Jste zde

Bolí anální sex?

Bolí anální sex?

Hlavní téma: "Anální sex".
Pokračování článku "Časté otázky k análnímu sexu".

Do kategorie "anální sex" nepatří jen "anální soulož", tedy penetrace konečníku penisem nebo sexuální pomůckou. Je daleko více technik, které spadají pod souhrnný pojem "anální sex" a to bychom si měli uvědomit při posuzování toho co bolet může a co určitě bolet nemůže. Otázka bolesti při análním sexu je však podvědomě spojena právě s penetrací konečníků. Pokud se na anální sex budeme dívat z tohoto pohledu, pak je potřeba si ujasnit čím bude tato penetrace prováděna. Každému je jasné, že pokud to bude prst nebo těká sexuální pomůcka, například vibrátor, pak nejspíš až tak velký problém s bolestí nebude. A přesně tato představa je mylná. Samozřejmě záleží na velikosti předmět který bude do konečníku zasouvaný, ale největší pozornost je potřeba směřovat jinde. Základem análního sexu je dokonalá lubrikace a dokonalé uvolnění svěračů konečníku ve chvíli, kdy je konečník penetrovaný. Bez lubrikace a uvolnění to prostě nejde. Svěrač konečníku je natolik silný a pevný sval, že proniknout ním bez cíleného uvolnění nelze snadno a tedy bez bolesti. Pokud některá z těchto základních podmínek análního sexu není splněna, pak je prakticky jisté, že anální sex bolet bude!!!

Anální sex bez lubrikantů je analogií pohlavního styku bez vzrušení. Ženy se sexem při nedostatečném vzrušení, tedy většinou bez milostné předehry nebo s nedostatečnou milostnou předehrou, mají své zkušenosti. Bez vzrušení se nedostaví přirozená lubrikace pochvy nebo je nedostatečná. A soulož bez lubrikace je ženě nepříjemná, pokud není přímo bolestivá.

Při rozumném přístupu muže k ženě, jejím dostatečném a průběžném uvolnění svěračů a dokonalé lubrikaci pomocí lubrikantu, a pomalém a šetrném proniknutí by anální sex neměl nebo alespoň nemusel bolet vůbec. Musíte postupovat tak, aby to bylo příjemné pro oba. Při jakémkoli náznaku bolesti je potřeba penetraci zastavit, počkat, uvolnit sevření svěrače, vyrovnat se s jeho roztažením a pomaličku pokračovat...Pokud to nepůjde, můžete to zkusit znovu jiný den. Pokud to opravdu nepůjde, můžete konstatovat, že jste to alespoň vyzkoušeli...

Trochu podrobněji...

Anální sex nemusí a hlavně bolet NEMÁ. Pokud bolí, je to často jen proto, že jste postupovali nesprávně. Nejčastěji je na vině příliš velký spěch, nedokonalá milostná příprava a zábrany které brání dokonalému uvolnění partnerů. Často jsou to právě zábrany, které mohou výt tou největší překážkou bránící análnímu sexu.

Pokud je žena nedostatečně vzrušená, není mnohdy schopna klasického vaginálního sexu, natož pak sexu análního. Řada mužů trpí mylnou představou, že v okamžiku, když je napadne, že "jdou na to", je zbytek "akce" už jen technická záležitost. Vůbec nechápou, jak nepříjemné je pro nepřipravenou a nevzrušenou ženu anální sex přijmout. Přitom to vůbec není o tom, že by muži nechtěla vyhovět nebo že by jej sama nechtěla vyzkoušet! Bez přípravy a vzájemné spolupráce to prostě nejde.

Když není dostatečně vzrušený muž, je po problému. Anální sex nemá čím provést a tedy z něho potichoučku vycouvá.

Někdy muž uskuteční anální sex přes bolest ženy s představou, že když už se mu podaří penetraci provést, tak se TO nějak uvolní a ženě se TO začne líbit. Takovým chováním a přístupem však může ženě způsobit, kromě fyzického, i psychické trauma. Fyzické trauma se dá překonat, ale s psychickým traumatem to může být zážitek na celý život.

Jakmile jednou při análním sexu tomu druhému ublížíte, je jen malá pravděpodobnost, že by něco podobného chtěl dobrovolně podstoupit ještě jednou. Pokud se jednou "zablokuje", nebude mít nejmenší touhu na tom něco měnit. Dokonce se může stát, že si partnera, který anální sex uskutečnil i přes bolest partnerky, přímo znechutí a získá k němu a jeho sexuálním praktikám averzi. Následně se pak takovýto stav překonává velmi těžce, dlouho a nezřídka může končit i rozchodem partnerů. Postižený si pak "přísahá", že už nikdy nikomu znovu nedovolí pokusit se o jakoukoli formu análního sexu.

Přitom si problémy partneři vytvořili zcela zbytečně. Především je nutné se domluvit, že když jakákoli technika bude nepříjemná nebo bude bolet, tak se pozastaví, a případně se v ní dál už pokračovat nebude. Většina neúspěšných pokusů které provází bolest má co do činění s nedodržením základních doporučená a to nespěchat, naučit se uvolnit, být dostatečně vzrušený, být ohleduplný a pozorný a POUŽÍT DOSTATEK LUBRIKANTU!!!

Pro úplnost - anální sex není jen výsadou heterosexuálních párů. Patří i mezi praktiky které používají homosexuální muži a dokonce i lesbické ženy. Proto je potřeba si uvědomit, že dodržování zásad análního sexu musí platit pro všechny, kteří o něm uvažují.

Rozhodující odpověď na otázku "bolí anální sex?" je tedy jednoznačně - NE NEBOLÍ, pokud dodržíte zásady pro přípravu análního sexu, zvládnete jeho pravidla a budete respektovat jeho omezení!

O tom, jak správně provádět anální sex, ale hlavně o tom, jak se na něj správně připravit se dočtete v článku "Časté otázky k análnímu sexu".

Především si ale uvědomte, že bez análního sexu se žít dá. Soužití muže a ženy nebo dvou mužů či žen přece není jen o sexu a tím spíše ne o análním sexu.

Pokud si anální sex budete chtít za každou cenu vyzkoušet, tak budiž. Možná vám ten jeden pokus bude pro další život stačit. Je však možné, že si pak budete i nadále chtít touto formou sexu zpestřovat váš sexuální život. Mnoho mužů představa análního sexu nesmírně vzrušuje a mnoho žen při něm prý dokonce prožilo i orgasmus.

Muži při něm většinou orgasmus prožijí, protože je pro ně silnější stimulací jak vaginální sex. A to jak po psychické stránce, tak i po stránce fyzické - při intenzivnější stimulaci penisu. A vědomí, že prožívají "zakázaný sex", je pro mnohé velmi silný erotický podnět. U análního sexu by však nemělo jít až tak o to, jak se cítí muž, ale spíše jak jej prožívá žena nebo přijímající partner.

Ještě na závěr připomínám základní poučku análního sexu - "Základem úspěšného análního sexu je lubrikace!"
a dodávám a BEZBOLESTNÁ PENETRACE!

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)

Štítky: