Hlavní téma: "O lásce a sexu".
Volné pokračování článků: "První milování", "První sex s novým partnerem",...
Pokud žena touží po dítěti a snaží se otěhotnět, neměla by k sexu přistupovat jako k úkolu. Nejlepší je nic neřešit a milovat se pro radost. Těhotenství pak většinou přijde tak nějak samo od sebe. Pokud se však snažíte již dlouhou dobu v řádu měsíců až roku a stále se otěhotnět nedaří, pak je vhodné navštívit gynekologa a poradit se s ním. Možná vám jako první volbu navrhne změnu sexuální polohy při milování, která bude lépe vyhovovat vaší anatomii reprodukčních orgánů. Vždy záleží na konkrétních anatomických podmínkách konkrétní ženy, tvaru a uložení dělohy a pozici děložního hrdla. Prvotním krokem je tedy vyšetření ženy gynekologem. Gynekolog nebo sexuolog pak posoudí, jaká sexuální poloha může ženě toužící po otěhotnění zajistit lepší nasátí spermatu do dělohy. Potom jednoduchou změnou sexuální polohy můžete docílit zvýšení pravděpodobnosti otěhotnění.
Příroda naše starosti o "vylepšení" polohy pro otěhotnění v naprosté většině případů nepotřebuje. Spermie v pochvě mají za úkol plavat i "proti proudu" do děložního hrdla, bez ohledu na sexuální polohu ve které k ejakulaci došlo. Jakákoli "doporučená" sexuální poloha spermiím pouze usnadňuje splnění jejich úkolu a zvyšuje šanci na přirozené a rychlé oplodnění. Vždy záleží na konkrétních anatomických podmínkách konkrétní ženy, tvaru a uložení dělohy a pozici děložního hrdla. A právě tyto anatomické jedinečnosti vlastně rozhodují o tom, která sexuální poloha je pro oplodnění nejvhodnější. Většina žen to neví a v podstatě to ani vědět nepotřebuje.
Když se oplodnění nedaří, pak by to měla být první informace, kterou by jí i s doporučením vhodného chování po ejakulaci měl její gynekolog objasnit.
Pokud je pár v situaci, kdy s pokusy o oplodnění začíná, pak by si měl být vědom toho, že nic není ze dne na den, ale také i toho, že oplodnění je přirozený proces, žádná věda.... Prostě se od určité doby partneři začnou milovat bez ochrany proti otěhotnění, přeruší jakoukoli formu antikoncepce a začnou se těšit na to, že z jejich společné lásky může na svět přijít nová bytost. Je to zásadní, ale krásná změna v sexuálním chování každého páru který se rozhodne založit rodinu. Zatímco doposud se milovali pro radost, nyní má jejich snažení mnohem vyšší cíl. Mnoho žen po prvním pohlavním styku za účelem oplodnění prožije velmi silné emoce, radost, slzy štěstí a pocit naprosto výjimečné až posvátné úcty k tomu, co se právě odehrálo. Muži většinou tak silné emoce v těchto okamžicích neprožívají a tak by alespoň měli vědět, co právě prožívá jejich žena. Tak silné emoce žena většinou prožije jen při prvních milováních... ta se pak postupně mění spíše v očekávání.
Úspěch početí však nesouvisí pouze se vhodnou sexuální polohou při sexu nebo po něm. Také je často potřeba vhodně upravit životní styl, nenervovat se, více odpočívat a zlepšit kvalitu stravy. Rozhodně nezapomeňte na pohybové aktivity a pobyt na čerstvém vzduchu. Pomůže i volnější oblečení a větší pozornost tomu, jak muž dlouhodobě pečuje o své sperma....
Početí je sice přirozený proces který by měl být završený při nechráněném milování muže a ženy, nemusí se však ve všech případech jednat o úplnou samozřejmost. Důvodů, proč se oplodnění ženy nemusí dařit podle představ partnerů může být více. V dnešní době však není nutné ztrácet naději. Pokud se partnerskému páru nedaří otěhotnět, může směle experimentovat se sexuálními polohami a dalšími možnostmi jak dojít tradičními metodami cíle (především je však potřeba souložit)... Pokud se to však nedaří dlouhodobě, vyhledejte pomoc lékaře. Návštěvu lékaře je rozumné uskutečnit společně. Případný problém nemusí být automaticky na straně ženy, možná bude potřeba vyšetřit i muže... U ženy do 33 let se odborné pracoviště doporučuje navštívit až po jednom roce neúspěšného snažení. Pokud se však ženě nepodaří otěhotnět ani po 33. roce věku, není na co čekat, návštěvu neodkládejte a uskutečněte ji už po půl roce neúspěšného snažení o miminko...
(AK)(Z)