Jste zde

Poloha "Tváří v tvář" - žena opírá nohy o ramena muže

Poloha "Tváří v tvář", "Misionářská poloha" - žena opírá nohy o ramena muže

Tak tato poloha patří mezi polohy u kterých je velmi obtížné stanovit, co je to vlastně za polohu. Nedá se prakticky zaujmout cíleně a je tedy nutné do ní přejít z některé jiné, již zaujaté polohy. Varianty jsou v podstatě dvě.

První varianta: 
Žena leží na zádech v "Misionářské poloze". Muž klečí, spíše si sedí na nohou, mezi jejíma široce rozevřenýma nohama a spojí se s ní. V této variantě "Misionářské polohy" se mohou milovat do okamžiku, kdy zatouží po změně. Potom žena pokrčí nohy k hrudi a opatrně je opře muži o ramena. Uchopí jeho ruce a přitáhne své tělo ke svým nohám, které opírá o ramena muže. Také muž ženě pomáhá přitahovat její tělo k sobě. Oba pak v objetí zůstávají spojeni. Muž musí být dost zdatný, aby ženu dokázal přidržovat dostatečně dlouho.

Druhá varianta:

Muž si sedne na rozevřené nohy a žena si obkročmo sedne na něj. Obejme ho a muž obejme ji. Hluboce se spolu spojí a žena si pohodlně dá své doširoka rozevřené nohy za muže. V této poloze se mohou milovat do okamžiku, kdy zatouží po změně. Žena se pak položí na záda, pokrčí nohy k hrudi a opatrně je opře muži o ramena. Uchopí jeho ruce a přitáhne své tělo ke svým nohám, které opírá o ramena muže. Také muž ženě pomáhá přitahovat její tělo k sobě. Oba pak v objetí zůstávají spojeni. Muž musí být dost zdatný, aby ženu dokázal přidržovat dostatečně dlouho.

Tato poloha je velmi obtížná především pro ženu. Z vnějšího pohledu je to pro ni taková dost náročná sklapovačka. Musí mít silné břišní svaly a pevné ruce, jinak v poloze dlouho nevydrží. Určitě to není poloha pro plnoštíhlé ženy, neboť větší bříško představuje pružný materiál, který tak nějak brání ženě v dokonalém provedení přitažení těla k nohám opřeným o ramena muže. Co se týká pocitů ze spojení, tak v této variantě žena intenzivně svírá mužův penis uvnitř vagíny a spojení je mimořádně hluboké a pocitově naplněné. Muž prožívá intenzivní dráždění a může svými pohyby stimulovat ženě oblast bodu G a oblast děložního čípku. Spojení může být prakticky jen hluboké až velmi hluboké. Poloha ženy ani jiné neumožňuje. Zato prožitky obou budou velmi intenzivní, zvláště po ženu v oblasti bodu G. Proto se může stát, že některá žena i přes náročnost polohy prožije vaginální orgasmus. Muž však bude muset zvládnout techniku oddalování orgasmu nebo mít alespoň větší výdrž.

Z tantrického pohledu
se tato poloha považuje za velmi vhodnou pro muže k nácviku rozvádění sexuální energie z pánevní oblasti po páteři směrem nahoru do hlavy. Muži v tom napomáhá jeho vzpřímená poloha a intenzivní prožitky ze spojení, které u něj výrazně zvyšují úroveň sexuálního napětí v oblasti pánve. Vzhledem k fyzické náročnosti polohy pro ženu je však málo pravděpodobné, že by si ji žena chtěla prožívat příliš dlouho. Techniky oddalování orgasmu a techniky orgasmu bez ejakulace muž procvičuje podle stejných pravidel obecně platných pro penetrační stimulaci pohlavních orgánů. Existuje však řada jiných poloh, kde nácvik proudění sexuální energie muže není pro ženu tak náročný jako v této představené variantě.

 

Literatura a zdroje

(AK)(Z)