Jste zde

Poloha "Tváří v tvář" - varianta 5

Poloha "Tváří v tvář" - varianta 1

Žena si lehne na záda, pokrčí nohy a zapře se chodidly do postele, zvedne se na rukou i chodidlech (vytvoří "most"). Když je v poloze, kdy se opírá dlaněmi a chodidly o postel, roztáhne nohy a zvedne pánev tak aby muž do ní mohl vstoupit. Muž při této poloze klečí na posteli mezi nohama ženy, podpírá její pánev jednou nebo dvěma rukama a pomalu do ní proniká. Žena může proti jeho pohybům jít vstříc nebo se vzdalovat pomocí pohybů pánve. Jedná se pro ženu o velmi fyzicky náročnou polohu, která jí neposkytuje příliš volnosti. Většina ženiny váhy spočívá na jejích napnutých rukách a nohách. Výjimečná je především vizuálně a to tím, že žena nabízí muži zcela nekrytý pohled na její tělo, zvláště pak na hrudník i přirození, které vstřícně muži nabízí ke spojení. Je to poloha pro muže nesmírně erotická, nedá se však v ní pobývat příliš dlouho. Nadzvednutí pánve, nepřirozená poloha těla, zatížení rukou a nohou je pro ženu velmi náročné a vyčerpávající. Je to však poloha výrazná a dá se z ní celkem snadno přejít do dalších poloh.

Při tomto postavení těl muže a ženy je při spojení velmi intenzivně stimulována oblast bodu G. Podepírat ženu v oblasti pánve a udrže rovnováhu obou těl je pro muže poměrně nároční a tak i v případě, že má muž jednu ruku volnou, většinou ji nedokáže využít ke stimulaci klitorisu, který je vzhledem k postaní těl partnerů jen obtížně přístupný.

Pokud žena dosáhne v této poloze orgasmu, je pro ni velmi obtížné zvládat polohu v okamžiku orgasmických stahů, kdy víceméně ztrácí část kontroly nad svým tělem. Vzhledem k intenzivní stimulaci oblasti bodu G a horní části klenby pochvy je pravděpodobnější orgasmus vaginální, případně kombinovaný s klitoridálním, pokud byl klitoris dostatečně stimulován kořenem penisu. Vzhledem k obtížnosti polohy pro ženu však velká šance na prožití jejího orgasmu není. Je však pravděpodobné, že ten se vzhledem k intenzitě dráždění oblasti bodu G může dostavit spíše v polohách následujících.

Šance na dosažení orgasmu muže je vysoká. Vizuální stimulace pohledem na ženino odkryté tělo a intenzita stimulace pochvy penisem je pro muže velmi silným předpokladem pro dosažení vysokého vzrušení a proto spojení v této poloze často končí vyvrcholením muže.

Z tantrického pohledu
V případě, že muž se vzrušením přiblíží ejakulaci, pak stačí zastavit penetrační pohyby a soustředit svou pozornost na srdeční oblast a provést tantrické techniky oddálení ejakulace. Pokud je toho muž schopen, může prožít orgasmus bez ejakulace, pokud ne, pak může transformovat a přenést svoji sexuální energii do srdeční čakry.

 

Literatura a zdroje

 

(AK)(Z)