Jste zde

Odpočinek s Áyurvédou U Lazebníka DP 04

Dárkový balíček pro dva

Dárkový balíček Odpočinek s Áyurvédou 
U lazebníka

Dovoluji si Vám dovoluji nabídnout ucelený balíček služeb v relaxačním centru LAZEBNÍK ŠENOVSKÝ. Balíček pro dva je zaměřen na hlubokou relaxaci a pročistění organismu. Jedná se o ucelenou kombinaci procedůr a relaxačních technik z obasti Ájurvédy.
 
Balíček je vhodný jako dárek pro dvě osoby.
  
Obsahuje:
- infrasaunu SALUS pro dvě osoby
- aromaterapii
- ájurvédskou masáž poloviny těla pro dvě osoby
- čaje, občerstvení
Relaxace trvá 5 hodin a více

Jak áyurvédský relaxační den probíhá

Na chvíli se posadíte do Čajovny U Lazebníka, kde ochutnáte některý z čajů naší čajovny. Nad šálkem čaje projdeme Váš relaxační program a Vy se dovíte, co Vás čeká a jak den prožít co nejpříjemněji. Čaj podpoří následnou ájurvédskou proceduru, kterou je pobyt v infrasauně SALUS. 
 
Podle Vašich potřeb vybereme bylinky nebo esenciální oleje pro infrasaunu SALUS. Infrasauna SALUS nabízí suché teplo cca 60°C po dobu 40 minut a možnost prožít tepelnou terapii ve dvou. Po potní procedůře následuje sprcha vlažnou vodou a odpočinek cca 15 až 20 minut. Je nutné hodně pít a proto Vám připravíme čaje a k dispozici je Vám i Pí voda.
Po odpočinku a zklidnění následuje ájurvédská olejová masáž za použití horkých esenciálních olejů. Masáž je podle přání klienta na polovinu těla, nebo u žen je vhodná jako celotělová harmonizační (velký kosmetický účinek). Rozhodnout, zda si dopřejete celotělovou ájurvédskou harmonizační masáž, se můžete po druhé části masáže.
 
Ájurvédské masáže patří mezi hluboce relaxační masážní techniky a ovlivňují tělo i mysl masírovaného. Z těchto starých ájurvédských procedur se vyvinula většina dnes používaných masážních a relaxačních technik. Masáž ovlivňuje lymfatický systém, celuitídu, zklidňuje mysl a umožňuje vstup do hluboké meditace a relaxace. V relaxačním centru Lazebník šenovský provedu techniky tak, jak jsou pojímány v Nepálu.

Ve zkratce o ájurvédská masáži poloviny těla:

Ájurvédská masáži poloviny těla se provádí na volné tělo a má dvě části:
- zklidnění a ztišení
- uvolnění zad, křížové oblasti a kyčlí, harmonizace zadní části těla

1. První část masáže je stejná jako u základní ájurvédské masáže a je zaměřena na zklidnění a ztišení. Vydáte se při ní "cestou dechu" za vnitřním klidem. Masírovaný se položí na záda a masér ho přikryje na celém těle. Masáž začíná zklidněním dýchání a aromaterapií za použití esenciálního oleje, který se nanese na horní části hrudníku v oblasti klíčních kostí, ramen a krku. Vnímáte účinky aromaterapie a soustředíte se na dýchání. Pak následuje jemná masáž hlavy s uvolnění lymfatického systému hlavy, krku a horní poloviny těla. Masážní techniky jsou jemné, používá se při nich směs přírodních esenciálních olejů. Cílem je uvolnit napětí a stres a ztišit mysl. Masáž pokračuje tlakovou masáží nohou s cílem uvolnit svalové napětí a pomocí stimulace reflexních bodů ovlivnit funkci vnitřních orgánů a energetických drah. Používají se horké esenciální oleje připravené podle potřeb Vašeho těla. Masírovaný může v této části masáže usínat. Neměl by se tomuto pocitu bránit, měl by jej v klidu přijímat. Masáž hlavy a nohou trvá přibližně 1/2 hodiny. Masér při této části masáže sedí nejdříve za hlavou, pak u nohou.

2. Druhá část masáže je stejně jako u základní ájurvédské masáže zaměřena na uvolnění zadní poloviny těla. Používají se při ní horké přírodní esenciální oleje připravené podle receptů a postupů i v dnešní aromaterapií. Masírovaný se otočí na bříško, masér ho přikryje od pasu dolů. Následuje odblokování zad, masáž energetických bodů na zádech, tlaková masáž oblasti okolo páteře. křížů, kostrče, kyčlí a hýždí. Po uvolnění křížové oblasti zad následuje jemná celková masáž zad s přechodem na ruce a nohy. Propojení horní poloviny těla je prováděno pomalým asynchronním pohybem rukou po těle masírovaného. Jedná se o jemnou zklidňující techniku, která uvolní mysl i svalové napětí obou polovin horní části těla. Následuje propojená celková masáž zad, hýždí, pak masáž nohou. Masáž je ze zadní strany zakončena pomalými dlouhými tahy přes celé tělo od palce u nohy po palec na ruce a zpět. Pomalým smetáním povrchových mapětí na těle je dosaženo uvolnění a ztišení. Veškeré techniky jsou opakovány 9x. Na závěr, pro vyrovnání energií, položí masér levou ruku na srdeční oblast a pravou ruku na křížovou oblast zad masírovaného. Tím končí ájurvédská masáž poloviny těla.

Používají se při ní horké přírodní esenciální oleje a lokální aromaterapie. Veškeré techniky jsou opakovány 9x. Masáž je zakončena položením levé ruky maséra na srdeční oblast masírovaného. Po celkovém zklidnění je masírovaný zabalen do prostěradla, přikryt a odpočívá, někdy usne.

Po masáži budete odpočívat.

REKAPITULACE:
- služby jsou poskytnuty v jednom relaxačním dnu
- potní procedura v infrasauně SALUS pro dvě osoby
- aromaterapii
- ájurvédskou masáž poloviny těla pro dvě osoby
- čaje, občerstvení
- trvání cca 5 hodin a více v jednom relaxačním dnu.

Rejstřík:
Áyurvédské masáže, Ájurvédská masáž, Ayurvédské masáže, Ajurvédská masáž, Ayurvedské masáže, Ajurvedská masáž, áyurvédské masáže, ájurvédská masáž, ayurvédské masáže, ajurvédská masáž, ayurvedské masáže, ajurvedská masáž