Jste zde

Změna prostředí podpoří sexuální touhy

Změna prostředí podpoří sexuální touhy

Volné pokračování článku "Sexuální vzrušení".

Věřím, že nikdo nebude pochybovat o tom, že prostředí má na sexuální touhy pozitivní, ale i negativní vliv. Změna prostředí tedy může vést i ke zvýšení sexuální touhy, případně může podpořit vzrušení partnerů. Nemusí se přitom jednat přímo o to, že se kvůli sexu odstěhujete do jiného města nebo necháte vymalovat byt.

Změna prostředí může být provedena velmi snadno a s minimálními náklady. někdy stačí se jen trochu zamyslet, co by se dalo dělat s tím, co máme k dispozici. Nejsnadnější změnou může být vytvoření příjemného, erotického prostoru například v ložnici, obývacím pokoji, nebo kdekoli, kde žijete a milujte se. Klasické zhasnutí světla a zalezení do postele se dá změnit nasvícením prostoru vonnými nebo i klasickými svíčkami. jejich plápolavý svit a teplé světlo celý prostor ukáže v úplně jiném, a mnohem příjemnějším světle. Když přidáte vonné oleje do aromalampy nebo zapálíte vonnou tyčinku, bude váš běžný prostor pro milování výrazně jiný, aniž by se v něm něco zásadně měnilo. Vizuální vjemy je vhodné doplnit o příjemnou meditační nebo zklidňující hudbu. To vše dohromady zcela jistě přispěje i k vyjádření vašich erotických tužeb, aniž by bylo nutné cokoli partnerovi nebo partnerce dopředu sdělovat.

Dalším zaručeně fungující radou je změna místa na sex. Sex se nemá omezovat pouze na ložnici. Působí to na partnery dojmem, že milovat se mohou jen tam, kde jsou zvyklí a přitom si mnohdy ani neuvědomují, že se milují stále méně a méně. Podobně je to i s časem milování. Rutinní doba milování ubíjí touhu. Podvědomě se vytvoří představa, že milovat se nedá tehdy, když na milování máte náladu, ale jen tehdy, když je na zaběhnutá doba, tedy před spaním.... Proto změna místa pro milování i denní doby k milování může navodit překvapivě silné vzrušení a zabrání stereotypu spojeném s dlouhodobým partnerským sexem.

Překvapit partnera můžete i tím, že seženete romantický pobyt na víkend. Celková změna zaběhnutého trávení volného času, příjemná únava ze sportu, turistiky, zajímavého výletu, to vše zakončené příjemnou večeří a společnou koupelí, dokáže probudit vášeň i tam, kde to vypadalo už dost beznadějně ...

No a zakončit milostný večer erotickou masáží na kožešinách u krbu - to může být erotické překvapení na které dlouho nezapomenete.

Přitom to není o penězích. někdy stačí se zamyslet a napadne vás změna, kterou můžete zorganizovat snadno a bez potřeby finančních nákladů. Nalézt změnu, kterou vyjádříte partnerovi nebo partnerce svou nehasnoucí lásku a náklonnost, nemusí být opravdu nákladné. Někdy úplně stačí z lásky natrhaná kytice lučního kvítí...

 

(AK)(Z)