Jste zde

SPIRULINA (Arthrospira platensis)

SPIRULINA (Arthrospira platensis)

Pokračování článku "Přírodní afrodiziaka a doporučené potraviny".

SPIRULINA (Arthrospira platensis)

Spirulina jsou volně plovoucí vláknité sinice. Přirozeně se vyskytují v tropických a subtropických jezerech, kultivovaná spirulina je produkována v otevřených kanálech s řízeným oběhem vody.

Byla již součástí potravy Aztéků, nazývali ji „tecuitlatl“. Sušená obsahuje asi 60% proteinů, lipidy, kyselinu gama-linolenovou a alfa-linolenovou, kyseliny linolovou, stearidonovou, eikosapentaenovou, dokosahexaenovou a arachidonovou. Nalezneme v ní vitamíny B1, B2, B3, B6, B9, C, A a E, je zdrojem draslíku, vápníku, chrómu, mědi, železa, hořčíku, manganu, fosforu, selenu, sodíku, zinku a mnoha pigmentů.

Buňky spiruliny jsou pro člověka lehce stravitelné. Spirulina neutralizuje škodlivé radikály, působí antivirově a celkově podporuje vitalitu a obranyschopnost. Zvyšuje fyzickou i psychickou výkonnost organismu, působí na zdravé trávicí ústrojí a střevní mikroflóru, podporuje zdravou krvetvorbu a tvorbu hemoglobinu, přispívá k regulaci hormonální aktivity, podporuje nárůst svalové hmoty a urychluje metabolismus. V neposlední řadě snižuje míru únavy a vyčerpání.

eSHOP:
Bylinky ve formě kapslí a čistého prášku jsou dostupné na https://eshop.guaranaplus.cz.
Bylinky ve formě veganských kapslí, balených v kompostovatelném sáčku který je vložený do hezkého papírového tubusu, jsou dostupné na https://exoticherbs.cz.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(KOMERČNÍ SDĚLENÍ)