Jste zde

Za nevěrou může stát i dřívější promiskuitní život

Za nevěrou může stát i dřívější promiskuitní život

Hlavní téma: "Nevěra".

Muž, nebo žena, kteří byli zvyklí na střídání sexuálních partnerů mohou mít v okamžiku, kdy vstoupí do manželství nebo partnerství vážný problém s tím, že nadále by měli žít monogamním životem. Pravděpodobně zpočátku svůj závazek dodržet až tak velký problém nebude. Jenže za nějaký čas se může dostavit potřeba změny, která byla dříve považovaná za samozřejmou. Prostě se naskytla příležitost a tak byla využita... Jenže nyní, když už žije ve vztahu? V těchto chvílích se projeví osobnost muže a ženy, zda "pokušení" dokáží odolat.

Nejsnadněji k nevěře dojde ve chvílích, kdy se muž nebo žena setkají s některým z dřívějších partnerů. Vzpomínky na okamžiky dřívější intimního vztahu vedou k tomu, že jim takové chování nepřipadá jako nevěra ve vztahu se současným partnerem, manželem nebo manželkou. Vždyť se jedná jen o přátelské setkání s bývalou láskou, při kterém došlo i na sex. Podobně to mnohdy dopadá i při setkání bývalých rozvedených manželů. Vždyť sex byl součástí jejich dřívějšího vztahu, tak snad o nic tak zásadního nejde. Jde přece jen o sex... Najednou je zapomenuto vše, co bylo příčinou problémů, zůstává jen hezká vzpomínka na sex. Někdy se však jedná i o to, že takovéto "náhodné setkání" se sexem může nastat právě proto, aby ublížilo současnému vztahu. Manžel nebo manželka se pak velmi vrzy a "zcela náhodou" doví o tom co se dělo...

Právě falešná představa, "že o nic nejde" a s ní spojené chování, může být trnem v oku lidí z okolí. Moc dobře si uvědomují o jakého člověka se jedná a náhlý zájem o bývalého partnera jen málokdy unikne jejich pozornosti. Rada "dej si na něho pozor" nebo "dej si na ni pozor", byť by byla míněná sebelépe, moc nepotěší...

Je známé, že s délkou trvání nevěry se snižuje také obezřetnost jejich aktérů. Pravidelné navštěvování bývalých partnerů nebo pravidelná náhodná setkání s bývalými milenci nebo milenkami rozhodně vzbuzují pozornost už jen proto, co bylo... A co teprve, když se obnovovaným vztahem začne cítit ohrožený někdo z jejich okolí...?

U promiskuitních lidí však i právě probíhající nevěra časem zevšední.

Člověk, který střídání partnerů považuje za přirozené nemá pocit, že by dělal něco nenormálního. Jeho morální hodnoty jsou prostě někde jinde, než je má nastavena značná část lidí. Život s takovýmto člověkem pak pro někoho, kdo nevěru považuje za zradu nebo za ponižování, bývá peklem. Domluvy, prosby, vyhrožování... to vše většinou moc nepomáhá. Většinou takovýto vztah nakonec končí rozvodem nebo rozchodem. Málokdy je takové chování možné tolerovat po celý život.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje