při pohybu nahoru a dolů zalamuje...

Je vhodná jak pro masáže prováděné heterosexuálními páry, které provádí žena muži, ale také pro masáže homosexuálních mužů.

Popis techniky z pohledu dávajícího

Technika využívá spojení obou rukou. Na lingam v erekci přiložte zleva dlaní levou ruku a zprava pravou ruku. Prsty za lingamem spojte - propleťte. Obě ruce se spojí a uzavřou lingam v dlaních. Palce obou rukou budou přiložené vedle sebe na přední stranu těla lingamu. Při při pohybu rukou se budou pohybovat po přední straně těla lingamu nahoru a dolů. Palce budou lingam stimulovat třením po části jeho délky, ale nejsilnější pocity zajistí tření v oblasti uzdičky a spodní části žaludu u uzdičky. Dlaně a spojené prsty pak zezadu třou tělo lingamu, lem žaludu a žalud.

Technika zajistí intenzivní plošné tření lingamu a žaludu o prsty a dlaně a adresné tření o palce. Proto je nutné ještě před zahájením techniky masáže zajistit dostatečnou lubrikaci. Ideální je nanést horký olej, který je možné nakapat na lingam po celé jeho délce, ale především na žalud nebo ústí předkožky, pokud předkožka ještě není ideálně stažena a žalud obnažen. Teplý olej způsobí velmi příjemné pocity a ty pomohou zpevnit erekci. Pozor na to, aby teplota oleje nebyla příliš vysoká. Proto nikdy nenalévejte olej přímo z misky, ale vždy jej nechávejte kapat z prstů. Teplotu tak pokaždé ověříte vlastní rukou.

Velký význam má stimulace palci. Na jejich pohyb vědomě zaměřte svou pozornost. Spojené ruce pak udělají zbytek práce tak nějak automaticky. Palce jsou vedle sebe a při pohybu nahoru a dolů stimulují i spodní lem žaludu a především pás velmi citlivé části předkožky, která se v tomto místě nachází. Této oblasti se říká "Phrenulární zóna" a jedná se o oblast mimořádně citlivou na tření a stimulaci. Třením palců je zleva a zprava drážděna i oblast uzdičky, která spojuje žalud a předkožku. O intenzitě prožitku rozhoduje rychlost pohybu spojených rukou a přítlak palců na přední stranu lingamu a žalud. Čím vyšší přítlak a vyšší rychlost pohybu žena zvolí, tím intenzivnější pocity muž bude prožívat. Intenzita sevření, ani přítlaku palců však nesmí být příliš velká. Snadno by se mohlo stát, že původně příjemné pocity by mohly přerůst v bolestivé.

Pokud na chvíli pohyb sepnutých rukou zastavíte, můžete palci jemně pohybovat protisměrně nahoru a dolů okolo uzdičky. Budete třít nejcitlivější část žaludu, stimulovat uzdičku a nejcitlivější místo předkožky, oblast "Phrenulární zóny". Takováto "mezihra" povzbudí vzrušení a změní pocity plošného tření na celém těle lingamu na velmi adresnou stimulaci na nejcitlivější a nejvnímavější místech lingamu. Když si chvíli s žaludem pohrajete, můžete pokračovat v technice "Podání rukou".

Technika "Podání rukou" je, při dostatečném vzrušení muže, vhodná i pro navýšení jeho závěrečného vzrušení až k hranici vyvrcholení. Můžete ji zařadit jak do sestavy technik masáže lingamu, které bezpečně vedou k vyvrcholení nebo ji můžete použít v situaci, kdy už vidíte, že muž je silně vzrušený a touží po vyvrcholení. Pokud však erekce není až tak přesvědčivá, pak pro vyvrcholení raději zvolte jiné techniky masáže.

Když vyvrcholení nastoupí, nepřestávejte v pohybu spojených rukou a palců, zpomalte ho a snižte úroveň přítlaku palců. Po vyvrcholení je žalud penisu mimořádně citlivý na dotek a tak postupně tlak a rychlost pohybu prstů snižte až na úroveň jemného hlazení. Na závěr žalud jemně sevřete v dlani a zůstaňte v klidu.

Doporučený počet opakování techniky:

  • 3x při nácviku "výdrže" s mužem, který má problémy s předčasnou ejakulací. Technika se provádí pomalu a velmi jemně!
  • 6x v případě kratších masáží
  • 9x v případě tantrické masáže hodinové
  • 18x v případě naplnění cíle dosažení vyvrcholení. V takovém případě je rychlost pohybu a přítlaku vyšší.

Pocity přijímajícího muže a poskytující ženy

Technika je používána jako jedna z technik ucelené techniky masáže lingamu. Může při ní docházet k nárůstu vzrušení, které přejde až do vyvrcholení. Pro cílené dosažení vyvrcholení jsou však jiné techniky masáže lingamu vhodnější.

Pocity přijímajícího muže

  • příjemné a vzrušující teplo od masážního oleje
  • pocit sevření těla lingamu spojenými prsty a dlaněmi a stahování předkožky
  • pocit intenzivního tření palci na spodní části žaludu a v oblasti Phrenulární zóny
  • muž přitom vnímá zpevnění erekce a nárůst vzrušení

Pocity dávající ženy

Pro ženu je tato technika trochu složitější, zvláště v případech, kdy erekce penisu není ideální.

Rizika

Největším rizikem je možnost "zlomení lingamu" při jeho nedostatečné erekci a nepřiměřeném sevření mezi sepjaté ruce nebo příliš velkém přítlaku palců. Také hrozí jisté určité riziko použití příliš horkého oleje kapaného na citlivý povrch žaludu. Vnímavost pocitu tepla nebo horka je u prstů jiná než povrchu žaludu. Proto je potřeba teplotu oleje sledovat.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)(O)