Jste zde

Technika ájurvédské masáže - zklidnění dýchání

Technika ájurvédské masáže - zklidnění dýchání

Hlavní téma: "Ájurvédské masáže".

Po nanesení oleje na hrudník, ramena, šíji, klíční kosti, krk, boky prsou a po jeho rozetření po kůži, se masér posadí na připravenou židličku za hlavu masírované. Použít se samozřejmě dá jakákoli židle, nejlépe se však osvědčuje židlička kulatá, jakou používají hráči na klavír.

Masáž začíná zklidněním dýchání které podporuje i aromaterapie která z oleje naneseného na horní část hrudníku v oblasti klíčních kostí, ramen a krku uvolňuje esenciální látky. Oba vnímáte účinky aromaterapie a soustředíte se na dýchání.

Masér přiloží ruce zleva a zprava hlavy přijímající ženy tak, aby se hlavy ani vlasů nedotýkal. Zavře oči a soustředí se na své dýchání. Pronese mantru ve které vysvětlí jak je možné svou pozornost soustředit na dýchání, aby došlo ke zklidnění a uvolnění.

"Zhluboka se nadchněte a pomaličku vydechujte.
Všímejte si pocitů které vnímáte v nose při nádechu (masírovaná se nadechuje) a při výdechu (masírovaná vydechuje).
A když přijdou nějaké myšlenky - přijměte je, prohlédněte si je a pošlete je pryč...
Nezabývejte se jimi.
Říká se tomu "cesta dechu" a my po ní společně půjdeme..."

Pak masér na "třetí oko" (čakra - Čelní čakra - Adžňá) masírované položí prostředníček pravé ruky, kterému se říká "Boží prst". Třetí oko je bod uprostřed čela mezi obočím, které Indové zdobí červenou barvou. Prst přiložte jen lehce a to jen polštářkem prstu. Po chvíli prst lehce stáhněte směrem k vlasové části hlavy.