Jste zde

Poloha pro "Španělský sex" - žena leží, muž klečí nad ní

Poloha pro "Španělský sex" - žena leží, muž klečí nad ní

Volné pokračování článků "Soulož mezi prsy - "Španělský sex"", "Polohy pro soulož mezi prsy - pro "Španělský sex"".

Tato poloha je určena především pro sex mezi prsy nebo pro stimulaci prsou penisem. Ideální je samozřejmě pro ženy s velkými prsy, ale dokonale ji využijí i ženy s malými prsy. Je vhodná i pro Španělský sex" v kombinaci se stimulací rukama, případně i jazykem současně.

Žena si lehne na záda a muž si klekne rozkročen nad ženinou hrudi. Poloha se dá přirovnat k "Misionářské poloze", pouze muž neklečí mezi nohama ženy, ale obkročmo, blíže k jejímu hrudníku. Ženu je výhodná proto, že ji při ní nebolí za krkem.

Důležitá je pohodlná a uvolněná poloha bez napětí, dostatečně stabilní, aby při ní mohl muž vykonávat kopulační pohyby a ženě to nebylo nepříjemné. Když žena přitiskněte prsa k sobě vznikne mezi nimi prostor pro snadné zasunutí penisu. Prsa si musí přidržovat žena, muž potřebuje ruce pro zdržení své stability. Pokud se muž může opřít o pelest postele a přenést svoji váhu i na své ruce, pak může snadněji pohybovat penisem mezi prsy. Polohu těla je možné upravit polštářky, polštářem, případně peřinou. Polštáře je vhodné dát pod ženina záda a trochu ji tak podepřít.

Stimulace penisu mezi prsy je velmi intenzivní. Pokud muž udrží stabilitu těla jednou rukou, druhou může ženě dráždit bradavky.

Muž v této poloze může snadněji a lépe kontrolovat pohyby penisu a více prožívat změny intenzity sevření penisu mezi  prsy, které provádí žena. 

Tření bradavek o bříško a hrudník muže nebo jejich dodatečná stimulace rukou je ženě velmi příjemná. Pro ženu tato poloha představuje riziko, že při ejakulaci dojde k výstřiku spermatu směrem k její hlavě. Je velmi pravděpodobné, že všechno sperma neskončí jen mezi prsy, ale že jeho část dostříkne ženě na tvář nebo do vlasů. Nepříjemný může být okamžik, kdy by jí sperma zastříklo do úst nebo do nosu. Přímému výstřiku na tvář múže žena zabránit zacloněním rukou, případně může penis částečně odklonit mimo svoji tvář. Proto je na to potřeba myslet jak na straně muže, tak i ženy.

Dá se i experimentovat

Pokud se muž omezí v pohybech penisu, může ženu hladit rukama na prsou a bradavkách. Musí však udržet svou stabilitu, jinak hrozí, že na ni nalehne.

Oblíbenou variantou je, když žena roztáhne nohy, pokrčit je a pevně zapřít chodidly o postel. Muž se může opřít o její kolena, případně ji rukou stimulovat na klitorisu.

Obtížnost polohy

 • Pro ženu je to poloha pohodlná a relativně nenáročná.
 • Pro muže je poměrně namáhavá
 • Muž by měl dávat pozor na rozložení své váhy, aby příliš tělem netlačil na ženin hrudník.
 • Při nevhodně nasednutí hrozí nebezpečí, že svou váhou příliš zatíží ženu v oblasti břicha, což může zavinit nepříjemné pocity a až nevolnost.

Stimulace ženy

 • Pro stimulaci ženy není vhodná. Je rozumné soustředit se na soulož muže mezi prsy.
 • K tomu je také určená.

Stimulace muže

 • Tato poloha je určena především pro sex mezi prsy nebo pro stimulaci prsou penisem.
 • Žena může navíc jazykem dráždit mužův penis vyjíždějící z prostoru mezi prsy.
 • Výhodou pro ženy s malými prsy je možnost nechat muže třít penis plošně o menší nebo malá prsa a bradavky
 • Prostor pro stimulaci penisu "souloží" se dá vytvořit dlaněmi rukou, které pro penis vytvoří prostor pro zaklouzávání penisu. Ten pak tře dvorce a bradavka a zaklouzává do prostoru mezi dlaněmi a prsty.
 • Vzrušení je oboustranné - muž penisem dráždí ženiny bradavky a žena mu hlazením a svíráním penisu rukama poskytuje nezvykle silné podněty, které muže přivedou až k vyvrcholení.

Bezpečný sex

 • Z pohledu bezpečného sexu, i možné nákazy pohlavní chorobou, je bezpečná především pro muže. Pokud ejakulát zasáhne ústa ženiny, její oči nebo jiné sliznice, pak je možné hovořit o rizikovém nepenetračním styku pro ženu
 • Protože žena leží a penis je relativně daleko od vagíny, jedná se tedy z hlediska rizika nežádoucího otěhotnění o polohu bezpečnou.
 • Po ejakulaci je však vhodné co nejdříve otřít ejakulát z těla ženy i muže a případně se umýt. Rozhodně není vhodné bez umytí pokračovat v jakékoli penetrační technice. Zvláště se vyvarujte stimulaci genitálu ženy rukama potřísněnýma spermatem.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje:

(AK)(Z)(L)