Jste zde

Není muž homosexuální, když chce anální sex?

Není muž homosexuální, když chce anální sex?

Hlavní téma: "Anální sex".
Volné pokračování článku "Časté otázky k análnímu sexu".

Anální sex rozhodně nelze spojovat pouze s penetrací ženy mužem nebo s homosexuálními aktivitami mužů. Řada mužů touží poznat jaké to je, když jsou oni při sexu ženou penetrováni do konečníku. V takovém případě se rozhodně nebude jednat o žádný "technický" problém. Na výběr je celá řada erotických pomůcek pro vaginální sex nebo dokonce speciálně tvarovaných pro anální sex. Počínaje análními kolíky bez vibrace až po velmi sofistikované anální vibrátory s řízenou vibrací. Některé pomůcky určené pro anální penetraci lesbických žen se samozřejmě dají použít i pro penetraci muže. Technicky to tedy problém rozhodně není!

Nabízí se však otázka "Je muž normální, když požaduje od ženy svoji anální penetraci?". Tuto otázku si často kladou ženy, jejichž partneři o něco takového usilují. Ale stejně palčivá je tato otázka i pro některé muže, především pro ty, kteří se opravdu upřímně obávají, zda jejich touha vyzkoušet anální penetraci není jen začátek poznání, že jsou vlastně homosexuálové, protože ti něco takového přece dělají...

Mnohé ženy i muže tedy děsí představa, že by taková touha opravdu mohla souviset se skrytou nebo doposud nerozpoznanou homosexualitou.

Vychází to z pohledu na mužskou homosexualitu, kdy se mnoho heterosexuálů domnívá, že pokud si muž nechá něco zavést do těla znamená to, že vystupuje v roli ženy. Pravdou je, že ten muž, který se nechá penetrovat do konečníku jiným mužem nebo ženou je v submisivní, tedy podřízené roli. Konkrétně u homosexuálů se však tyto role často mění podle toho, kdo chce co vyzkoušet a co chce zažívat.

Touha po análním sexu u heterosexuálního muže se opravdu může zaměřit na variantu, kdy anální sex muž chce přijímat a ne "dávat". Prostě z nějakých důvodů chce být v podřízené roli a poznat "jaké to je", když je anální sex prováděný na něm. A protože se jedná o muže heterosexuálního, je jasné, že tím "dávajícím" partnerem bude jeho žena.

Při technikách análního sexu nebo anální penetrace muže platí vše, co bylo napsáno o análním sexu obecně. Počínaje přípravou a hygienou před análním sexem, až po hygienu po análním sexu.

Pokud muž po své ženě chce, aby mu anální sex poskytla, pak je to samozřejmě jen a jen na jejím zvážení. Heterosexuální partneři se však rozhodě nemusí obávat toho, že by se pak anální sex pro takovéhoto muže stal "hobby" na další roky společného života. Nejspíš ženu občas požádá o "výpomoc", ale zcela jistě zůstane u klasických sexuálních praktik nebo bude chtít prožívat anální sex v dominantní roli.

Když jsme u těch důvodů, proč muži občas touží zažívat anální sex jako přijímající, musíme si uvědomit, že mnoho mužů prostě ví o tom, že existuje masáž prostaty a že jednou z cest je její stimulace pomocí prstu nebo pomocí sexuální pomůcky. A protože se o tom píše, mluví nebo se takové techniky předvádí v pornu, dá se očekávat, že většina mužů, kteří se o masáž prostaty zajímají, ji časem bude chtít vyzkoušet.

Masáž prostaty, pokud jsou dodrženy všechny její zásady a je zajištěna dostatečná hygiena, není v heterosexuálním vztahu nic, čeho by se partneři museli zásadně obávat. Není to samozřejmě technika úplně přirozená a vyžaduje nejen určité znalosti, ale i potlačení řady předsudků a obav, ale není to technika ani perverzní, ani nesvědčí o skryté homosexualitě muže. Pro heterosexuální muže je masáž prostaty cesta jak si obohatit sexuální život o nevšední prožitky a vzrušení a trochu jinak prožívat vyvrcholení. Ze zdravotního hlediska je občasná a přiměřená masáž prostaty pro muže prospěšná.

Pokud by muž byl skrytě homosexuál, pak by se zcela jistě projevil v jiných situacích a anální techniky by nejspíš toužil prožívat s jiným mužem. Skrytá homosexualita se zrovna touhou po análním sexu od ženy neprojevuje.

 

Poznámka:

Jedním z předsudků vztažených k lidské sexualitě, konkrétně homosexualitě mužů je to, že homosexuální muži vyžadují anální styk. Jednak to není pravda a řada homosexuálních mužů anální styk přímo odmítá, ale také se nedá prohlásit, že anální styk je základní sexuální praktikou homosexuálů. Homosexuální muži mívají pohlavní styk do análního otvoru (zdaleka ne všichni), ale vychází to spíš z toho, že je to jediný otvor, který kopulaci mezi muži umožňuje. U homosexuálního páru jde ve vztahu o všechny kvality života, které prožívá i heterosexuální pár. Sex, včetně sexu análního, je jen jednou z nich.

Související články rozvíjející základní téma análního sexu

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)

Štítky: