Jste zde

Posilování pánevního dna ve spojení za pohybu

Posilování pánevního dna ve spojení za pohybu

Pokračování článku"Základní tantrické sexuální techniky".

Tato technika je další z technik pomalého sexu spojeného s posilováním svalů pánevního dna.
Předcházet by jí mělo zvládnutí cvičení "Posilování PC svalů ve spojení - pro muže" a "Svírání a povolování svalů joni (vagíny)".

Co se obtížnosti týká, patří mezi cvičení obtížnější až obtížná. Nesnažte se je zkoušet dříve, dokud nebude rutinně zvládat cvičení "Posilování PC svalů ve spojení - pro muže" a "Svírání a povolování svalů joni (vagíny)". Toto cvičení předpokládá, že lokalizaci a stažení PC svalů zvládáte bez toho, že byste se na tento úkon museli výrazně soustředit. Cílem cvičení je posilování svalstva pánevního dna a rozvíjení poznání o vlastním vzrušení při stimulaci joni lingamem a lingamu joni.

Jen ještě připomínám, že ani nejčistší myšlenky, úmysly a sebevětší snaha vás neochrání před neplánovaným otěhotněním vaší partnerky nebo ženy!!! Proto nezapomínejte na zásady bezpečného sexu!!!


 • Uvolnění, uklidnění, sjednocení dýchání

Počáteční fáze je zaměřena na sjednocení dechu a celkové zklidnění. Společně stejně pomalu zhluboka dýchejte. Udržujte oční kontakt a vnímejte jak společně dýcháte. Nespěchejte.

Potom muž pomalu a opatrně zasune lingam do joni. Zasunutí by mělo být opravdu pomalé a hluboké. V této fázi spojení se soustřeďte na nové pocity, které jste rozpoznali. Muž bude vnímat teplo uvnitř joni a její vlhkost. Tím chci naznačit, že než ke spojení dojde, je potřeba, aby proběhla dostatečně dlouhá milostná předehra. Žena se při ní dostatečně vzruší a zvlhne. Muž se dostatečně vzruší a získá pevnou erekci.

V tomto spojení, zatím bez pohybu, zůstaňte tak dlouho, dokud muž nebude naplno vnímat příjemné pocity spojení s joni, to, jak je nádherně hebká, vlhká a jak skrze lingam vnímá tep ženina srdce. Podobně bude žena vnímat naplnění joni lingamem, jeho tlak na zadní stěnu a případně na děložní čípek. Může vnímat i jemné záškuby lingamu vycházející z jeho vzrušení. Prožívejte spojení a udržujte vzájemný oční kontakt.

Můžete zvolit tři stupně cvičení posilování PC svalů pánevního dna ve spojení za pohybu.

 1. Spojení a pomalé pohyby pánve bez stahování PC svalů
 2. Spojení a pomalé pohyby pánve se stahováním PC svalů
 3. Spojení, pomalé pohyby pánve a střídání stahů PC svalů mužem a ženou

Pokud se cvičením začínáte, musíte projít všemi stupni postupně. Teprve až každý ze stupňů dokonale zvládnete, můžete si dovolit cvičení "povýšit" na techniku, kterou budete využívat při milování nebo jen tak pro radost ze spojení.

Celé spojení se dá nacvičovat i po částech

Možná někomu bude připadat cvičení technicky příliš náročné. Vůbec si z toho nic nedělejte. Není to nějaká norma, není to žádný postup, který je nutné za každou cenu dodržet. Klidně si můžete jednotlivé části oddělit a při prvních pokusech se věnovat jen první, případně první s druhé části spojení. Až techniky po několika milováních zvládnete tak, že na ně nebudete muset myslet, můžete vyzkoušet všechny části spojit v jeden celek.

Jako doplňková a mimořádně účinná technika je manuální stimulace klitorisu, kterou si žena může provádět sama s ohledem na průběh svého vzrušení. Nezapomeňte a to a vyzkoušejte přidat i tuto stimulaci!

Cvičení je časově velmi náročné. Základním předpokladem je, že muž po celou dobu cvičení udrží dostatečně pevnou erekci. Tak dlouhou dobu to však zvládne poměrně malá část mužů. Není to však žádný problém, stále mějte na paměti, že se jedná o cvičení. pokud muž bude příliš unavený, nemusí erekci udržet. Pokud tato situace nastane, prostě jen cvičení ukončíte. Vždyť zítra je také den...

Co vám cvičení dají?

Především se naučíte prožívat klidné vzájemné spojení.

 • Takovýto způsob spojení ženy a muže vás naučí soustředění.
 • Pomalé pohyby pánví a stahy svalstva pánevního dna oběma partnerům umožní lépe rozpoznávat nové pocity a podněty vzrušení.
 • Uvědomíte si, jak málo jste toho oba při souloži vnímali ...
 • Obohatí váš společný sexuální život o jiné způsoby milování.
 • Naučíte se společně dýchat.
 • Naučíte se udržovat oční kontakt po celou dobu milování.
 • Budete citlivěji vnímat i jemné formy podnětů a vzrušení.
 • Technika vám pomůže nenásilně prodloužit spojení.
 • Ženě dá větší prostor pro uvolnění a nárůst jejího vzrušení za spojení.
 • Muži pomůže lépe poznat své vzrušení a ukáže mu cestu, jak ho lépe kontrolovat.
 • Cvičení oběma partnerům pomůže posílit PC svaly pánevního dna.
 • Výrazně se prokrví pohlavní orgány, což povede k jejich větší vnímavosti na podněty a umožní intenzivnější prožívání vzrušení.
 • Ukáže vám, že spojení ženy a muže není o souložení...
 • Dokážete spojení mnohonásobně prodloužit oproti "klasické" souloži...
 • Nakonec sami nejlépe poznáte, v čem je tato technika jiná, než klasická soulož...

Na závěr však musím upozornit na to, že z jednoho pokusu opravdu nic nepoznáte. Dostali jste se jen za onu pomyslnou křižovatku, za kterou na vás čeká dlouhá cesta poznávání... Nečekejte, nevracejte se, jděte po ní...

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)