Jste zde

Senzuální masáž prsou

Senzuální masáž prsou

Hlavní téma: "Umění doteku".
Volné pokračování článků "Druhy masáží" a "Ženská prsa".

Myslím, že nikdo nepochybuje o tom, že ženská prsa jsou nejen symbolem ženské sexuality, ale také jednou z hlavních erotogenních zón ženského těla. Tantrický pohled na ženskou sexuální energii vnímá jako základní místo ženské sexuální energie joni (ženské pohlaví). Prsa jsou jsou uznávaná hned za joni jako druhé významné centrum ženské sexuální energie. Tato představa je vlastně reálná i z pohledu ženy - matky. V joni - lůně, vzniká a vyvíjí se lidský život a ženská prsa dokáží dítě při životě udržet. Proto si nejen z pohledu tantry ženská prsa zasluhují zvláštní pozornost.

Přiznejme si, že ženská prsa zaujmou nejen děti (protože pro ně představují výživu), ale i muže a ženy, kteří je každý svým způsobem obdivují.

Ženská prsa jsou však zatížena i diktátem módy nebo náboženství či společenských předpokladů. Na jedné straně se po přehlídkových molech prochází modelky skoro bez šatů a na druhé straně si zkuste představit ženu bez podprsenky jako učitelku, lékařku či sestřičky v nemocnici. Móda nenošení podprsenky je prostě nepřijatelná v místech, kde se má dodržovat společenské klima důstojnosti.

Nošení podprsenky nebo přiléhavých šatů však ženu omezuje. Nutí ji prsa uzavřít a co možná nejdecentněji skrýt. Nic proti nošení podprsenky, je to z mnoha jiných důvodů a to i zdravotních, nutnost. Jenže pracovní zatížení žen je nutí mít prsa uzavřená déle, než je možná vhodné. 

Jakékoli stažení kterékoli části těla omezuje krevní oběh a způsobuje pocity napětí, stažení, uzavření. Zároveň však dochází i k omezení proudění ženské energie, která ženskými prsy bezesporu prochází.

Všimněte si, že většina žen si po sundání podprsenky okamžitě svoje prsa promne a alespoň trochu pohladí nebo promasíruje. Není to snad ani vědomá reakce na uvolnění, které jí sundání podprsenky nebo upnutých šatů přineslo. prostě to udělá automaticky, podvědomě - protože vnímá, že to potřebují.

Proto je jakákoli cílená masáž prsou pro ženu nejen příjemná, ale i potřebná. Kromě uvolnění jí přináší i zlepšení prokrvení prsní tkáně a odvedení lymfy do lymfatických uzlin. Lymfa odvádí a snižuje množství nahromaděných toxinů, zplodin metabolismu těla, které se právě díky stažení spodním prádlem nebo šaty v těchto partiích celý den hromadily. Zároveň se rozproudí i ženská energie, dojde k uvolnění hormonů, prsa se prokrví a zásobí živinami potřebnými pro prsní tkáně. Masáž pomáhá udržet prsa zdravá, pevná a krásná. Říká se, že masáž prsů nepomáhá udržet nejen ženino fyzické, ale i emocionální zdraví.

Co k masáži prsou budeme potřebovat

Masáž prsou se dá dělat bez jakýchkoli pomůcek či přípravků. Dá se tedy dělat i "nasucho". Mnohem příjemnější však je, když použijete přírodní masážní oleje nebo i masážní přípravky určené na masáž intimních partií. Výběr masážních olejů je velký. V každém případě by to měly být oleje přírodní a bez přísad. Na masáž prsou se nedoporučuje používat esenciální oleje, protože kůže prsou a hlavně bradavky prsou jsou velmi citlivé. Podobně se nedoporučují oleje, které obsahují velké množství minerálních látek a tříslovin. Převážně se jedná o přírodní oleje "panenské", získané prvním lisováním zastudena. Tyto oleje jsou výborné pro studenou kuchyni, ale na masáže se obecně nehodí. mají horší třecí vlastnosti a mohou způsobit pálení nebo jiné podráždění položky těla, tedy nejen prsou.

To že se nesmí požívat jakékoli oleje syntetické, snad nemusím ani zdůrazňovat.

Jako základ masážních olejů se nejvíce osvědčil olej olivový a to takový, který neobsahuje mnoho minerálních a esenciálních látek a dobře se roztírá.

Velmi vhodné jsou například kokosové oleje. Velmi příjemně voní a jejích působení na pokožku prsou má i ozdravné účinky. Pokožka se zvláční, uvolní, zregeneruje a z oleje příjme i potřebné látky, které mají dermatologické účinky. Použít můžete i kosmetické přípravky přímo určené pro masáž prsou. V takovém to případě se však v návodu na použití přípravku ujistěte, že je jím možné natřít i prsní bradavky.

Kdo masáž prsou provádí

Každá masáž prsou je úžasná. Ale kdo vám ji poskytne, když se jedná o tak delikátní část těla?

  • Masáž od profesionálních masérů

Masáž ženských prsou není až tak snadná, jak by někdo mohl předpokládat. Proto se mnozí  maséři a hlavně masérky masáži prsou přímo vyhýbají. V některých masérských školách se masáž ženských prsou považuje přímo za nevhodnou. Mnohdy si na masáži musí žena o masáž prsou říct, jinak by se jí asi nedočkala. Přitom se nemusí jednat o žádný erotický podtext masáže, jak by někoho mohlo obratem napadnout. Ale kde jinde, než na profesionálně prováděné masáži by žena měla obdržet opravdu odborně provedeno masáž prsou.

  • Další cestou je masáž prsou od partnera

Přestože masírovat ženská prsa může být erotický sen mnoha mužů, v praxi si s ní většinou neví rady. Poradili by si při sexu, ale spíš podle svých vlastních představ. Ale masírovat ženě prsa 15 minut? Copak se to vůbec dá? Mnoho mužů se vlastně ženských prsou nikdy ani tak dlouho soustředěně a cíleně nedotýkalo. Když se však partner masáži naučí, pak to jeho partnerka zcela jistě ocení.

  • Další možností je automasáž prsou

Tuto automasáž by měla znát každá žena. Hlavně by si ji měla provádět pravidelně, když ne denně, tak alespoň obden. Více se o této masáži dovíte v článku "Zdravotní masáž prsou - automasáž".

Jak provádět senzuální masáž prsou

Masáž prsou si můžeme rozdělit do několika částí. Masážní techniky prsou mohou lišit především v závislosti na velikosti, tvaru a pevnosti tkáně prsou ženy. Ženská prsa jsou velmi jemná a citlivá. Proto je nutné být především jemný, vnímavý a citlivý.

Senzuální masáž je masáží prožitkovou. Zaměřuje se především na navození příjemných pocitů, radosti z doteku, uvolnění. Má to být především masáž prožitková, vytvářející vnitřní pohodu, pocit souznění s tím, kdo Vás masíruje (ne u profesionálních masáží) a možná i navození vzrušení. Vzrušení však není jejím hlavním cílem!!!

Žena musí být při masáži především uvolněná a zklidněná. Pokud má být masáž prsou prováděna při celotělové masáži, pak se celotělová masáž nikdy hlazením nebo masírováním prsou nezahajuje. Než k masáži prsou dojde, je žena už zklidněná a uvolněná předcházejícími technikami masáže.

Masáž prsou může být provedena jako samostatná masáž, nebo může být součástí celotělové masáže. Masáž prsou je vždy součástí "Senzuální partnerské masáže.

Někdy mají ženy pocit bolesti v prsou. Nejčastěji tyto pocity prožívají v období před menstruací. Právě jemná a citlivá masáž prsou může od těchto nepříjemných pocitů ženě pomoci.

Pamatujte si, že rychlé nebo agresivní pohyby ruky, svírání prsou nebo nepřiměřené zvyšování tlaku ruky na hrudník nebo tkáň prsou, nejsou vhodné. Budou ženu rušit nebo jí budou přímo nepříjemné. Pohybujete se v oblasti ženských prsou, tedy oblasti, kde se ženská sexuální energie hromadí a rozvíjí. Navíc se budete dotýkat i oblasti srdeční čakry a to je místo plné emocí, něhy, lásky, touhy a porozumění. Proto se této oblasti ženského těla vždy dotýkejte s respektem, pomalu, ohleduplně a něžně.

Úvodní část masáže prsou

Pokud stojíte z pravé strany lehátka, pak se většinou masáž začíná neutrálním dotykem - položením levé ruky masírujícího na hruď mezi prsa, na hrudní kost. Prsty by měly směřovat k hlavě ženy a palec by měl být přimknutý k prstům ruky.

Kontakt ruky by měl být klidný a bez pohybu. Můžete zavřít oči a prožívat tento okamžik jen pocitově. Ruka se na hrudi ponechá bez pohybu asi tak 10 sekund a pak ji můžete jemně stáhnout.

Nanášení oleje na hrudník a prsa

V další části je vhodné natřít hrudník, prsa, ramena a část rukou masážním olejem. Vždy je vhodné myslet na jeho včasné ohřátí na příjemnou teplotu. Ideální je olej dát do keramické misky a tu postavit na aromalampu ohřívanou vonnou nebo čajovou svíčkou. POZOR - některé vonné svíčky "čadí" a dno misky je pak od kouře začerněné. Jakmile byste misku vzali do ruky, zašpiníte se od sazí a ty pak nanesete na hrudník a prsa. Proto se přesvědčte, zda vonná a někdy i čajová svíčka nekouří. Masáž začínejte až tehdy, když olej bude vlažný až mírně teplý. Vždy se nejdříve přesvědčte, zda je teplota oleje příjemná a zda není nebezpečně horký. nanášení oleje se provádí jemným, hladkým pohybem od klíčních kostí, přes hrudník na ramena. Nikdy nezačínejte natírat prsa jako první!!! Teprve až budete mít olej nanesený na hrudník, ramena případně i část ruky, můžete přejít k nanášení oleje na prsa. Opět nespěchejte a plným dotekem nanášejte olej krouživým pohybem kolem prsu. Nejdříve jednoho, pak druhého. Při pohybu nanášení oleje nemasírujete. pouze nanášíte ojek na kůži. Nevracejte se! Postupujte pořád jedním směrem a to dopředu. NEŠMUDLETE rukou po prsou. Pouze hladivým pohybem nanášejte dostatečné množství teplého oleje tak dlouho, až budou prsa i hrudník dostatečně naolejované a hladké. Prsním bradavkám se vyhýbejte. Olej na ně nenanášejte. Tato technika je mnohem erotičtější, než když byste začali olej nanášet přímo na bradavky. Žena to očekává... a nic!

Masáž vždy začínejte jemným až lehkým pohybem ruky. Nikdy nezačínejte přímo na prsou, ale prvních 6 nebo klidně i 9 kroužků ruky proveďte na hrudníku (mezi krkem a prsy). Přispěje to k pocitu zklidnění a navázání důvěry. V úvodní části masáže se nikdy nesnažte dotýkat bradavek prsou!

Pokud je masáž prováděna cíleně s cílem masírovat jenom prsa pak je vhodné se od počátku zaměřit jen na tuto oblast. Žena může být při cílené masáži prsou přikryta na zbytku těla. Bude jí teplo a nebude mít pocit, že je příliš odhalena. Masáž začíná položením levé ruky maséra na hruď, tedy úvodní částí masáže.

Jemné hlazení provádějte plochou celé ruky. Pohyb ruky by měl probíhat v kruzích. Důležité je hlavně to, aby byl veden směrem k podpaží. Nezáleží až tak na tom, zda bude veden ve směru hodinových ručiček nebo proti směru hodinových ručiček. V každém případě by však měl vést k podpaží. Je to důležité pro odvádění lymfy ze tkáně prsou do podpaží, kde jsou lymfatické uzliny. Ty pak lymfu odvedou do těla, kde bude následně zbavena zplodin metabolizmu těla a látek, které prsní tkáň zatěžují a mohou být i příčinou zdravotních komplikací.

Technika masáže je podobná jako technika popisovaná v článku "Tantrická masáž prsou". Nejsem zastáncem toho, aby pro jednu činnost byly vymýšlenu různé techniky. To je záležitost komerční. Senzuální masáž (prožitková masáž) má být především pro radost, uvolnění, pohodu, souznění, naladění a možná i navození vzrušení. Nejlepší technika masáže prsou je ale technika tantrické masáže (i prsou). Vedle ajurvédských masážních technik je to nejstarší technika a z ní se vlastně postupně všechny ostatní techniky masáží odvozovaly. Proto všem zájemcům o senzuální masáž doporučuji naučit se techniku tantrické masáže prsou. Ta má sice hlubší, i meditační význam, ale pokud dosáhnete těch cílů, které očekáváte od senzuální (prožitkové) masáže, pak budete zcela jistě nad očekávání spokojeni. Proto techniku masáže doporučuji prostudovat v článku "Tantrická masáž prsou". Všímejte si především vlastní techniky masáže.

Masáž nebo laskání prsou je velmi důležitá součást milostné předehry nebo milování. Dokáže uvolnit napětí ženy, zklidnit ji, ale i naladit na další sexuální hrátky nebo milování. Přináší radost, potěšení, ale i vzrušení.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)