Jste zde

Anonymní sex

Anonymní sex

Hlavní téma: "Sexuální chování a vztahy".
Volné pokračování článků "Vztahy mezi lidmi" a "Swingers".

Popisované chování je možné vysledovat jak u mužů, tak také u žen. Platí to jak pro partnery heterosexuální orientace, tak také pro homosexuály i bisexuály. Chování lidí pak jejich sexuální orientace jen usměrňuje podle jejich sexuálního zaměření.

Anonymní sex (neznat a nebýt znám), je možné hodnotit jako formu sexu na jednu noc nebo jako příležitostný sex mezi lidmi, kteří se znají velmi málo, případně se neznají vůbec.

Cílem takovéto komunikace mezi lidmi je pouze vzájemné uspokojení sexuálních potřeb. Nejde většinou o nic jiného, než využít vzájemné vstřícnosti k erotické nebo sexuální aktivitě. Sex nebo nějaká forma erotických aktivit se většinou odehraje ještě ve stejný den, kdy došlo k seznámení nebo v následujícím krátkém čase. Neočekává se, že vztah se bude dále rozvíjet a tak se ani nepředpokládá nějaký citový podtext, který by takovýto sex provázel. Stejný přístup je vyžadovaný a většinou i očekávaný z obou stran. Někdy si po sexu "přechodní partneři" vymění telefonní čísla pro případ, že by si chtěli sex někdy v budoucnosti zopakovat. Většinou však o sdělení vlastní identity není zájem.... Někteří lidé vyhledávají anonymní sex z důvodu, že jim přináší pocit většího vzrušení z neznámého a pocit že "trhají zakázané ovoce".

Anonymní sex se dá zajistit celkem snadno...

Jsou lidé, kteří jednorázový anonymní sex vyhledávají cíleně a kdykoli k tomu mají příležitost. V posledních letech se s rozvojem internetu stále více rozšiřuje celá řada internetových seznamek zaměřených na vyhledání partnera nebo partnerky na nezávazný sex. Podobně je tomu i se službami poskytovaným seznamkami, které využívají telefonní služby pro "amatéry". Stačí zavolat na konkrétní telefonní číslo a přes SMS je doručen jiný kontakt ženy nebo muže, kteří mají také zájem o anonymní sex. Po celém světě vznikají kluby a centra cílená na setkávání lidí s podobným zaměřením. Může se jednat o rekreační zařízení, lázně, restaurace, relaxační centra a komplexy, sauny, kavárny motely a podobná zařízení, kde setkání i následné navázání intimního vztahu může být provedeno nenápadně a v rámci možností "přirozeně". Někdy tato místa pro seznámení provádí cílenou sexuální turistiku, která slibuje bezpečný sexuální zážitek s vysokou diskrétností a nulovým rizikem prozrazení.

Anonymní sex je však někdy využívaný i lidmi, kteří se živí prostitucí a kteří sex poskytnou za finanční odměnu nebo drogy. Tato forma náhodného anonymního sexu je velmi nebezpečná, neboť do ní vstupují lidé, kteří pro peníze nebo drogy jsou v podstatě ochotni udělat cokoli. Oproti klasickému anonymnímu sexu, při kterém se setkávají dva lidé, kteří se navzájem chtějí "jen sexuálně uspokojit", je forma prostitučního sexu nebezpečná především z pohledu možné nákazy pohlavní chorobou.

Jaká rizika oba podstupují

Anonymní sex můžeme naprosto jednoznačně označit jako sexuální aktivitu s nejvyšším rizikem možné nákazy pohlavní chorobou. Většinou se k této formě sexu uchylují lidé promiskuitní, kteří již mají velké sexuální zkušenosti a sexuálních partnerů vystřídali velké množství. Nevíte nic o partnerovi nebo partnerce a nemůžete vůbec tušit nic o jeho nebo jejím pohlavním zdraví. Pokud si pak někdo představuje, že při takovémto sexu je prezervativ dostatečnou zárukou bezpečné ochrany proti nákaze pohlavní chorobou, pak je velký idealista. Šance k nákaze pohlavní chorobou je opravdu vysoká a dá se jen čekat, kdy se problémy projeví.

 

Literatura a zdroje

 

(AK)(Z)