Jste zde

Frenuloplastika

Frenuloplastika

Frenuloplastika (z latinského frenulum je jednoduchá operace, jejíž cílem je prodloužení uzdičky na spodní straně penisu. Jestliže je uzdička vrozeně nebo po úrazu zkrácena, může být příčinou, nebo se může spolupodílet na problémech s erekcí. Odstranění uzdičky či lépe její plastika je malá operace, která tyto problémy vyřeší a odstraní.

Pokud urolog muže s takovými potížemi vyšetří, může mu navrhnout poměrně jednoduchý operační výkon trvající 30 až 40 minut. Operace se provádí obvykle v lokální anestezii. Principem je protětí uzdičky a její příčné sešití vstřebatelnými stehy. Doba rekonvalescence je většinou jen několik dnů. Doba pohlavní abstinence se doporučuje 10 až 14 dnů. Každá operace má svoje rizika spojená s anestezií a s výkonem samotným. Frenuloplastika není, jak již bylo uvedeno, příliš složitý výkon. Hojení ale může být provázeno celkem výjimečně infekcí (hnisáním), nebo při prořezání stehu krvácením v místě, kde byl. Nejde určitě o dlouhodobé nebo závažné komplikace, které mohly nějak ovlivnit u zdravého jedince jeho další pohlavní život.

Naopak - většina mužů pozoruje po provedené frenuloplastice zkvalitnění a prodloužení pohlavního styku, lepší kontrolu nad vzrušením a možnost lépe kontrolovat oddálení ejakulace.

Po operaci je vhodné ponechat ránu co nejvíce obnaženou na vzduchu, urychluje to hojení. Doporučovány jsou také koupele v heřmánku a mazání framykoinem.

 

Literatura a zdroje

(AK)(Z)