Jste zde

Poloha "Žena nahoře" - varianta 3

Poloha "Žena nahoře" - varianta 3 
 

Jedná se o variantu polohy "Žena nahoře", ve které je žena v aktivní roli a muž v pasivní roli. Muž si lehne na záda a podepře svůj trup o lokty. Pokrčí nohy, zvedne je  a široce roznoží. Vytvoří tak ženě prostor pro to, aby se mohla zepředu přitisknou na jeho stehna tak, že mužův penis je v blízkosti ženiny vagíny. Poté muž rukou zasune penis do pochvy a žena si na něj dosedne. Žena bude v dřepu, skoro v kleku, přitisknutá na mužova stehna s penisem zasunutým do vagíny. Ženina pochva musí být dostatečně lubrikovaná, jinak by spojení šlo navázat jen obtížně a mohlo by být nepříjemné. Žena se nakloní dopředu na mužova stehna a z vnější strany uchopí mužovy rozevřené pokrčené nohy a přitlačí je ke svému tělu. Stanou se pro ni oporou, kterou bude využívat k udržení rovnováhy a k podpoře kopulačních pohybů.

V aktivní roli je žena a má tak možnost upravit penetrační pohyby co do hloubky, rychlosti i intenzity přesně podle svých představ. Nejčastěji se používají pohyby nahoru a dolů, dopředu a dozadu, případně kroužení pánví.  Žena může střídat jednotlivé techniky neboť je to ona, která o všem rozhoduje. Spíše se uplatní pomalé pohyby a hluboká nasednutí. Žena musí dávat pozor na to, aby penis nevyklouzl. Celý postup zasunutí by se musel znovu opakovat.

Je to spíše hravá poloha ve které si žena může s mužem pohrávat, líbat ho, hladit, laskat prsy na nohách a hrudi. Hlavně je to poloha nezvyklá a tím i pro mnoho párů vzrušující.

Z tantrického pohledu
je potřeba zaměřit pozornost do oblasti břicha a rozvádět sexuální energii po páteři do celého těla. Pro muže je to spíše klidová poloha, pro ženu je poměrně náročná a proto bych ji zařadil spíše do poloh přechodných. Z pohledu náročnosti techniky nejspíše patří mezi experimentální polohy pro vynalézavé dvojice.

Pro muže s kratším penisem je tato poloha naprosto nevhodná.

 

Literatura a zdroje

(AK)(Z)