Jste zde

DOTAZ: Mám problém s předčasnou ejakulací

DOTAZ: Mám problém s předčasnou ejakulací

Dobry den, chtěl jsem se zeptat. Před dvěma měsíci jsem si našel novou přítelkyni, je nám spolu dobře, ale jak má dojit k sexu, tak mám vždy strach, protože můj problém je ten, že ani ne po dvou minutách je po všem a to se samozřejmě nelíbí mé přítelkyni. Už mi kolikrát řekla, že si to chce užit také ona. Nevím, jestli muže mít vliv to, že jsem v mládi prodělal operaci varikokély na levém varleti. Můžete mi poradit? Děkuji za odpověď.

Poznámka:
Út, 17/09/2013 - 06:34
Poradna sexuologa 2013.


ODPOVĚĎ:
Odpověď Út, 17/09/2013 - 22:36 — admin

ODPOVĚĎ na dotaz "Mám problém s předčasnou ejakulací"

Problém předčasné ejakulace trápí mnoho mužů. Většinou je to však problém, který se dá partnersky zvládnout. Doba pohlavního styku se v sexuologii posuzuje (individuálně) takto:

  • za krátkou pod 1-2 minuty (průměr 1,25 min),
  • za dostatečnou 3-7 minut (průměr 4,91 min),
  • za optimální 7-13 minut (průměr 8,00 min) a
  • za příliš dlouhou 10-30 min (průměr 19,96 min).

Za základní úspěch a výchozí informaci lze považovat to, že k ejakulaci dochází až při souloži. Považujte to za velmi pozitivní informaci. Je-li předčasná ejakulace spojená se souloží, pak je to jen otázka času, kdy se naučíte ji kontrolovat (pokud budete oba dva spolupracovat). Pokud Vaše soulož trvá okolo dvou minut, pak je ji možné posuzovat (podle "tabulek") jako krátkou. Navrhuji Vám si sám pro sebe a pak s partnerkou probrat, jak Váš pohlavní styk probíhá. Zda zbytečně brzy nezačínáte se souloží a hlavně, zda je Vaše partnerka při zahájení soulože dostatečně vzrušená a přirozeně zvlhlá. Zahájení soulože je vlastně možné považovat za konec milování, neboť pak již není dál možné očekávat nic víc než vyvrcholení. Většinou se pak jedná o muže, který vyvrcholí jako první. 

Proto Vám doporučuji preventivní použití prezervativu, případně znecitlivujícího krému, který Vám pomůže snížit při pohlavním spojení intenzitu dráždění penisu. Pokud Vám toto snížení citlivosti pomůže, pak by se délka soulože mohla přiblížit hranici 3 minut a to již je "dostatečná" doba soulože. Nesnažte se však koukat na hodinky. To by Vám opravdu nepomohlo. Znecitlivující krémy koupíte v lékárně. Nestyďte se o ně požádat. Pro lékárníky je to denní chleba.

Snížení citlivosti penisu můžete kombinovat s vhodnou technikou milování. Po dostatečně dlouhé milostné předehře a laskání se pokuste uspokojit ženu orálně a teprve po prožití jejího orgasmu pokračujte souloží. V případě, že Vaše žena může prožívat více orgasmů, tak po Vašem vyvrcholení pokračujte znovu v orálním sexu a pokuste se přivést Vaši ženu k dalším orgasmům.

Když nic jiného, tak žena bude spokojená s prožitkem a Vy získáte větší sebevědomí a přestanete se předčasné ejakulace tolik obávat. Začněte pomalu, nikam nespěchejte a netraumatizujte se případným dřívějším vyvrcholením. S partnerkou si o všem popovídejte a uvidíte, že se Vám podaří najít řešení. Nestanovujte si za cíl přivést ženu k orgasmu souloží. Najděte společné řešení a začněte se společně učit techniky prodlužované soulože a oddalování orgasmu. Není to ze dne na den, ale dá se to zvládnout, když budete chtít oba dva.

Bližší obecné informace k problému předčasné ejakulace najdete na tomto odkazu na našem webu:
Předčasná ejakulace. Najdete zde i několik návrhů řešení, jak předčasnou ejakulaci oddálit.
Bližší obecné informace k možnostem léčení předčasné ejakulace najdete na tomto odkazu na našem webu:
Řízený orgasmus - orgasmus pod kontrolou - oddalovaný orgasmus
Obecně o orgasmu: Prožitek a orgasmus

Metod prodlužování soulože a oddalování orgasmu jsou řešeny i v článku:
Vícenásobný orgasmus u muže

Co se týká Vaší otázky na dřívější operaci - to, co uvádíte s velkou pravděpodobností nemá nic společného s tím, že jste v mládí prodělal operaci varikokély na levém varleti. Vám stačí přestat se obávat neúspěchu a změnit přístup k milování. Tu jednu minutu, která Vám schází do kategorie "dostačující," s Vaší partnerkou trénováním oddalování orgasmu hravě zvládnete.

Přeji Vám příjemné prožívání Vaší "léčby".

S úctou
Administrátor webu www.milovani.cz

Doporučené články: