Jste zde

Poloha "Žena nahoře" - varianta 2 odpočinková

Poloha "Žena nahoře" - varianta 2

Varianta patří k základní pozici polohy "Žena nahoře". Jedná se o variantu, kdy muž touží laskat prsa ženy nebo se s ní líbat. Je to víceméně jedna z přechodových variant a muž do ní může ze základní polohy "Na koníčka" kdykoli bez větší námahy přejít. Stejně jako základní poloha "Na koníčka", je i tato varianta pro muže spíše odpočinková a může v ní být i pasivní. 

Tato poloha nebývá používána jako hlavní nebo úvodní a proto je zbytečné popisovat, jak se do ní pár dostane. Vychází ze základní polohy "Na koníčka", kdy muž leží na zádech a žena na něm obkročmo sedí na pokrčených nohách. Tuto variantu muž zaujímá když touží po změně a chce laskat ústy ženina prsa, dráždit její bradavky nebo ji líbat. Žena má možnost v těchto okamžicích muže láskyplně obejmout a přivinout jeho hlavu na svou hruď. Také ho může hladit na ramenou nebo zádech a vískat jeho vlasy.

Při této variantě většinou není nutné vykonávat žádné kopulační pohyby. Pasivní tedy může být i žena, neboť účel této varianty není v pokračování stimulace pohlavních orgánů, ale vyjádření citu, ženskosti, lásky a porozumění. Mužův penis je zasunut v pochvě spíše mělčeji, případně může pochvu zcela opustit a být v kontaktu jen se stydkými pysky a poševním vchodem. To však vůbec nevadí, neboť i tento kontakt muž i žena vnímají velmi příjemně a je součástí intimity okamžiku, kdy muž laská ženina ňadra nebo ji líbá. Při návratu do základní polohy žena, vzhledem k aktivní roli v této poloze, vloží penis zpět do pochvy nebo se usadí tak, aby penis byl opět celou délkou uvnitř pochvy. 

Tantrický pohled:

Varianta patří mezi pasivnější pro oba partnery. Muž při ní odpočívá a sexuální vzrušení spíše rozvádí do celého těla. Podobně žena ji může vnímat jako spíše klidovou část spojení. Tato varianta bývá používána jako poloha za účelem odpočinku a obnovy sil. Její význam je nejvíce v rovině citové a emoční, kdy laskání prsou a bradavek ústy je ze zcela jiné skupiny sexuálních podnětů jak, přímý kontakt pohlaví. Dává prostor pro něžné laskání, polibky, hlazení, pohledy a projevy vděčnosti. Nejčastěji se využívá při dlouhém, někdy i hodinovém spojení v poloze "Na koníčka", kdy je žena ve fázi prodlužovaného orgasmu nebo vystupňovaného vzrušení, případně v období mezi orgasmy při "jízdě vlnách rozkoše". Muž samozřejmě musí zvládat ovládání své ejakulace a oddalování orgasmu. Poloha je vhodná jak pro začátečníky, kteří s těmito technikami začínají, tak i pro pokročilé, kteří v poloze "Na koníčka" a jejích variantách dokáží při jednom spojení prožít i hodiny tantrického milování.

V případě, kdy muž pokračuje v technice oddalovaní orgasmu nebo orgasmu bez ejakulace, musí žena zastavit jakékoli pohyby pánví nebo masírování penisu stahy vaginálních svalů v okamžiku, když vnímá, že muž se blíží k hranici, za níž je již ejakulace nevyhnutelná. V okamžiku prožívání orgasmu bez ejakulace oba partneři mentálně rozvedou svou sexuální energii podél páteře směrem do hlavy, aby se zabránilo u muže ejakulaci a u ženy nekontrolovanému orgasmu, jehož následkem by muž nezvládl techniku orgasmu bez ejakulace. Kopulační pohyby může žena obnovit teprve tehdy, když vnímá, že muž má zpět kontrolu nad vzrušením a svou sexuální energií.

Pokud je tato varianta využita k prožitku závěrečného orgasmu, žena udrží spojení penisu ve vagíně a pohyby nahoru a dolů nebo krouživými pohyby, za současně prováděné techniky nasávání a vypuzování penisu vaginálními svaly, penis masíruje a dovede mužovo vzrušení až k vrcholu. 

 

Literatura a zdroje

(AK)