Jste zde

Snížená citlivost penisu

Snížená citlivost penisu

Za sníženou citlivostí penisu může stát více příčin. Může se jednat například o negativní účinek některých léků, průvodní jev některých forem léčby nebo vedlejší projev některých nemocí. Příčina však také může být spojena s nedostatečnou stimulací penisu o stěnu pochvy, ke které může docházet v některých sexuálních polohách nebo opři některých sexuálních stimulacích. Velmi často je pak mix všeho uvedeného.

Při pohlavním styku - souloži dochází ke stimulaci penisu třením o vlhkou stěnu pochvy (vaginy) v závislosti na její velikosti, "těsnosti" a pružnosti. Těsnější pochva (vagina) přirozeně zajistí intenzivnější kontakt penisu se stěnou vaginy a naopak. Stimulace penisu o stěnu vaginy je, na rozdíl od masturbace, mnohem jemnější a hlavně méně intenzivní. Intenzita tření samozřejmě závisí také na intenzitě vzrušení ženy, které se podílí na zajištění přirozené lubrikace pochvy (vaginy). Přirozená lubrikace vaginy je u každé ženy jiná. Výsledné tření, tedy vnitřní stimulace penisu ve vagině, je proto v souvislosti s anatomickými odlišnostmi nakonec u každé ženy jinak silné. Pružnost vaginy s počtem porodů a s narůstajícím věkem přirozeně klesá. Je to normální, přirozené, ale zvládnutelné. Žena, tedy aktivní žena, tento stav může pozitivně ovlivnit posilováním svalstva pánevního dna. Někdy tato stimulace nemusí být pro udržení erekce dostačující a penis uprostřed pohlavního styku erekci ztratí. Ztráta erekce je problémem nejen pro ženu, ale především pro muže. Pro něho je to situace většinou naprosto frustrující. Pokud se tento stav několikrát opakuje, pak muž ztratí sebedůvěru a k fyzickým problémům přibývají psychické.

Slyšel jsem názor, ve kterém se "pocit penisu v pochvě" přirovnával k "pocitu párátka v květináči".

Řada mužů trpící sníženou citlivostí penisu většinou nemá celkem žádný významný problém s masturbací. Při souloži však vnímají na penisu daleko méně podnětů a to může vést ve výsledku až ke ztrátě erekce nebo k obtížnému dosažení orgasmu. Říkají tomu "vydřený orgasmus".

Opět si dovolím citovat jednoho čtenáře webu www.milovani.cz, který tento stav popisuje asi takto:

"Pokud by místo penisu byla použita ebonitová tyč a v ruce bych měl liščí ohon, pak jsem schopen zásobovat vyrobenou elektrickou energií menší okresní město".

Tato "výdrž" se může podobat až stavu, kterému se říká "retardovaná ejakulace", při kterém muž velmi obtížně a teprve za opravdu velmi dlouhou dobu, konečně dosáhne vyvrcholení.

Při masturbaci muž může ovlivnit intenzitu dráždění penisu jeho uchopením rukou a rychlostí masturbace. Proto je schopen relativně snadno (snadněji) dosáhnout vyvrcholení. Při pohlavním styku však intenzitu stimulace tak snadno ovlivnit nemůže. Ta se dá ovlivnit pouze rychlostí pohybu penisu ve vagíně nebo volbou vhodné sexuální polohy. proto muži se sníženou citlivostí penisu vyhledávají především takové sexuální polohy, které jim zajistí intenzivnější sevření penisu ve vagíně a takto ovlivní intenzitu stimulace. Přílišná rychlost penetrace nebo některé sexuální polohy však zase nemusí vyhovovat ženě. Proto je velmi důležité se nebát otevřeně o problému promluvit a dohodnout se na tom, co muž potřebuje k dosažení orgasmu a co ještě žena zvládne...

Článek se ještě bude rozšiřovat.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)